Čekų spaudimą atlaikę australai – pasaulio čempionato pusfinalyje

[[ge:lrytas:lrytas:11784079]]

Australijos rinktinė ketvirtfinalyje nugalėjo čekus.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Sep 11, 2019, 3:07 PM, atnaujinta Sep 11, 2019, 5:58 PM

Trečiadienį Kinijoje baigėsi pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinaliai. Įdomi akistata įvyko tarp pirmą kartą čempionate dalyvaujančios Čekijos ekipos ir buvusios mūsų rinktinės konkurentės H grupėje Australijos komandos.

Po gana atkaklios kovos Australija 82:70 (17:17, 16:13, 30:18, 19:22) palaužė čekus ir žengė į pasaulio čempionato psufinalį.

Pirmuosius du kėlinius rungtynės vyko taškas į tašką, o australai nežymų 3 taškų pranašumą (33:30) susikūrė tik prieš pat pertrauką.

Vis tik trečiajį kėlinį Australijos rinktinė pradėjo itin agresyviai ir per 10-imt minučių čekams įmetė 30 taškų bei prieš lemiamą ketvirtį susikrovė 15 taškų pranašumą (63:48).

Ketvirtajame kėlinyje australai vienu metu pirmavo net 20 taškų, tačiau čekai neasidavė iki pat rungtynių pabaigos nors jiems arčiau nei 7 taškais priartėti prie australų ir nepavyko.

Po šios australų pergalės paaiškėjo visi pusfinalių dalyviai. Australija viename iš jų susikaus su Ispanija, o kitame Argentina dėl vietos finale kovos su prancūzais.

Australija: Patrickas Millsas 24, Chrisas Gouldingas 14, Andrew Bogutas 10, Matthew Dellavedova 9 taškai.

Čekija: Patrikas Auda 21, Tomašas Satoransky 13, Pavelas Pumprla 10, Jaromiras Bohačikas 8 taškai.

Australai H grupėje susitvarkė su Kanada 108:92, Senegalu 81:68 ir mače dėl pirmosios vietos nurungė lietuvius 87:82. Antrame etape jie palaužė Dominikos Respubliką 82:76 ir Prancūziją 100:98.

Tuo tarpu nedidelę sensaciją ne vienos iš savo žvaigždės Jano Vesely sukūrę čekai E grupęje krito nuo JAV 67:88, po to nugalėjo Japoniją 89:76 ir Turkiją 91:76.

Antrame etape jie netikėtai lengvai susidorojo su Brazilija 93:71, nusileido Graikijai 77:84, tačiau dėl geresnio taškų santykio užėmė antrąją vietą, į trečiąją nustumdami graikus.