Nigerijos krepšininkės Afrikoje lieka neįveikiamos

Nigerijos moterų krepšinio rinktinė apgynė stipriausios Afrikos komandos vardą. Senegalo sostinėje Dakare vykusio Afrikos čempionato finale Nigerijos krepšininkės sekmadienį nugalėjo šeimininkę Senegalo ekipą 60:55.

Nigerija tapo Afrikos moterų krepšinio čempione<br> fiba.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Aug 19, 2019, 12:45 PM, atnaujinta Aug 19, 2019, 12:47 PM

Nigerijos rinktinė žemyno čempione tapo ketvirtąjį kartą. Ši komanda jau buvo iškovojusi aukso medalius 2003, 2005 ir 2017 metais, o dviejuose pastaruosiuose turnyruose laimėjo visas rungtynes.

Nigerijos krepšininkės žemyno krepšinio lyderių vardą patvirtino ir pernai vykusiame pasaulio čempionate, kuriame užėmė aštuntąją vietą. Iki tol nė vienai Afrikos šalių rinktinei nebuvo pavykę patekti tarp aštuonių stipriausių planetos komandų.

Šių metų Afrikos pirmenybėse Nigerijos komanda, kurioje daugiau nei pusė žaidėjų yra šioje šalyje šaknų turinčios amerikietės, iki pat finalo nesulaukė jokio pasipriešinimo ir visas varžoves nugalėjo didesniu nei 20 taškų skirtumu.

Vis dėlto lemiama turnyro dvikova pernai atidarytoje ir 15 tūkst. vietų turinčioje Dakaro arenoje buvo daug įdomesnė.

Tiesa, Nigerijos rinktinė vėl beveik visą laiką pirmavo, bet savų sirgalių palaikomos senegalietės ketvirtojo kėlinio pradžioje surengė spurtą 14:0 ir persvėrė rezultatą 49:48. Nuo tada komandos žaidė lygiai, tačiau paskutinę minutę truputį rečiau klydo ir pergalę šventė Nigerijos ekipa.

Naudingiausios turnyro krepšininkės prizas buvo įteiktas čempionių komandos gynėjai Ezinne Kalu. Ji praėjusį sezoną žaidė Vokietijos vicečempionu tapusiame Kelterno „Rutronik Stars“ klube, kuriam atstovavo ir dvi lietuvės Mantė Kvederavičiūtė bei Lina Pikčiutė.

Ketvirtą kartą Afrikos čempione tapusi Nigerijos rinktinė pagal titulų skaičių pakilo į antrąją vietą. Daugiau kartų aukso medalius iškovojo tik Senegalo komanda, kurios sąskaitoje yra 11 pergalių. Beje, Senegalo krepšininkės tarp prizininkių pateko jau 14-ajame iš eilės čempionate (kaskart nuo 1990 m.).

Šiais metais Afrikos pirmenybių bronzos medalius laimėjo Malio komanda, mažajame finale įveikusi Mozambiko rinktinę 66:54.

Nigerijos, Senegalo, Malio, Mozambiko, Angolos ir Kongo Demokratinės Respublikos rinktinės (dvi pastarosios komandos užėmė penktąją ir šeštąją vietas) iškovojo teisę žaisti olimpiniame atrankos turnyre.

Pusfinalis. Nigerija – Malis 79:58, Senegalas – Mozambikas 60:57.

Finalas. Nigerija – Senegalas 60:55. Dėl 3 vietos. Malis – Mozambikas 66:54.

Kitas vietas užėmė: 5. Angola, 6. Kongo DR, 7. Egiptas, 8. Dramblio Kaulo Krantas, 9. Žaliasis Kyšulys, 10. Kamerūnas, 11. Kenija, 12. Tunisas.