Aukso medalių link žydai pralaimėjo iš A diviziono iškritusiai Serbijai 81:92, o po to šlavė sau nuo kelio visus priešininkus – 85:75, Italiją, 93:74 – Ukrainą, 88:69 – Juodkalniją, ketvirtfinalyje 94:78 – Lietuvą, o pusfinalyje 81:70 – Prancūziją.
Ispanai iki finalo nežinojo pralaimėjimo kartėlio ir eilės tvarka įveikė Kroatiją 85:73, Latviją 78:55, Vokietiją 78:66, Slovėniją 71:53. Ketvirtfinalyje Ispanija įrodė pranašumą prieš Turkiją 70:69, o pusfinalyje antrąjį kartą čempionate pranoko vokiečius 80:62.
Finale du kėlinius vyko lygi kova taškas į tašką (24:24, 42:42). Trečiajame ketvirtyje aikštės šeimininkai spurtavo ir atitrūko nuo varžovų (66:59).
Lemiamame kėlinyje Izraelio rinktinės persvara buvo pasiekusi 15 taškų (86:71), bet ispanai pavojingai priartėjo (81:89) ir dar turėjo kamuolį savo rankose. Svečių tritaškis buvo netaiklus, o žydai išsaugojo pergalingąjį pranašumą – 92:84.
Izraelio komandą į pergalę vedė Tel Avivo „Maccabi“ klube žaidžiantis 18-metis 200 cm ūgio gynėjas Deni Avdija.
Dvejais metais už varžovus jaunesnis krepšininkas pelnė 23 taškus (6/9 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, blokavo 3 metimus ir surinko +27 naudingumo balus.
Jis buvo pripažintas naudingiausiu čempionato žaidėju (MVP). D.Avdija vidurkiai per 7 rungtynes yra įspūdingi: po 18,4 taško, po 8,3 atkovoto kamuolio, po 5,3 rezultatyvaus perdavimo, po 2,1 perimto kamuolio ir po 2,4 bloko.
Izraelio 20-mečiai Senojo žemyno pirmenybes laimėjo antrus metus iš eilės. 2018-aisiais jie triumfavo turnyre Vokietijoje.
Finalo rezultatas:
Izraelis (U-20) – Ispanija (U-20) – 92:84 (24:24, 18:18, 24:17, 28:25).
Izraelis (U-20): Deni Avdija 23, Yamas Madaras ir Tomeris Poratas po 17, Razas Adamas ir Eidanas Alberis po 10, Yotamas Hanochi ir Amitas Sussas po 7, Noamas Avivi 3, Yairas Kravitsas ir Tomeras Levinsonas po 2 taškus. Ofekas Malka (01:09 min.) taškų nesurinko, o Shaharas Amiras nežaidė.
Ispanija (U-20): Miguelis Gonzalezas 14, Josepas Puerto ir Arnau Parrado Calabria po 13, Carlosas Alocenas ir Sergi Martinezas Costa po 10, Ignacio Rosa 9, Alejandro Galanas Pozo 7, Adamsas Sola 4, Josepas Busquetsas Costa ir Didacas Cuevas Simarro po 2 taškus. Osas Ehigitoras (15:25) taškų nesurinko, o Joelis Parra nežaidė.
Finalo vaizdo įrašas:
Trečiąją vietą ir bronzos medalius iškovojo Vokietijos rinktinė, laimėjusi prieš Prancūzijos komandą rezultatu 73:65 (16:11, 22:22, 22:15, 13:17).
Vokiečių gretose išsiskyrė Philippas Herkenhoffas (20 taškų), o prancūzų – Yohanas Choupasas (22 tšk.).
Rezultatas dėl 3 vietos:
Vokietija (U-20) – Prancūzija (U-20) – 73:65 (16:11, 22:22, 22:15, 13:17).
Vokietija (U-20): Philippas Herkenhoffas 20, Bruno Vrčičius 16, Jonas Mattisseckas 11, Nilsas Hassfurtheris 9, Lorenzas Volkeris Brenneke 6, Isaiah Ihnenas 5, Samuelis Achimas Grieselis, Mateo Šeričius ir Bjarne Kraushaaras po 2 taškus.
Prancūzija (U-20): Yohanas Choupasas 22, Quentinas Ruelis ir Dylanas Affo Mama po 10, Eddy Owootomo Kayouloudas 8, Elias Kherzane'as ir Lucas Kouyate'as po 4, Yves'as Ponsas 3, Calvinas Hippolyte'as ir Timothee Bazille'is po 2 taškus.
Simbolinis geriausiųjų krepšininkų penketukas:
Carlosas Alocenas (Ispanija), Yamas Madaras (Izraelis), Deni Avdija (Izraelis), Sergi Martinezas Costa (Ispanija) ir Philippas Herkenhoffas (Vokietija).
Kiti sekmadienio rezultatai:
dėl 5 vietos
Lietuva (U-20) – Turkija (U-20) – 89:73 (23:19, 20:21, 22:14, 24:17).
dėl 7 vietos
Kroatija (U-20) – Didžioji Britanija (U-20) – 82:63 (16:20, 26:11, 16:17, 24:15).
dėl 9 vietos
Graikija (U-20) – Ukraina (U-20) – 109:98 (23:18, 25:23, 29:24, 17:29, 15:4), – po pratęsimo.
dėl 11 vietos
Slovėnija (U-20) – Juodkalnija (U-20) – 75:73 (18:19, 19:15, 20:14, 18:25).
dėl 13 vietos
Italija (U-20) – Lenkija (U-20) – 77:61 (20:8, 20:14, 21:19, 16:20).
dėl 15 vietos
Serbija (U-20) – Latvija (U-20) – 71:50 (22:17, 13:13, 22:4, 24:16).
Rikiuotė:
1. Izraelis
2. Ispanija
3. Vokietija
----
4. Prancūzija
5. Lietuva
6. Turkija
7. Kroatija
8. D.Britanija
9. Graikija
10. Ukraina
11. Slovėnija
12. Juodkalnija
13. Italija
----
14. Lenkija***
15. Serbija***
16. Latvija***
*** – iškrito į B divizioną
Iš B diviziono į A iškopė Portugalija, Čekija ir Belgija.
1999 metais gimusių Lietuvos krepšininkų komanda jau dalyvavo dviejuose Europos ir viename pasaulio čempionate.
Šie krepšininkai visuose trijuose turnyruose iškovojo medalius. Jie 2015 metais būdami 16-mečiai laimėjo Europos pirmenybių sidabrą, 2016 metais iškovojo pasaulio 17-mečių čempionato bronzą, o 2017 metais – Europos 18-mečių čempionato bronzą.
Europos 20-mečių vaikinų čempionatai rengiami nuo 2000 metų (iki tol amžiaus grupės buvo kitokios ir vyriausioje vaikinų rinktinėje galėjo žaisti krepšininkai iki 22-ejų metų).
Nuo tada, kai buvo pakeistos amžiaus grupės, Lietuvos vaikinai vieną kartą tapo Europos čempionais, triskart – vicečempionais ir kartą laimėjo bronzos medalius.