Krepšinio šeštadienis: Š. Vasiliausko viltys, M. Kalniečio dosnumas ir CSKA žingsnis finalo link

Šarūnas Vasiliauskas ir jo komandos draugai iš „Gaziantep“ išsaugojo galimybę patekti į Turkijos lygos pusfinalį, Mantas Kalnietis padėjo Vilerbano ASVEL pergale pradėti Prancūzijos lygos ketvirtfinalio seriją, o Graikijos lygoje paaiškėjo visi pusfinalio dalyviai, tarp jų – Atėnų „Panathinaikos“ varžovai.

Mantas Kalnietis, Šarūnas Vasiliauskas ir Danielis Hackettas prisidėjo prie savo atstovaujamų klubų pergalių.<br>Twitter nuotr.

May 26, 2019, 8:20 AM, atnaujinta May 26, 2019, 8:21 AM

Turkijos lyga

Ketvirtfinalio antrosios rungtynės (iki 2 pergalių). „Gaziantep“ (S.Jelovacas 14, Š.Vasiliauskas 11) – Stambulo „Galatasaray“ 79:69 (serija 1:1), Bandirmos „Banvit“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 77:87 (serija 0:2).

Gaziantepo komanda išsaugojo galimybę pirmąjį kartą istorijoje patekti į Turkijos lygos pusfinalį. Nors „Gaziantep“ antrąsias ketvirtfinalio rungtynes pradėjo prasčiau, antrojo kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį, o po pertraukos nė sykio neleido „Galatasaray“ persverti rezultatą.

„Gaziantep“ gynėjas Š.Vasiliauskas žaidė net 37,5 min., pelnė 11 taškų (1/5 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 0/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 5 kartus suklydo.

Lemiama šios poros dvikova Stambule vyks antradienį (gegužės 28 d.).

Pirmasis į superlygos pusfinalį pateko šių metų Eurolygos finalininkas „Anadolu Efes“.

Prancūzijos lyga

Ketvirtfinalio pirmosios rungtynės (iki 2 pergalių). Vilerbano ASVEL (M.Kalnietis 6, 8 rez. perdav.) – Le Mano „Sarthe“ 73:67, Dižono JDA – Strasbūro SIG 94:62.

ASVEL laimėjo pirmąsias ketvirtfinalio rungtynes, bet Vilerbano aistruoliams teko pasijaudinti. Šeimininkai nuo varžovų tolti pradėjo tik trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai surengė spurtą 9:0 ir pirmąjį kartą įgijo bent šiokią tokią persvarą 59:53. Šio pranašumo ASVEL neišbarstė.

ASVEL gynėjas M.Kalnietis žaidė 21 min., pelnė 6 taškus (2/5 tritaškiai) ir atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.

Vokietijos lyga

Ketvirtfinalio trečiosios rungtynės (iki 3 pergalių). Fechtos „Rasta“ – Bambergo „Brose“ (A.Kulboka nežaidė) 87:78 (serija 2:1), Oldenburgo EWE – Bonos „Telekom“ 97:84 (serija 3:0).

Arnoldas Kulboka dar vienerias rungtynes praleido ant atsarginių suolo, o „Brose“ pripažino aiškų varžovų pranašumą. „Rasta“ pirmąjį kėlinį laimėjo 23:13, o po pertraukos skirtumas beveik visą laiką buvo dviženklis.

Tuo tarpu pirmąja pusfinalio dalyve tapo Oldenburgo ekipa.

Italijos lyga

Ketvirtfinalio ketvirtosios rungtynės (iki 3 pergalių). Triesto „Alma“ – Kremonos „Vanoli“ 78:81 (serija 1:3), Trento „Dolomiti Energia“ – Venecijos „Umana“ 61:51 (serija 2:2).

„Vanoli“ ir Sasario „Banco di Sardegna“ jau pateko į pusfinalį, o kitos dvi poros žais penktąsias ketvirtfinalio rungtynes.

Graikijos lyga

Ketvirtfinalio trečiosios rungtynės (iki 2 pergalių). Atėnų AEK (J.Mačiulis traumuotas) – „Cholargos“ 88:75 (serija 2:1), Atėnų „Peristeri“ – Limno „Efaistos“ 74:64 (serija 2:1).

AEK ne be vargo laimėjo trečiąsias ketvirtfinalio rungtynes ir pusfinalyje susitiks su Patrų „Prometheas“. Kitame pusfinalyje žais „Peristeri“ ir Atėnų „Panathinaikos“.

„Panathinaikos“, kuriam atstovauja Lukas Lekavičius, į pusfinalį pateko be kovos, nes žaisti ketvirtfinalio seriją atsisakė Pirėjo „Olympiakos“ klubas.

Rusijos lyga

Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Maskvos CSKA – Sankt Peterburgo „Zenit“ 83:81 (serija 2:0).

Permainingose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 15 kartų, o lemiamas buvo epizodas paskutinės minutės pradžioje. Esant lygiam rezultatui 78:78, CSKA gynėjas Danielis Hackettas pataikė tritaškį ir dar gavo teisę mesti baudos metimą. Maskviečiai įgijo 4 taškų persvarą, kurios varžovai nebepanaikino.