B. Bogdanovičiaus tritaškiai pražudė brolių Antetokounmpo vedamus graikus

Sekmadienį Akropolio taurės turnyro finale Graikijoje į kova stojo vienos iš pasaulio čempionato favoričių – Graikijos ir Serbijos rinktinės.

Giannis Antetokounmpo aršiai kovojo, tačiau graikai neatsilaikė prieš serbus.<br>AFP/Scanpix nuotr.

Aug 18, 2019, 8:46 PM, atnaujinta Aug 18, 2019, 10:54 PM

Kaip ir buvo galima tikėtis, žiūrovai išvydo atkaklią ir įdomią dvikovą, kurioje nugalėtojui išsiaiškinti prireikė pratęsimo. Po jo paaiškėjo, kad Akropolio taurę iškovojo serbai 85:80 (17:19, 14:19, 21:19, 20:15, pratęsimas 13:8) įveikė šeimininkus graikus.

Graikai visų rungtynių metu buvo žingsniu priekyje, tačiau Bogdano Bogdanovičiaus tritaškiai metimai ketvirtojo kėlinio pabaigoje paskandino varžovus ir serbai išsiveržė į priekį.

Graikijos rinktinė paskutinę minutę, kuomet rezultatas buvo 69:72 ne jų naudai, dar griebėsi pražangų taktikos ir atrodė, kad serbai pergalės iš rankų nepaleis.

Tačiau Vasilje Micičius prametė abu baudos metimus, o Thanasis Antetokounmpo įkalė tritaškį likus žaisti 12 sekundžių.

Lemiamoje serbų atakoje kamuolys buvo patikėtas B.Bogdanovičiui, tačiau jo metimas skriejo pro šalį ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Papildomos minutės klostėsi įtemptu scenarijumi. Serbai buvo keliais taškais priekyje, tačiau graikai nuolat alsavo jiems į nugarą.

Lemiama akimirka įvyko likus žaisti 24 sekundės. Serbai pirmavo 82:80, o Marko Guduričius paleido tolimą metimą paskutinėmis atakos sekundėmis. Jis buvo netaiklus, tačiau teisėjai užfiksavo Giannio Antetokounmpo pražangą metimo metu.

Serbas sumetė visus tris baudos metimus ir užtikrino savo komandai pergalę.

Nugalėtojams 28 taškus pelnė B.Bogdanovičius, 18 – Nemanja Bjelica (14 atk. kam.), 14 – Nikola Milutinovas.

Graikijos ekipoje rezultatyviausiai žaidė G.Antetokounmpo. Jo sąskaitoje – 20 taškų. 17 taškų pridėjo jo brolis T.Antetokounmpo, 15 – Nickas Calathesas, 10 – Ioannis Bourousis.

Serbų gretose šio rungtynėse nežaidė vienas iš komandos lyderių vidurio puolėjas Nikola Jokičius.