NBA Vasaros lygos finalas nuliūdino Kazį Maksvytį

Kaziui Maksvyčiui nepavyko rankose palaikyti NBA Vasaros lygos nugalėtojų taurės. Kartu su „Minnesota Timberwolves“ ekipa iki finalo žengęs trenerių štabe dirbęs lietuvis Las Vegase tik po dramatiškos kovos nusileido „Mempgis Grizzlies“ surinktai ekipai 92:95.

Kazys Maksvytis<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
NBA Vasaros lygą laimėjo „Mempgis Grizzlies“ ekipa<br> AFP/Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (17)

Jul 16, 2019, 7:56 AM, atnaujinta Jul 16, 2019, 8:15 AM

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Grizzlies“ užtikrintai yrėsi pergalės link 59:42. Tačiau Minesotos ekipa nežadėjo pasiduoti ir prieš lemiamą ketvirtį ištirpdė atsilikimą iki dviejų taškų – 70:72. Lemiamame kėlinyje Minesota buvo priatrėjusi iki 79:80, tačiau Memfis ir vėl šovė į priekį 93:83.

Kitą vertus, baigiantis akistatai oponentai beveik pasivijo būsimą laimėtoją. Maža to – „Timberwolves“ galėjo išlyginti rezultatą ir žaisti pratęsimą, bet lemiamas Kelano Martino tolimas šūvis skriejo pro šalį. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Graysonas Allenas, surinkęs 17 taškų.

Po 15 taškų „Grizzlies“ pridėjo Bruno Caboclo, Dusty Hannahsas ir Brandonas Clarke'as. Pastarasis dar atkovojo 16 kamuolių ir buvo išrinktas turnyro MVP.

„Timberwolves“ ekipoje su 17 pelnytų taškų išsiskyrė lemiamą metimą prametęs Martinas.

Šiame mače buvo ir dar vienas lietuviškas akcentas – dvikovą teisėjavo vienintelis NBA lietuvis teisėjas Gediminas Petraitis.

„Timberwolves“ antrą kartą žaidė Vasaros lygos finale. 2016-aisiais jie taip pat dramatiškai po pratęsimo 82:84 nusileido „Chicago Bulls“.

Už pergalę lygoje NBA laimėtojams skyrė 25 tūkst. JAV dolerių premiją.