Fantastiško A. Veličkos žaidimo nepakako: tris kėlinius pirmavę lietuviai krito prieš slovėnus

Tel Avive (Izraelis) tęsiasi Europos vaikinų (iki 20 metų) krepšinio čempionatas, kuriame rungtyniauja ir Lietuvos jauniai. Sekmadienį lietuviai tris kėlinius pirmavo prieš slovėnus, tačiau antroji ketvirtojo kėlinio pusė neleido švęsti pergalės.

Lietuviai nusileido slovėnams.<br> FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jul 14, 2019, 3:40 PM, atnaujinta Jul 14, 2019, 3:55 PM

Paskutinėmis minutėmis palūžę lietuviai pralaimėjo rezultatu 72:84 (19:18, 24:19, 16:22, 13:25).

Pirmajame kėlinyje abi komandos sunkiai rinko taškus, o vietoje to – dažniau klydo. Lietuvos rinktinėje dvi klaidas padarė Marius Valinskas, kartą suklydo ir Vitalijus Kozys. Tačiau po pirmųjų dešimties minučių mūsiškiams pavyko išsiveržti į priekį – 19:18. Lietuvius į priekį tempė 8 taškus surinkęs Arnas Velička.

Antrajame rungtynių kėlinyje lietuviai kontroliavo žaidimą, tačiau didesnio pranašumo įgyti nepavyko. Lietuvius į priekį timptelėjo taiklūs Luko Ulecko metimai – 43:37.

Trečiojo kėlinio metu lietuviai krito į duobę, o rinktinės varžovai tuo puikiai pasinaudojo ir išlygino rezultatą – 59:59.

Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms taiklų tolimą metimą sviedęs slovėnas padidino savo ekipos pranašumą iki šešių taškų – 69:63.

Kelios lietuvių atakos buvo bevaisės, o slovėnai toliau didino savo pranašumą – 73:65.

Tiesa, kitoje atakoje taiklus A.Veličkos tritaškis sumažino lietuvių deficitą – 68:73.

Rungtynių pabaigoje lietuviai neatkovojo kamuolio po savuoju krepšiu, o slovėnai pasinaudojo šia dovanele ir pelnė tris taškus. Kitoje atakoje L.Uleckas netaikliai atakavo iš toli, ir lietuviams nebeliko jokių šansų iškovoti pergalės.

Geriausiai Lietuvos rinktinėje žaidė A.Velička, kuris surinko 26 taškus (7/15 met.), atkovojo 9 kamuolius bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Lietuva: Arnas Velička  26 (9 atk. kam.), Lukas Uleckas 15 (7 atk. kam.), Danielius Lavrinovičius 14 (7 atk. kam.)

Slovėnija: Nejcas Klavžaras 21  (7 atk. kam.), Davidas Kraljis 13.

Pirmoje D grupės dvikovoje lietuviai sutriuškino lenkus (101-71), o slovėnai nusileido graikams (79-90).

Į aštuntfinalį pateks visos 16 komandų, o pirmasis etapas lems tik jų išsidėstymą atkrintamųjų varžybų lentelėje.

1999 metais gimusių Lietuvos krepšininkų komanda jau dalyvavo dviejuose Europos ir viename pasaulio čempionate.

Šie krepšininkai visuose trijuose turnyruose iškovojo medalius. Jie 2015 metais būdami 16-mečiai laimėjo Europos pirmenybių sidabrą, 2016 metais iškovojo pasaulio 17-mečių čempionato bronzą, o 2017 metais – Europos 18-mečių čempionato bronzą.

Europos 20-mečių vaikinų čempionatai rengiami nuo 2000 metų (iki tol amžiaus grupės buvo kitokios ir vyriausioje vaikinų rinktinėje galėjo žaisti krepšininkai iki 22-ejų metų). Nuo tada, kai buvo pakeistos amžiaus grupės, Lietuvos vaikinai vieną kartą tapo Europos čempionais, triskart – vicečempionais ir kartą laimėjo bronzos medalius.