Lietuvos 16-mečiai krepšininkai Europos čempionate dramatiškai pralaimėjo turkams

Lietuvos jaunučių vaikinų iki 16 metų (U16) krepšinio rinktinė Europos čempionato Italijoje antrosiose C grupės rungtynėse šeštadienį susitiko su bendraamžiais iš Turkijos ir dramatiškai pralaimėjo varžovams po pratęsimo 80:83 (23:19, 9:18, 18:18, 23:18, 7:10).

Lietuvos 16-mečių rinktinė susitinka su Turkija.<br> FIBA.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Aug 10, 2019, 3:11 PM, atnaujinta Aug 10, 2019, 6:15 PM

Išvakarėse lietuviai sutriuškino estus 94:56, o turkai pranoko slovėnus (74:52).

Rugpjūčio 11 dieną mūsiškiai grupės kovas baigs akistata su Slovėnijos krepšininkais.

Europos čempionate dalyvauja 16 rinktinių, suskirstytų į keturias grupes.

Į aštuntfinalį pateks visos C grupės komandos, o lietuviai atkrintamąsias varžybas pradės su viena iš D grupės komandų – Graikija, Serbija, Prancūzija arba Bosnija ir Hercegovina.

Lietuviai geriau pradėjo rungtynes (10:5), tačiau jau kėlinio viduryje Turkija išlygino rezultatą (10:10). Mūsiškiai nesutriko po varžovų spaudimo ir po 10 min. kovos pirmavo 4 taškais – 23:19.

Antrajame kėlinyje po krepšiais vis labiau pradėjo dominuoti Turkijos rinktinės žaidėjas Ademas Bona. Nors aukštaūgiui pačiam sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau po krepšiais sugriebęs kamuolius, jis suteikdavo antruosius šansus komandos draugams.

Lietuviams prastai sekėsi puolime, iš viso per ketvirtį jie pelnė tik 9 taškus ir po dviejų kėlinių buvo atsilikę 5 taškais – 32:37.

Trečiajame kėlinyje turkai buvo nutolę į priekį jau dviženkliu skirtumu (43:53), tačiau Lietuvos rinktinės nepalūžo ir sugrįžo į rungtynes. Kėlinys buvo sužaistas lygiai, o lietuviai ir toliau turėjo 5 taškų deficitą – 50:55.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė pajuto, kad gali perlaužti rungtynių eigą ir beveik tai padarė. Mūsiškiai ne tik išlygino, tačiau ir kelis kartus persvėrė rezultatą (63:62, 67:66).

Likus 17 sek., po Pauliaus Murausko tritaškio, lietuviai dar kartą išlygino rezultatą (73:73), gynyboje susitvarkė su varžovais ir paskutinei atakai turėjo 10 sek., tačiau užsižaidė su kamuoliu ir komandoms teko žaisti pratęsimą – 73:73.

Pratęsimo metu užtikrinčiau sužaidė turkai ir nors paskutinę minutę lietuviai galėjo dar kartą pakreipti rungtynes savo naudai, tačiau nei Radvilo Kneižio, nei Liutauro Lelevičiaus tritaškiai tikslo nepasiekė – 80:83.

Rezultatas:

Lietuva (U16) – Turkija (U16) – 80:83 (23:19, 9:18, 18:18, 23:18, 7:10), – po pratęsimo.

Lietuva (U16): Tautvydas Baltrušaitis 14 (5 atk. kam., 3/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 5/8 baudos), Radvilas Kneižys 13 (4 rez. perdav., 0/1 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 4/6 baudos), Paulius Murauskas 12 (5 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 2/5 baudos), Gytis Valickas 9, Liutauras Lelevičius ir Emilis Butkus po 8, Olegas Kojenecas 7 (10 atk. kam., 3/6 dvitaškiai, 1/6 baudos), Titas Sargiūnas 6 (1/6 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 1/2 baudos), Rokas Jocius 2, Ugnius Jaruševičius 1 taškas. Lukas Pivoriūnas (04:12 min.) ir Dominykas Butka (02:21) taškų nesurinko.

Turkija (U16): Koralpas Turkas 17 (9 atk. kam., 5/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/5 baudos), Yigitas Mestoglu 16 (6 atk. kam.), Batinas Tuna 15, Ademas Bona (12 atk. kam.) ir Omeras Peksari (7 atk. kam.) po 10, Hasanas Uzunas 9 (5 rez. perdav.), Eray Buyukcangazas 3 (5 rez. perdav.), Enesas Tuzunas 2, Acaras Senas 1 taškas.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomasis komitetas (VK) šiai rinktinei iškėlė tikslą užimti 1-8 vietas.

Lietuvos 16-mečių rinktinė 2008 metais tapo Europos čempione, 2009, 2010, 2015 ir 2016 metais iškovojo sidabro medalius, o 2007 metais – bronzos.