Krepšinio šeštadienis: Atėnų „Panathinaikos“ vertėsi be Luko Lekavičiaus, bet laimėjo nesunkiai

Lukas Lekavičius šeštadienį dėl nedidelės traumos praleido Graikijos lygos pusfinalio rungtynes, kuriose Atėnų „Panathinaikos“ pasiekė nesunkią pergalę, Prancūzijos lygoje dar vieną trilerį, bet šįkart be laimingos pabaigos, surengė Dižono JDA krepšininkai, o šio sezono viduryje iš LKL išvykusiam Lance‘ui Jeteriui nepavyko tapti Nyderlandų čempionu.

L.Lekavičius per pirmąsias pusfinalio rungtynes patyrė nesunkią traumą.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jun 2, 2019, 8:13 AM, atnaujinta Jun 2, 2019, 8:23 AM

Graikijos lyga

Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Atėnų „Panathinaikos“ (L.Lekavičius traumuotas) – Atėnų „Peristeri“ 86:66 (serija 2:0), Patrų „Prometheas“ – Atėnų AEK (J.Mačiulis traumuotas) 74:65 (serija 1:1).

Čempiono vardą ginantis „Panathinaikos“ nesunkiai laimėjo ir antrąsias pusfinalio rungtynes, o reguliariojo sezono nugalėtojui AEK antrą kartą pralįsti pro adatos skylutę nepavyko. Šeštadienį „Prometheas“ trečiajame kėlinyje tvirtai perėmė iniciatyvą ir mačo pabaigoje nesuteikė varžovams jokių šansų atsitiesti.

„Panathinaikos“ gynėjas Lukas Lekavičius šeštadienį nežaidė dėl nedidelės traumos, kurią patyrė per pirmąsias pusfinalio rungtynes.

Prancūzijos lyga

Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). „Monaco“ (D.Bostas 10) – Dižono JDA 82:77 (po pratęsimo).

Monako krepšininkai laimėjo pirmąjį kėlinį 17:4, per keturis kėlinius nė sykio neleido varžovams persverti rezultato, o paskutinės minutės pradžioje vis dar pirmavo 72:68. Tačiau Dižono ekipa spėjo išlyginti rezultatą ir pelnė pirmuosius pratęsimo taškus. Vis dėlto „Monaco“ nepalūžo ir išplėšė pergalę.

Beje, ketvirtfinalyje JDA per vienerias rungtynes su Strasbūro SIG sugebėjo iškovoti pergalę, nors atsiliko 31 taško skirtumu.

Turkijos lyga

Pusfinalio pirmosios rungtynės (iki 3 pergalių). Stambulo „Fenerbahçe“ – Bursos „Tofaş“ 102:68.

Italijos lyga

Pusfinalio antrosios rungtynės (iki 3 pergalių). Kremonos „Vanoli“ – Venecijos „Umana“ 78:74 (serija 1:1).

Lenkijos lyga

Finalo antrosios rungtynės (iki 4 pergalių). Torūnės „Polski Cukier“ – Vloclaveko „Anwil“ 78:89 (serija 1:1).

Nyderlandų lyga

Finalo šeštosios rungtynės (iki 4 pergalių). Groningeno „Donar“ (L.Jeteris 12) – Zvolės „Lanstede“ (N.Dahlmanas 12) 71:78 (serija 2:4).

Zvolės komanda pirmą kartą tapo Nyderlandų čempione ir nutraukė Groningeno ekipos trijų auksinių sezonų seriją. Beje, 2016 ir 2017 metais šios komandos jau kovojo finale, bet tuodu kartus nugalėjo „Donar“.

Abiejose į finalą patekusiose komandose žaidė buvę LKL klubų legionieriai. „Lanstede“ atstovavo Noah Dahlmanas (sezono vidurkiai – 14,8 tšk. ir 5,7 atk.kam.), „Donar“ – šio sezono pradžioje Pasvalio „Pieno Žvaigždžių“ aprangą vilkėjęs Lance‘as Jeteris (10,5 tšk. ir 3,5 rez.perd.).