Dramą išgyvenę 16-mečiai panaikino didžiulį deficitą ir šventė pergalę prieš slovėnus

Lietuvos jaunučių (iki 16-os metų) rinktinė tęsia kovą Senojo žemyno pirmenybėse. Sekmadienį lietuviai tik po labai dramatiškos kovos palaužė bendraamžius iš Slovėnijos 65:64.

Lietuvos 16-mečių rinktinė susitinka su Slovėnija.<br>FIBA.com nuotr.
Lietuvos 16-mečių rinktinė susitinka su Slovėnija.<br>FIBA nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2019-08-11 21:49, atnaujinta 2019-08-11 23:57

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo mūsiškiai, kurie pirmavo 8:2. Vis dėlto Rolando Rakučio auklėtiniai netrukus krito į duobę, ir praradę iniciatyvą, kėlinį baigė turėdami dvejų taškų deficitą – 17:19.

Antrajame kėlinyje lietuviai toliau nerado savojo lyderio, todėl deficitas nemažėjo – 34:36.

Trečiajame kėlinyje Lietuvos jaunučiams toliau pagalius į ratus kišo grubios klaidos ir nepataikyti metimai. Slovėnai bėgo į greitas atakas, o trečiojo kėlinio viduryje įgijo solidžią persvarą – 52:37.

Kėlinio pabaigoje lietuviams pavyko sumažinti pranašumą iki dešimties taškų – 44:54.

Tačiau lietuviai prabilo lemiamu metu.

Ketvirtajame kėlinyje mūsų šalies atstovams ne tik pavyko panaikinti turėtą deficitą, bet ir persverti rezultatą. Po dvejų Olego Kojenetso taškų mūsiškiai įgijo trijų taškų persvarą – 63:60.

Tiksint paskutinei kėlinio minutei slovėnai turėjo galimybe išlyginti ar net persverti rezultatą, tačiau lietuviai pademonstravo geležinę gynybą ir šventė pergalę – 65:64.

Slovėnija: Saša Ciani 13, Markas Filipas Ivankovičius, Filipas Mirtičius ir Davidas Križaničius po 11.

Lietuva: Paulius Murauskas 18, Olegas Kojenecas 12, Rokas Jocius 6.

Pirmoje C grupės dvikovoje lietuviai lengvai palaužė estus (94:56), tačiau vėliau skaudžiai nusileido turkams (80:83).

Slovėnai taip pat nusileido turkams (52:74), tačiau lygiai taip pat laimėjo prieš estus (68:63).

Į aštuntfinalį pateko visos turnyro ekipos.