Jonas Mačiulis sugrįžo toks pat kovingas: keturių mėnesių pertraukos tarsi nebūta

Ispanijos ir Lietuvos krepšinio rinktinių rungtynės korida garsėjančioje Pamplonoje penktadienį buvo tokios, kokiomis ir vadintos – draugiškos. Be penkių svarbių žaidėjų žaidę lietuviai negadino nuotaikos šeimininkams ir nusileido 70:78, bet žaidime buvo ir gražių epizodų.

J.Mačiulis žaidė nejausdamas traumos pasekmių.<br>Krepsinionamai.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 3, 2019, 9:31 AM, atnaujinta Aug 6, 2019, 10:21 AM

Kai kuriuos jų sukūrė po keturių mėnesių pertraukos dėl alkūnės traumos į aikštę grįžęs 34-erių veteranas Jonas Mačiulis, kuris pradėjo rungtynes ir dviem tritaškiais neleido ispanams atitrūkti. Smagiai apšilęs pirmoje mačo pusėje puolėjas po pertraukos užleido vietą aikštėje jaunimui. Jis per 13 min. iš viso pelnė 6 taškus.

Paklaustas, kaip traumuota alkūnė reaguoja į žaidimo krūvius, jis šypsojosi: „Nereaguoja. Jei reaguotų, manęs čia nebūtų. Viskas gerai.“

Atėnų AEK puolėjas J.Mačiulis ir savo, ir rinktinės žaidimą vertino palankiai, nes rezultatas nebuvo itin svarbus.

„Nežinau, kaip atrodo iš šono, bet man atrodo viskas gerai. Geras jausmas vėl įbėgti į aikštę pažaisti, – sakė J.Mačiulis, kuris šiose rungtynėse buvo kapitonas, nes Mantas Kalnietis liko Lietuvoje. – Ir ispanai, ir mes nebuvome stipriausios sudėties.

Aišku, norėtųsi laimėti visas rungtynes, bet buvo daug eksperimentų, daug keitimų, derinių. Treneriai norėjo daug ką pabandyti ir pasižiūrėti.

Bet yra tokių dalykų, kurie bet kokiose situacijoje turėtų būti padaryti – tai atkovoti kamuoliai po savu krepšiu ir truputį geresnė gynyba.“

Kur kas prasčiau aikštėje sekėsi Eimantui Bendžiui – snaiperis pataikė tik 1 iš 5 metimų ir per 17 min. surinko 3 taškus.

„Pirmame kėlinyje visa neblogai vykdėme tai, ko treneriai norėjo. Bet antrame padarėme 7 klaidas, praradome ritmą. O kai ispanai pagauna ritmą renka lengvus taškus ir pabėga. Po pertraukos klydome mažiau, tačiau nepataikėme laisvi ir neišlyginome rezultato. O tada jau būtume galėję ir iškovoti pergalę“, – svarstė Vilniaus „Ryto“ žaidėjas.

E.Bendžius buvo kiek nusivylęs rezultatu, nes ispanai jam nepadarė įspūdžio.

„Einant žaisti tokių rungtynių reikia tikėti, kad gali laimėti. Vis dėlto tai pirmos rungtynės ir ne prieš bet ką, o prieš ispanus, kurie ne pirmus metu kartu žaidžia. Bet priekinėje linijoje jie neturi nieko išskirtinio, ne vienus Ispanijoje žaidžiau ir žinau“, – sakė E.Bendžius.

Kauno „Žalgirio“ centras Martinas Gebenas kiek netikėtai turėjo atlaikyti didžiausią krūvį, nes Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis liko Lietuvoje.

24-erių M.Gebenas žaidė net 23 min. – ilgiausiai komandoje – ir surinko 9 taškus. Tačiau tokio rango varžybų patirties stokojančiam centrui buvo sunkoka stumdytis su ispanų bokštais. Vis dėlto 208 cm ūgio M.Gebenui gintis sekėsi geriau nei fiziškai silpnesniam kitam jaunam centrui Martynui Echodui.

„Rungtynės buvo kovingos, bet dar tikrai nesame tokios formos, kurios norėtume būti. Bet tai bus mums gera pamoka“, – sakė M.Gebenas.

Vienas jauniausių rinktinės narių pripažino, kad galėjo sužaisti ir geriau: „Nemanau, kad visiškai atlaikiau varžovų testą. Gal tai buvo ne pats prasčiausias mano pasirodymas, bet jų priekinė linija buvo tvirtesnė. Jie turi daugiau patirties, visi jau žaidę aukščiausiu lygiu.“