Aštuntoji pasaulio čempionato diena. Intrigą sukūrusi Čekija, olimpinių kelialapių dalybos ir A. Bayneso įsiūtis

Čekijos krepšininkai šeštadienį sujaukė situaciją pasaulio čempionato K grupėje. Tuo tarpu Lietuvos ir Dominikos Respublikos rinktinių bandymai tą patį padaryti L grupėje nebuvo sėkmingi.

Aštuntoji pasaulio čempionato diena. Intrigą sukūrusi Čekija, olimpinių kelialapių dalybos ir A.Bayneso įsiūtis<br> lrytas.lt montažas
Vaizdai iš pasaulio krepšinio čempionato.<br> Scanpix nuor.
Daugiau nuotraukų (20)

Sep 7, 2019, 8:08 PM, atnaujinta Sep 7, 2019, 8:15 PM

Kelialapiai. Nors iki pasaulio krepšinio čempionato antrojo etapo pabaigos liko dar vienas turas, jau paaiškėjo šešios iš aštuonių komandų, kurios žais ketvirtfinalyje. Prie penktadienį tikslą pasiekusių Argentinos, Lenkijos (I grupė), Serbijos ir Ispanijos (J grupė) šeštadienį prisidėjo ketvirtąsias pergales irgi iškovojusios Prancūzija ir Australija (L grupė).

Australai įveikė Dominikos Respubliką 82:76, prancūzai – Lietuvą 78:75.

Svarbiausias klausimas liko neatsakytas tik K grupėje, kurioje dar nė viena komanda neužsitikrino kelialapio į ketvirtfinalį ir nė viena komanda neprarado galimybės į jį patekti.

Šeštadienį K grupėje Čekija įtikinamai nugalėjo Braziliją 93:71, JAV – Graikiją 69:53.

Geriausioje padėtyje yra keturias pergales iškovojusi JAV rinktinė. Po tris kartus laimėjo Čekija ir Brazilija, dvi pergales turi Graikija. Pirmadienį antrojo etapo paskutiniajame ture žais Čekija – Graikija ir JAV – Brazilija.

Scenarijus. Padėtį K grupėje sujaukė Čekijos krepšininkai, šeštadienį nelauktai įtikinamai pranokę Brazilijos rinktinę. Čekai pelnė pirmuosius taškus ir nė sykio neleido varžovams persverti rezultatą, o antrojo kėlinio viduryje pradėjo galingą spurtą 11:0, po kurio nutolo 43:28, ir nuo tada visą laiką pirmavo dviženkliu skirtumu.

Panašiai laimėjo ir amerikiečiai. Tiesa, jie rungtynių pradžioje turėjo vytis geriau startavusius graikus, bet greitai išsiveržė į priekį, antrajame kėlinyje padidino persvarą iki dviženklės, o po pertraukos neleido varžovams atsitiesti.

Varžovai. Paskutinieji Lietuvos rinktinės varžovai Dominikos Respublikos krepšininkai šeštadienį gana netikėtai beveik visas rungtynes lygiai žaidė su šiame čempionate dar nesuklupusia Australijos komanda.

Tiesa, „Boomers“ tik sykį, pirmojo kėlinio viduryje, labai trumpam leido varžovams išsiveržti į priekį, bet favoritų persvara nebuvo didelė, o trečiajame kėlinyje Karibų komanda dukart lygino rezultatą. Vis dėlto ketvirtojo kėlinio pirmoje pusėje Australijos rinktinės lyderiui Patrickui Millsui pavyko viską sustatyti į vietas ir Žaliojo žemyno atstovai iškovojo penktąją pergalę.

Nervai. Dominikos Respublikos komanda gerokai patampė nervus Australijos krepšininkams. Labiausiai savitvardą prarado buvęs Vilniaus „Ryto“ vidurio puolėjas Aronas Baynesas. Jis dar antrajame kėlinyje po aiškios pražangos išsprogusiomis akimis užsipuolė teisėjus, bet tąkart nesulaukė bausmės, kurios buvo vertas.

Trečiajame kėlinyje po antro panašaus epizodo teisėjai visgi nubaudė A.Baynesą technine pražanga. Nors A.Baynesas iki tol pelnė 10 taškų, treneris Andrejus Lemanis nusprendė nežaisti su ugnimi ir nervingo aukštaūgio į aikštę nebeleido.

„Pasvalietis“. Nors Dominikos Respublikos komanda prarado galimybes patekti į ketvirtfinalį, krepšininkai iš vienos didžiausių Karibų valstybių Kinijoje nuveikė pakankamai daug, kad galėtų būti patenkinti rezultatais.

Prie sėkmingo žygio, užtikrinusio kelialapį į olimpinių žaidynių atrankos turnyrą, truputį prisidėjo ir praėjusį sezoną Pasvalio „Pieno Žvaigždėms“ atstovavęs puolėjas Dagoberto Peña. Tiesa, pasaulio čempionate jis žaidė nedaug: per ketverias rungtynes aikštėje praleido tik 21 min. ir pelnė 8 taškus.

Triuškinimai. Jau ketvirtos pasaulio čempionato rungtynės baigėsi didesniu nei 50 taškų skirtumu. Iš kovos dėl medalių išmesta Kanados rinktinė šeštadienį pyktį išliejo ant Jordanijos krepšininkų, kuriuos pranoko 55 taškais 126:71.

Turnyro rekordas priklauso Serbijai, įveikusiai Filipinus 126:67 (59 taškais). Didesniu nei pusšimčio taškų skirtumu taip pat laimėjo Lietuva (54 taškais prieš Senegalą 101:47) ir JAV (53 taškais prieš Japoniją 98:45).

Kelialapiai. Varžybos antrojo etapo silpnesnėje pusėje įdomios dėl to, kad Afrikos ir Azijos komandos kovoja dėl kelialapių į Tokijo olimpines žaidynes.

Po antrojo etapo pirmojo turo galimybes iškovoti olimpinius kelialapius prarado Dramblio Kaulo Kranto, Senegalo, Korėjos, Filipinų ir Jordanijos rinktinės

Pasaulio čempionate užimti aukščiausią vietą tarp Afrikos komandų pretenduoja Nigerija, Tunisas ir Angola, tarp Azijos komandų – Kinija ir Iranas. Tiesa, Angolos galimybės dėl labai prasto įmestų ir praleistų taškų skirtumo yra nebent aritmetinės.

Vienintelį Okeanijai skirtą kelialapį jau po pirmojo etapo užsitikrino Australija.

Į du Amerikai skirtus kelialapius pretenduoja Argentina, JAV ir Brazilija, į du Europai skirtus kelialapius – Lenkija, Serbija, Ispanija, Čekija, Graikija ir Prancūzija.

Šeštadienio žaidėjas

Ondřejus Balvinas (Čekija).

Šeštadienio penketas

Patrickas Millsas (Australija). 31 metų gynėjas vėl buvo aiškus „Boomers“ lyderis. Jis ne tik žaidė rezultatyviausiai, bet ir pelnė svarbiausius taškus, kai ilgai kankinęsi australai ketvirtojo kėlinio pradžioje šiaip ne taip pabėgo nuo varžovų. P.Millsas žaidė 30 min., pelnė 19 taškų (4/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 5/6 baudų), atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius. Australų atakų variklio vidurkiai yra 19,8 taško ir 4,5 rezultatyvaus perdavimo.

Kemba Walkeris (JAV). Amerikiečiai laimėjo neįprastu stiliumi – jie nebandė pervažiuoti varžovų puolimo mašina ir pelnė tik 69 taškus. Bet kai labiausiai reikėjo, atakų smaigalyje atsidurdavo K.Walkeris. 29 metų gynėjas žaidė 26 min., pelnė 15 taškų (2/6 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 2/2 baudų), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 4 kamuolius. K.Walkeris turnyre pelno vidutiniškai 14,3 taško.

Evanas Fournier (Prancūzija). 26 metų gynėjas rungtynes pradėjo lyg viesulas ir pirmajame kėlinyje pelnė 9 taškus. Po pertraukos lietuviai išmušė E.Fournier iš vėžių, bet paskutinėmis minutėmis jis vėl pataikė labai svarbius metimus. Iš viso E.Fournier žaidė 28 min. ir pelnė 24 taškus (8/17 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 2/2 baudų). Jo vidurkis yra 18,3 taško.

Corey Websteris (Naujoji Zelandija). Dėl medalių nebekovojančios Naujosios Zelandijos rinktinės lyderis nusitaikė į rezultatyviausio žaidėjo titulą. 30-metis gynėjas šeštadienį atakavo beveik be klaidų, per 30 min. pelnė 27 taškus (5/5 dvitaškių, 4/6 tritaškių, 5/5 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. C.Websteris, kurio vidurkis 25,5 taško, yra rezultatyviausias turnyro krepšininkas. Antrąją vietą užimantis Korėjos komandos puolėjas Ricardo Ratliffe‘as pelno 22,3 taško.

Ondřejus Balvinas (Čekija). 26 metų vidurio puolėjas nebuvo rezultatyviausias komandos žaidėjas, bet jo viešpatavimas po krepšiais užtikrino lemiamą čekų spurtą antrajame kėlinyje. O.Balvinas žaidė 31 min., pelnė 15 taškų (7/9 dvitaškių, 1/3 baudų) ir atkovojo 11 kamuolių. Ko gero, geriausiai karjeroje rungtyniaujančio 217 cm ūgio milžino vidurkiai yra 11,5 taško ir 9,5 atkovoto kamuolio.

K grupė

Čekija – Brazilija 93:71. T.Satoransky 20, O.Balvinas 15, 11 atk.kam., P.Auda 14, J.Bohačikas 12/ V.Benite 12, M.Huertasas ir L.Barbosa po 11.

JAV – Graikija 69:53. K.Walkeris 15, D.Mitchellas 10, D.White‘as ir H.Barnesas po 9/ G.Antetokounmpo 15, 13 atk.kam., K.Sloukas 13.

Lentelė: JAV – 4, Čekija – 3, Brazilija – 3, Graikija – 2.

L grupė

Australija – Dominikos Respublika 82:76. P.Millsas 19, Ch.Gouldingas 15, J.Landale‘as 13, A.Baynesas 10/ E.Vargasas 16, V.Lizas 14, R.Mendoza 12, E.Baezas 10.

Prancūzija – Lietuva 78:75. E.Fournier 24, N.De Colo 21, N.Batumas 12/ J.Valančiūnas 18, M.Kalnietis 12, L.Lekavičius ir M.Grigonis po 10.

Lentelė: Prancūzija – 4, Australija – 4, Lietuva – 2, Dominikos Respublika – 2.

Dėl 17-32 vietų

O grupė

Naujoji Zelandija – Japonija 111:81. C.Websteris 27, I.Fotu 23, 10 atk.kam./ N.Fazekasas 31.

Turkija – Juodkalnija 79:74. C.Osmanas 19, M.Mahmutoglu 17/ N.Vučevičius 20, D.Needhamas 13.

Lentelė: Naujoji Zelandija – 2, Turkija – 2, Juodkalnija – 0, Japonija – 0.

P grupė

Kanada – Jordanija 126:71. K.Wiltjeris 29/ D.Tuckeris 13.

Vokietija – Senegalas 89:78. D.Schröderis 24, 12 rez.perd./ I.Faye ir M.Ndouras po 17.

Lentelė: Vokietija – 2, Kanada – 2, Senegalas – 0, Jordanija – 0.