Ispanijos rinktinė pusfinalyje: parklupdė lenkus ir pateko į Tokijo olimpiadą

[[ge:lrytas:lrytas:11766005]]

Ispanai pateko į pusfinalį.<br> Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (14)

Sep 10, 2019, 3:13 PM, atnaujinta Sep 10, 2019, 6:10 PM

Ispanijos rinktinė iškovojo pergalę pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje, kai antradienį įveikė Lenkijos krepšininkus 90:78 (18:22, 23:24, 17:21, 20:23).

Pusfinalyje ispanų lauks Australija arba Čekija.

Negana to, ši pergalė Ispanijai užtikrino ir vietą 2020 metų Tokijo olimpiadoje.

Pirmąjį kėlinį geriau pradėjo lenkai, tačiau ispanai greit sukluso ir perėmė rungtynių kontrolę 22:18.

Antrojo kėlinio metu vaizdas nesikeitė, tačiau lenkai pataikė kelis neįtikėtinus metimus, kurie padėjo išlaikyti intrigą 41:46.

Po ilgosios pertraukos ispanai parodė klasę, o ketvirtajame kėlinyje įrodė savo pranašumą. Tiesa, lenkai dar bandė kabintis į pusfinalį, bet A.J. Slaughterio tritaškių nepakako.

Ispanija: Ricky Rubio 19 (9 rez. perd.), Willy Hernangomezas 18, Rudy Fernandezas 16 (5/5 trit.), Juancho Hernangomezas 14, Marcas Gasolis 10.

Lenkija: A.J.Slaughteris 19, Adamas Wačynskis 15, Michalas Sokolowskis 11, Damianas Kuligas 10.

Kartu su Lietuva atrankoje žaidusi lenkų komanda A grupėje po pratęsimo sugebėjo palaužti šeimininkus kinus 79:76, Venesuelą – 80:69 ir Dramblio Kaulo Krantą – 80:63.

Naujoje antrojo etapo I grupėje lenkai palaužė rusų pasipriešinimą 79:74 ir pralaimėjo Argentinai 65:91.

Tuo tarpu ispanai čempionate nepatyrė pralaimėjimo kartėlio: sutriuškino Tunisą 101:62, kankinosi su Puerto Riku 73:63 ir Iranu – 73:65, naujai sudarytoje J grupėje palaužė Italiją 67:60 ir džiaugėsi sėkme prieš serbus 81:69.