Apmaudą dėl ketvirtos vietos liejęs rinktinės strategas G. Petrauskas: „Sunku laimėti, kai baudos ir tritaškiai nekrenta“

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) vaikinų krepšinio rinktinė Graikijoje vykstančiame pasaulio čempionate užėmė ketvirtąją vietą.Gedimino Petrausko auklėtiniai rungtynėse dėl trečiosios vietos sekmadienį 68:73 (13:18, 10:16, 23:15, 22:24) nusileido bendraamžiams iš Prancūzijos.

Lietuvos devyniolikmečių rinktinės treneris Gediminas Petrauskas<br>fiba.com nuotr.
Lietuvos devyniolikmečiai pasaulio čempionate žaidė dėl bronzos medalių ir pralaimėjo Prancūzijai<br>fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2019-07-07 21:22, atnaujinta 2019-07-07 21:23

Lietuviai nesėkmingai pradėjo rungtynes ir iškart leido varžovams susikrauti pranašumą (5:14), o skirtumą pavyko sušvelninti tik pačioje ketvirčio pabaigoje (13:16).

Vaizdas aikštėje nepakito ir per kitas 10 min. Lietuviai ir toliau buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje ir vis bandė rasti kelius prancūzų krepšio link. Likus 3 min., mūsiškių deficitas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą (20:31). Lietuviams pirmoje pusėje koją kišo tritaškiai metimai, nes mūsiškiai prametė visus 11 tritaškių.

Po ilgosios pertraukos savo rinktinę šūksniai ragino ir arenoje susirinkusi saujelė Lietuvos rinktinės sirgalių, tačiau lietuviams sunkiai sekėsi pakeisti rungtynių eigą. Lietuvos rinktinė tai sumažindavo atsilikimą iki vienženklio skaičiaus, tai prancūzai jį vėl padidindavo.

Antroje kėlinio dalyje kelis tolimus metimus pataikę mūsiškiai priartėjo iki keturių taškų (38:42), o po Roko Jokubaičio reido komandas skyrė tik vienas metimas (40:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje prancūzai dar kartą spurtavo (54:48), o sužaidus penkias minutes skirtumas vėl tapo dviženklis (61:51).

Lietuvos rinktinė nesiruošė pasiduoti, pataikė du tolimus metimus iš eilės ir sumažino atsilikimą (57:61). Likus 2 min., komandas skyrė trys taškai (61:64), o likus minutei – du taškai (62:64). Likus pusei minutės, Justinas Ramanauskas pataikė tritaškį ir komandas skyrė tik taškas (65:66), tačiau tada itin sunkų tolimą metimą pataikė ir Prancūzija (69:65).

Per likusias sekundes lietuviams nebepavyko priartėti (68:73).

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Klaidas Metrikis. Puolėjas pelnė 23 taškus ir atkovojo 6 kamuolius. Justinas Ramanauskas surinko 14 taškų, Erikas Venskus 10 (13 atk. kam.) – 10.

Lietuvos 19-mečiai krepšininkai 2011 metais tapo pasaulio čempionais, 2003 metais iškovojo sidabrą, o 2013 metais – bronzą.

„Noriu padėkoti žaidėjams, kad antroje mačo dalyje nenuleido rankų, – po nesėkmingai pasibaigusių pirmenybių kalbėjo Lietuvos devyniolikmečių rinktinės strategas Gediminas Petrauskas. – Juk per pirmąją dvikovos dalį mes tiesiog negalėjome pataikyti į krepšį: 11:0 tritaškiai. Galbūt, nesusitvarkėme su įtampa. Gerai, kad rezultatas nebuvo didelis, taškų praleidome nedaug, nes gynyba buvo lyg ir nebloga“.

Kalbėdamas apie rungtynių pabaigą, treneris tikino: „Kai pradėjome pataikyti, atsirado didesnis noras, lyg ir prisivijome iki vieno taškelio, nesugebėjome perlaužti įvykių eigos, o mačo pabaigoje prancūzų pelnyti du tritaškiai buvo išties labai skaudūs“.

– Gal koja pakišo psichologiniai dalykai – vyrai nepataikė lemiamu metu baudų? Iš viso pramesta net 10 baudų iš 25 galimų.

– Mes nesame labai jau geri baudų metikai. Kaip sakau, baudų metimai – kiekvieno žaidėjo pasirengimo ritualas. Mes per treniruotes turėjome ir nuobaudų už baudų nepataikymus, tačiau tai yra kiekvieno krepšininko individualus reikalas. Gal kažkam psichologija pakišo koją, gal pas kažką technika šlubuoja. Tačiau faktas, kad tai neprideda siekti pergalės, kai tu tiek daug prameti baudų. Sunku laimėti rungtynes, kai nepataikai tritaškių ir baudų.