Pergalingas 19-mečių startas: lietuviai po pertraukos nubloškė atletiškus senegaliečius

Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) krepšinio rinktinė šeštadienį pradėjo Heraklione pergalingai pradėjo pasaulio čempionatą, A grupės pirmosiose rungtynėse nugalėjusi Senegalo bendraamžius 76:52 (18:18, 18:12, 27:8, 13:14). Lietuviai įgijo įspūdingą pranašumą po puikaus trečiojo kėlinio.

Lietuvos ir Senegalo komandų rungtynės.<br> FIBA nuotr.
Lietuviai pradėjo čempionatą rungtynėmis su Senegalu.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jun 29, 2019, 7:34 PM, atnaujinta Jul 1, 2019, 12:21 PM

Kretos saloje Graikijoje vykstančiame turnyre šioje grupėje dar žaidžia JAV ir Naujosios Zelandijos rinktinės.

Į aštuntfinalį pateks visos 16 komandų, tad pirmasis etapas lems tik jų išsidėstymą atkrintamųjų varžybų tinklelyje.

Šeštadienį lietuviai 17.45 val. žais su favorite JAV komanda.

Rungtynės. Atletiška Senegalo komanda neleido lietuviams įsibėgėti nuo pirmųjų minučių, bet mūsų šalies ekipą gelbėjo gera gynyba.

Afrikiečiai pranoko lietuvius ūgiu, tačiau nepasižymėjo taiklumu mesdami iš toli.

Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 18:18, bet antrajame Lietuvos komanda įsigijo pranašumą 36:30. Du tritaškius pataikęs Rokas Jokubaitis su 9 taškais buvo rezultatyviausias aikštėje iki pertraukos.

Vis dėlto po pertraukos lietuviai perprato Senegalo žaidimą ir komandiniais veiksmais įgijo triuškinąmą persvarą. Lietuvos krepšininkai laimėjo trečiąjį kėlinį net 27:8 ir pirmavo 63:38. Per paskutinį ketvirtį beliko ramiai užbaigti rungtynes.

R.Jokubaitis pelnė 17 taškų ir buvo naudingiausias komandoje, surinkęs 23 balus.

Pasirengimas. „Žiūrėjome daug Senegalo komandos rungtynių įrašų. Joje yra 2-3 metais jaunesnių žaidėjų, bet jie rungtyniauja Europoje ir labai atletiški. Jie nelabai mėgsta komandinį krepšinį, bet individualiai stiprūs. Derinių jie nelabai daug turi parengę. Todėl reikės stabdyti žaidimą vienas prieš vieną ir atsitverti kovojant dėl kamuolių. Pernai tai buvo mūsų komandos bėda“, – prieš rungtynes sakė rinktinės treneris.

Rungtynes galite pamatyti čia:

Per pirmąsias turnyro rungtynes skaudų antausį gavo Latvijos jaunimas, B grupėje 79:93 pralaimėjęs Malio komandai. Po trijų kėlinių afrikiečiai pirmavo net 68:49.

Kontrolinėse rungtynėse prieš čempionatą lietuviai ir latviai pasidalijo po pergalę.

Pirmojo turo rezultatai.

A grupė.

Lietuva – Senegalas 76:52  (18:18, 18:12, 27:8, 13:14). Rokas Jokubaitis 17 (4/5 tritaškių, 6 rez. perd.), Klaidas Metrikis 12, Dovydas Giedraitis 9, Nojus Mineikis ir Simas Jarumbauskas po 7, Gertautas Urbonavičius ir Giedrius Bergaudas po 6, Erikas Venskus 5, Martynas Arlauskas 4, Domantas Vilys 3/Biramas Faye 13, Khalifa Diopas 9, Jeanas-Jacques Boissy ir Ibou Badji (8 atk. kam.) po 8.

JAV – Naujoji Zelandija 111:71.