JAV rinktinė vos išnešė sveiką kailį: turkai neįtikėtinai paleido pergalę

[[ge:lrytas:lrytas:11675489]]

JAV krepšininkai turkus nugalėjo tik po pratęsimo.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Sep 3, 2019, 3:20 PM, atnaujinta Sep 3, 2019, 6:13 PM

Antradienį Turkijos krepšinio rinktinė buvo arti didžiausios sensacijos pasaulio čempionate, tačiau lemiamu metu pramesti baudų metimai neleido iškovoti pergalės rungtynėse su JAV.

E grupėje JAV ir Turkijos rinktinės kovojo dėl antrosios pergalės čempionate ir ją po pratęsimo 93:92 iškovojo amerikiečiai.

Nors amerikiečiai pirmavo didžiąją mačo dalį, ketvirtajame kėlinyje turkai ne vieną kartą lygino rezultatą. Likus žaisti 12 sek. turkas Cedi Osmanas netaikliai atakavo iš toli, bet Ersanas Ilyasovas atkovojo kamuolį ir išvedė turkus į priekį 81:79.

Likus žaisti vos 0,1 sek., C.Osmanas prasižengė prieš iš toli atakavusį Jaysoną Tatumą, tačiau pastarasis pataikė tik du baudos metimus ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsime turkai pirmavo 89:84, bet tuomet amerikiečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį 91:89. Dvitaškį su pražanga pataikęs C.Osmanas sugražino turkams minimalų pranašumą (92:91). Tuomet amerikiečiai buvo nubausti nesportine pražanga, o turkai turėjo progą mesti net keturis baudos metimus, tačiau visi jie skriejo pro šalį.

Likus žaisti 2 sek., amerikietis Khrisas Middletonas pataikė abu baudos metimus, o paskutinis turkų metimas buvo netikslus.

Antrąją pergalę iškovojusiai JAV rinktinei 15 taškų pelnė K.Middletonas, 14 – Kemba Walkeris, po 11 – Mylesas Turneris (9 atk. kam.), Jaysonas Tatumas (11 atk. kam.) ir Joe Harrisas, 10 – Harrisonas Barnesas.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje Turkijos komandoje 23 taškus surinko Ersanas Ilyasova (14 atk. kam.), 18 – Melihas Mahmutoglu, 16 – Furkanas Korkmazas, 15 – C. Osmanas, 12 – Scottas Wilbekinas.

JAV krepšininkai pirmajame ture įveikė Čekijos rinktinę (88:67), o turkai nugalėjo japonus (86:67).