Įsibėgėję Lietuvos jauniai dramatiškai įveikė serbus ir žengė į Europos čempionato ketvirtfinalį

Lietuvos jaunių krepšinio rinktinė (iki 18-os metų) trečiadienį stojo į kovą Europos čempionato aštuntfinalyje su Serbijos rinktine.

Lietuvos jaunieji krepšininkai nugalėjo bendraamžius iš Serbijos.<br>FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

Jul 31, 2019, 6:55 PM, atnaujinta Jul 31, 2019, 9:08 PM

Slogiai čempionatą pradėję Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai sužaidė puikias rungtynes ir 56:54 (20:16, 16:11, 12:2, 8:25) nugalėjo savo bendraamžius iš Serbijos.

Rungtynes lietuviai pradėjo vangokai ir serbai jau pačioje pradžioje nurūko 10:2. Tačiau vėliau mūsiškiai pradėjo žaisti solidžiau ir diktuoti savo tempą. Iki pertraukos lietuviai spėjo susikrauti 9 taškų pranašumą, o trečiasis kėlinys tapo puikios gynybos pavyzdžiu.

Lietuviai praleido vos du taškus ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo solidžią 19 taškų persvarą.

Ketvirtas kėlinys prasidėjo košmarišku scenarijumi lietuviams. Serbai spurtavo 14:0 ir įpusėjus kėliniui prisivijo Lietuvos rinktinę. Tačiau varžovų spaudimą atlaikę lietuviai iškovojo svarbią pergalę ir pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį.

Dabar lietuviai lauks savo varžovų ketvirtfinalyje. Jais gali tapti Graikijos arba Suomijos rinktinės, kurios savo tarpusavio rungtynes žais trečiadienio vakarą.

Lietuva (U18): Modestas Kancleris 11, Lukas Kreišmontas 9, Ąžuolas Tubelis 8, Adas Šimonis ir Adomas Sidarevičius po 7, Augustas Marčiulionis, Dovydas Rimkus ir Laurynas Vaištartas po 4 taškus.

Serbija (U18): Aleksejus Pokuševskis 16, Aleksandaras Langovičius 12, Marko Pavicevičius 9, Djordje Pazinas 7 taškai.​