Krepšinio penktadienis: Čempionų lygos pusfinalis, panaši lietuvių lemtis ir Ispanijos favoritų dvikova

Penktadienį krepšinio Čempionų lygoje paaiškėjo finalininkai, lietuvių komandos Vieningos ir Lenkijos lygų atkrintamųjų varžybų starte patyrė labai panašius pralaimėjimus, Ispanijos lygos favoritų dvikovoje pergalę šventė Vitorijos „Baskonia“, o Ispanijos antrojoje lygoje baigėsi reguliarusis sezonas.

„Virtus“ ir „Iberostar“ komandos patėko į Čempionų lygos finalą, Donaldo Kairio auklėtiniai ir Tauras Jogėla su ekipa pralaimėjo.<br> FIBA.com/VTB/Twitter nuotr.

2019-05-04 08:01, atnaujinta 2019-05-04 13:52

Čempionų lyga

Pusfinalis. Bolonijos „Virtus“ – Bambergo „Brose“ (T.Rice‘as 21, A.Kulboka 0) 67:50, Lagūnos San Kristobalio „Iberostar“ – Antverpeno „Giants“ 70:54.

Čempionų lygos finale sekmadienį susitiks „Virtus“ ir „Iberostar“ komandos.

Nors pusfinalio rungtynės baigėsi panašiu rezultatu, daug sunkiau laimėjo „Iberostar“ klubas. Jis akivaizdžią persvarą prieš finalo ketverto šeimininkę „Giants“ ekipą įgijo tik ketvirtajame kėlinyje. Beje, šias rungtynes Antverpeno sporto rūmuose stebėjo daugiau nei 17 tūkst. žiūrovų.

Tuo tarpu „Brose“, kurios žaidėjas Arnoldas Kulboka visas rungtynes liko ant suolo, nepasipriešino „Virtus“ klubui. Bolonijos krepšininkai pirmąjį kėlinį laimėjo 22:11 ir kontroliavo padėtį iki finalo sirenos.

Bambergo komandoje rezultatyviausiai žaidė buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas Tyrese‘as Rice‘as. Jis pelnė 21 tašką, bet pataikė tik 1 iš 11 dvitaškių.

Pusfinalyje pralaimėjus „Giants“ komandai, bus sulaužyta Čempionų lygos tradicija. Praėjusiuose dviejuose turnyruose nugalėtojais tapo finalo ketverto šeimininkai: 2017 metais – „Iberostar“, o 2018 metais – Atėnų AEK.

Rusijos lyga

Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Kazanės „Uniks“ – Talino „Kalev-Cramo“ (tr. D.Kairys) 92:82.

Donaldo Kairio treniruojama Talino komanda beveik tris ketvirčius žaidė lygiai, bet trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje Kazanės krepšininkai surengė spurtą 9:0, pirmąjį kartą įgijo dviženklę persvarą 73:62, o mačo pabaigoje nebeleido svečiams priartėti.

Lenkijos lyga

Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Torūnės „Polski Cukier“ – Ščecino „King“ (M.Sajus 12, 9 atk. kam., M.Paliukėnas 9, T.Jogėla 0, 0/7 metimų) 70:65, Zeliona Guros „Stelmet“ – „Dąbrowa“ 88:80.

Ščecino komandą ištiko toks pat likimas, kaip D.Kairio auklėtinius Vieningoje lygoje. „King“ trečiojo kėlinio viduryje dar pirmavo 48:42, bet tada pralaimėjo kelių minučių atkarpą 0:14 ir varžovų nebepavijo.

Įdomu, kad pergalę iškovojusioje Torūnės komandoje nė vienas krepšininkas nepelnė bent 10 taškų.

Ispanijos lyga

„Barcelona“ (K.Pangosas 8) – Vitorijos „Baskonia“ (T.Sedekerskis 0) 72:84.

T. Sedekerskis per 3 min. į krepšį nemetė ir spėjo atlikti rezultatyvų perdavimą.

Pirmauja: 1. „Barcelona“ – 23 ir 6, 2. „Real“ – 23 ir 6, 3. „Baskonia“ – 22 ir 7, 4. „Valencia“ – 19 ir 10.

„Baskonia“ komandai išvykoje įveikus iki tol ACB lygoje pirmavusią „Barcelona“ ekipą, tris lyderes skiria vos vienas taškas. Iki reguliariojo sezono pabaigos liko penki turai.

Turkijos lyga

Ankaros „Turk Telekom“ (V.Štimacas 12, 14 atk. kam.) – Stambulo „Darussafaka“ (Ž.Peineris 0) 80:87.

Ispanijos antroji lyga

Galutinė reguliariojo sezono lentelė (po 34 rungt.): 1. Sevilijos „Real Betis“ – 30, 2. „Bilbao“ – 24, 3. Arenalio „Palma“ – 22, 4. „Oviedo“ – 22, 5. „Melilla“ – 21, 6. „Valladolid“ – 20, 7. „Ourense“ – 20, 8. „Granada“ – 20, 9. Palensijos „Maristas“ – 19, 10. Ueskos „Penas“ – 18, 11. Jeidos „Forca“ – 16, 12. „Coruna“ – 14, 13. Kasteljono „Amics“ – 13, 14. „Caceres“ – 11, 15. Madrido „Real Canoe“ – 11, 16. „Prat“ – 9, 17. „Barcelona B“ – 9, 18. Vitorijos „Araberri“ – 7.

Penktadienį Ispanijos antrosios lygos komandos sužaidė reguliariojo sezono paskutiniojo turo rungtynes. Pirmąją vietą ir pirmąjį kelialapį į ACB lygą jau anksčiau užsitikrino „Real Betis“, kuris į stipriausiąją šalies krepšinio pakopą grįš po metų pertraukos.

Dėl antrojo kelialapio aštuonios komandos kovos atkrintamosiose varžybose. Į jas pateko keturios komandos, kuriose žaidžia lietuviai: „Bilbao“ su Osvaldu Matulioniu (vid. 6,9 tšk.), „Oviedo“ su Rolandu Jakštu (9,7 tšk.), „Melilla“ su Gediminu Žyle (9,6 tšk.) ir Eriku Kaliničenka (1,2 tšk.) ir Palensijos „Maristas“ su Roku Gusčiu (6,4 tšk.).

Sezoną jau baigė Kasteljono „Amics“ atstovavę Evaldas Žabas (8,5 tšk.) ir Tautvydas Sabonis (6,6 tšk.).

Dvi paskutines vietas užėmė ir iš antrosios lygos iškrito dviejų Eurolygos klubų „Barcelona“ ir „Baskonia“ dublerių komandos.