Išskirtinė diena Lietuvos krepšiniui – pagaliau išvysime mirtiną duetą, kurio bijoti turi visi

2019 m. rugpjūčio 10 d. 15:21
Sulaukęs trumpos varžovo dvejonės Domantas Sabonis puola į priekį, tarsi sakalas čiumpa grobį ir netrukus kamuolį grūda į krepšį. Sausakimša Klaipėdos „Švyturio“ arena šėlsta tarsi išprotėjusi, Dainius Adomaitis stipriai suspaudžia kumštį.
Daugiau nuotraukų (30)
Legendinio Arvydo Sabonio sūnus sugrįžo ir praėjusį sekmadienį sulaukė itin galingo palaikymo.
Lietuvos rinktinė šventė pirmąją pergalę pasiruošimo pasaulio čempionatui etape. Lietuviai 80:60 nugalėjo Suomijos krepšininkus ir taip nuvijo šalin pralaimėjimą Pamplonoje 70:78 Ispanijos komandai.
D.Sabonis tapo Lietuvos rinktinės pirmosios pergalės veidu. 23 metų 211 cm ūgio judrųjį Saboniuką D.Adomaitis įrašė į starto penketą, tad ištarus jo pavardę sirgaliai šaukė itin garsiai.
D.Sabonis jiems atsilygino.
„Gera sugrįžti“, – dar Klaipėdoje nenurimus sirgaliams sakė D.Sabonis.

J. Valančiūnas prakalbo apie rinktinės silpnybes – pateikė šmaikštų atsakymą

Rungtynių pradžia gal jam ir nebuvo pati geriausia – reikėjo įsijausti į ritmą, o ir varžovai nemažai skyrė dėmesio gynyboje, tad D.Sabonis ne vieną kartą buvo priverstas galynėtis su dviem varžovais iškart. Bet tai nesutrukdė jau rungtynių pradžioje gražiai prakišti kamuolį Jonui Mačiuliui, kurio tritaškis skrodė tinklelį (5:0). Netrukus D.Sabonis priėmė kamuolį iš Manto Kalniečio, tačiau ataką sutrukdė prasižengęs varžovas, kuris krito ant žemės. Domas žengė vos kelis žingsnius atgal.
Greitai D.Sabonis atliko dar du rezultatyvius perdavimus. Sirgaliai vos išvydę D.Sabonį laukdavo šio NBA vis labiau įsitvirtinančio žaidėjo veiksmų.
Tad nenuostabu, kad baigiantis antrajam kėliniui jo žaibiškas sprendimas pasinaudoti varžovų klaida perduodant kamuolį sulaukė griausmingų plojimų – perėmęs kamuolį D.Sabonis krovė į krepšį, o lietuviai po dviejų kėlinių pirmavo 40:31.
Bet tai toli gražu nebuvo sirgalių emocijų viršūnė – jau trečiojo kėlinio pradžioje iš savo puikaus bičiulio ir buvusio bendraklubio Malagoje Mindaugo Kuzminsko perdavimą gavęs D.Sabonis pakibo ant lanko. Šįkart stipriai virpėjo ausų būgneliai. Lietuviai pirmavo 45:31.
Per pirmąją rungtynių pusę D.Sabonis aikštėje praleido beveik 14 min. per kurias pelnė 4 taškus, atkovojo 3 kamuolius, blokavo metimą, perėmė 3 kamuolius ir kartą suklydo.
Tai buvo lyriška įžanga.
D.Sabonis sugrįžimas į rinktinę gerokai pakėlė aistruolių lūkesčius.<br>G.Šiupario nuotr. Daugiau nuotraukų (30)
D.Sabonis sugrįžimas į rinktinę gerokai pakėlė aistruolių lūkesčius.
G.Šiupario nuotr.
D.Sabonis šiose rungtynėse žaidė 21 min. 29 sek., pelnė 11 taškų (dvitaškiai: 5/8, baudų metimai: 1/4), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, padarė 2 klaidas, perėmė kamuolį, blokavo metimą.
Dabar jis pasiruošęs tam, dėl ko ir atvyko į rinktinę – žaidimui kartu su Jonu Valančiūnu.
Penktadienį D.Adomaitis paskelbė, kad šeštadienio draugiškose išvykos rungtynėse su Serbija aikštėje išvysime ir J.Valančiūną, ir D.Sabonį. Rinktinės treneris jau praėjusią savaitę atsisveikino su Adu Juškevičiumi, Martynu Echodu ir Gyčiu Masiuliu, kad galėtų labiau susitelkti į galutinį tikslą.
„Pagrindinis tikslas – išbandyti J.Valančiūną ir D.Sabonį viename penketuke. Reikės šlifuoti šį modelį ir žiūrėti, kas gerai, o kas ne. Šiame pasirengimo etape tam skyrėme nemažai darbo“, – penktadienį jau Kaune kalbėjo rinktinės treneris.
J.Valančiūnas ir D.Sabonis pagrindiniuose turnyruose kartu nežaidė nuo 2016-ųjų Rio olimpiados.
J.Valančiūnas ir D.Sabonis Serbijoje aikštėje pasirodys jau 22 val. 00 min. Abu krepšininkus gyvai išvysti turėtų ir Lietuvoje susirinkę sirgaliai – su serbais Kaune rinktinė žais pirmadienį 19 val. 30 min.
Šis duetas – pagrindinis svertas, kodėl Lietuvos rinktinės turėtų pasisaugoti kiekvienas varžovas.
 J.Valančiūnas ir D.Sabonis per treniruotę.<br>„Krepsinionamai.lt“ nuotr. Daugiau nuotraukų (30)
 J.Valančiūnas ir D.Sabonis per treniruotę.
„Krepsinionamai.lt“ nuotr.
Ne veltui jau pirmąją Lietuvos rinktinės kandidatų stovyklos dieną vos į „Vanagupės“ viešbutį įžengęs M.Kuzminskas tarė: „Mūsų smogiamoji jėga bus Domas ir Jonas. Visi kiti turėtume būti pagalbiniais ir daryti viską, kad galėtume juos išnaudoti geriausiai. Turėsime susitaikyti su tais vaidmenimis, kuriuos suteiks treneris.“
Lietuvos rinktinės rungtynes sekantys sirgaliai dar nebuvo matę ir vieno J.Valančiūno. 27-erių 213 cm ūgio „Memphis Grizzlies“ krepšininkas su rinktine pluša, tačiau dar nežaidė draugiškų rungtynių. Visas darbas su Domantu iki šeštadienio rungtynių bus vykęs tik treniruočių salėje.
„Jaučiamės gerai. Vietos baudos aikštelėje dar yra likę. Treniruotėse bandome vis kažką naujo atrasti, išbandyti. Manau, kad treneris žino, ką nori padaryti, tai tą ir darysime“, – penktadienį sakė J.Valančiūnas.
Tiesa, nėra jokių abejonių, kad tiek J.Valančiūną, tiek D.Sabonį pamatysime ir atskiruose penketuose. Galimybė ilgą laiką aikštėje turėti arba J.Valančiūną, arba D.Sabonį – didelė prabanga bet kuriai komandai, tad nėra jokių abejonių, kad D.Adomaitis naudosis ne tik dueto galimybėmis, bet ir jų žaidimu atskirai. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.