Malis pasaulio čempionate kaip reikiant išgąsdino jaunuosius JAV krepšininkus

Kretoje sekmadienio vakarą baigėsi devyniolikmečių pasaulio krepšinio čempionatas, kuriame triumfavo JAV žaidėjai, o ketvirtą vietą užėmė Lietuvos jaunimo rinktinė. Finale JAV krepšininkai nugalėjo sensacingai pasirodžiusią Malio ekipą 93:79 (20:22, 22:18, 31:15, 20:24).

JAV devyniolikmečiai tapo pasaulio čempionais, finale įveikę Malio žaidėjus<br> fiba.com
Daugiau nuotraukų (6)

Jul 7, 2019, 11:04 PM, atnaujinta Jul 7, 2019, 11:09 PM

Du iš trijų mačų B grupėje laimėję maliečiai dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių užėmė tik trečiąją vietą, tačiau savo vertę įrodė atkrintamuosiuose mačuose. Aštuntfinalyje Afrikos atstovai 77:62 nugalėjo Naująją Zelandiją, ketvirtfinalyje – 84:74 Puerto Riką, pusfinalyje – 76:73 Prancūziją.

Finalo dvikovoje Malio krepšininkai į šaltą prakaitą varė amerikiečius, nes pastarieji negalėjo atitrūkti, o afrikiečiai kabinosi jiems į atlapus – po dviejų kėlinių JAV pirmavo tik 42:40.

Tačiau jau trečiame ketvirtyje JAV rinktinė spurtavo ir atitrūko 68:49. Net ir po tokio smūgio Malio jaunimas nesupanikavo ir ketvirtame kėlinyje sumažino atsilikimą iki 77:84. Tiesa, daugiau priartėti Afrikos atstovams nepavyko.

Dar net septynioliktojo gimtadienio neatšventęs Malio talentas O.Ballo tapo naudingiausiu turnyro krepšininku bei geriausiu kovotoju dėl atšokusių kamuolių. Rezultatyviausiu tapo serbas Marko Pečarskis (22,1 taško), geriausiu asistentu – amerikietis Tyrese‘as Haliburtonas (6,9 rezultatyvaus perdavimo).

JAV: Cade‘as Cunninghamas 21 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Jalenas Suggsas 15 (3/9 tritaškių, 5 atk. kam.), Jeremiah Robinsonas 13 (7 atk. kam.), Scottas Barnesas 11 (8 atk. kam.), Reginaldas Perry 10, Isaacas Likelele 9 (10 atk. kam.).

Malis: Hassanas Drame (9 atk. kam., 4 rez. perd., 2/9 tritaškių) ir Abdoulas Coulibaly po 17, Sirimanas Kanoute 16, Oumaras Ballo 15 (7 atk. kam., 3 blokai, 7/15 dvitaškių), Martinas Diakite 12 (5 rez. perd., 4/6 tritaškių).