Žalgiriečių vedami 19-mečiai susitvarkė su australais: ketvirtfinalyje laukia grėsmingas varžovas

Lietuvos 19-mečių krepšinio rinktinė prasibrovė į pasaulio čempionato ketvirtfinalį, kuomet 91:74 (20:11, 13:10, 23:28, 35:25) nugalėjo Australijos krepšininkus. Kitame turnyro etape lietuvių laukia akistata prieš Serbijos rinktinę, kuri laikoma viena iš turnyro favoričių.

Lietuvos devyniolikmečių rinktinė pateko į ketvirtfinalį.<br>fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Jul 3, 2019, 5:15 PM, atnaujinta Jul 3, 2019, 8:28 PM

Lietuvos devyniolikmečiai nuo rungtynių pradžios rodė kovą. Pirmajame kėlinyje sekė vienas po kito taiklūs metimai, o po pirmųjų dešimties minučių rezultatu 20:11 pirmavo mūsiškiai.

Antrajame kėlinyje abi ekipos sunkiai rado kelių link krepšio, tad kova buvo nerezultatyvi. Vis dėlto jaunieji lietuviai sugebėjo ne tik kad išlaikyti, bet ir padidinti turėtą pranašumą – 33:21.

Po ilgosios pertraukos australai grįžo labiau susikaupę, ir suaktyvinę gynybą ėmė mažinti deficitą.

Į lietuvių krepšį krito taiklūs varžovų metimą, o trečiojo kėlinio viduryje iš mūsiškių persvaros liko vos trys taškai – 47:44. Tačiau mūsų šalies atstovai iniciatyvos neatidavė.

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo taikliu Roko Jokubaičio dvitaškiu, o po jo pranašumas šoktelėjo iki devynių taškų – 58:49.

Antroje rungtynių pusėje australai visą laiką taikė aikštės spaudimą, tai sukėlė nemažai sunkumų Lietuvos gynėjams, tačiau rezultatas toliau nekito, o po dviejų R.Jokubaičio baudos metimų siekė ir 10-ies taškų pranašumą – 70:60.

Negana to, iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms Domantas Vilys pataikė tolimą metimą ir dar labiau sutvirtino lietuvių galimybes iškovoti pergalę – 74:60.

Per likusį laiką Lietuvos krepšininkai neatsipalaidavo ir šventė pelnytą pergalę.

Lietuvius į priekį vedė Kauno „Žalgirio“ žaidėjai. R.Jokubaitis pelnė 18 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus, o Erikas Venskus įmetė 20 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Kartu jaunieji žalgiriečiai surinko 41 naudingumo balą.

Trenerio ir žaidėjų komentarai:

Lietuva: Erikas Venskus 20 (7 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 18 (6 rez. perd.), Klaidas Metrikis 15 (7 atk. kam.), Domantas Vilys 13, Simas Jarumbauskas 8 (5 atk. kam.).

Australija: Samsonas Frolingas 17 (8 atk. kam.), Keli Leaupepe‘as 16 (7 atk. kam.), Seanas MaacDonaldas 11.