Europos moterų krepšinio čempionato atrankoje Lietuva be J. Jocytės neprilygo Turkijai

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (1 pergalė ir 1 pralaimėjimas) sekmadienį 2021 metų Europos čempionato atrankos turnyro E grupės antrojo turo rungtynes žaidė išvykoje su Turkijos komanda (1/1) ir pralaimėjo varžovėms rezultatu 51:74 (17:21, 14:17, 13:23, 7:14).

Lietuvos krepšininkės pralaimėjo turkėms.<br> FIBA.com nuotr.

Nov 17, 2019, 4:26 PM, atnaujinta Nov 17, 2019, 7:57 PM

Lietuvos krepšinio jaunoji žvaigždutė Justė Jocytė, kuri pirmadienį (lapkričio 18 d.) švenčia savo 14-ąjį gimtadienį, nebuvo registruota šiam mačui.

Pirmajame rate lietuvės Kėdainiuose sutriuškino Albaniją (108:43), o turkės svečiuose pralaimėjo Serbijai (56:59).

Abi komandos tarpusavyje prieš tai yra susitikusios du kartus ir pasidalino po pergalę. 2011 metais Lietuvos krepšininkės laimėjo 64:58, o 2015-aisiais pralaimėjo 57:66.

Lietuvos komanda šiuo metu sulaukia padidinto dėmesio visoje Europoje, nes visų žvilgsniai į lietuves kreipiami dėl 13-metės Justės Jocytės (lapkričio 19 d. jai sukaks 14 metų) žaidimo šalies moterų rinktinėje.

Atrankos varžybų trečiasis ir ketvirtasis langai bus 2020 m. lapkričio 12 ir 15 d., o penktasis ir šeštasis – 2021 m. vasario 4 ir 7 d.

Rungtynių vaizdo įrašas:

Lietuvės rungtynes pradėjo 4 taškais, tačiau netrukus turkės išlygino rezultatą (4:4). Kėlinio viduryje šeimininkės įgijo 6 taškų pranašumą (9:15). Likus 2 min. lietuvės sumažino atsilikimą iki 2 taškų (15:17), tačiau iki ketvirčio pabaigos atsilikimas padvigubėjo (17:21).

Antrąjį kėlinį galingiau pradėjo šeimininkės, kurios netrukus įgijo didžiausią 7 taškų pranašumą (18:25), o likus 3 min. rezultatas pirmąjį kartą tapo dviženklis (24:34).

Tačiau tada Laura Juškaitė pelnė 5 taškus iš eilės ir po dviejų kėlinių atsilikimą aptirpdė iki 7 taškų (31:38).

Trečiojo kėlinio pradžioje abiems komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, abi daugiau dėmesio skyrė gynybai. Tačiau kelias rezultatyvias atakas surengusios turkės vėl pasiekė dviženklį pranašumą (44:31).

Tolimą metimą pataikė Gabrielė Šulskė (34:46). Likus 3 min. atsilikimas siekė 17 taškų (38:55).

Vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė ir ketvirtame kėlinyje. Nors lietuvės bandė pakeisti rungtynių eigą, tačiau joms sunkiai sekėsi rasti kelius link varžovių krepšio.

Lietuvės per kėlinį pelnė tik 7 taškus ir 2021 metų Europos čempionato atrankoje patyrė pirmąją nesėkmę (51:74).

Lietuvos krepšininkės suklydo 25 kartus.

Rezultatas:

Turkija (1/1) – Lietuva (1/1) – 74:51 (21:17, 17:14, 23:13, 14:7).

Turkija: Quanitra Hollingsworth 14, Tugce Canitez ir Aysegul Gunay Aladag po 11, Pelin Bilgič ir Esra Topuz po 8 Gizem Yavuz 7, Cansu Koksal 5, Olcay Cakir 4, Kubra Erat 3, Tilbe Senyurek 2, Merve Aydin 1 taškas.

Lietuva: Laura Juškaitė 13, Gintarė Petronytė 10, Gabrielė Šulskė 9, Laura Miškinienė ir Gabija Meškonytė po 6, Santa Baltkojienė 3, Eglė Šikšniūtė ir Mantė Kvedaravičiūtė po 2 taškus. Kamilė Nacickaitė, Giedrė Labuckienė ir Monika Grigalauskytė taškų nepelnė, o Rasa Knyzaitė nežaidė. Justė Jocytė neregistruota.

Kitose E grupės rungtynėse sekmadienį Albanija (0/2) namuose triuškinamai pralaimėjo Serbijai (2/0) rezultatu 34:139 (15:36, 8:38, 7:32, 7:33). Serbės tapo vienvaldėmis grupės lyderėmis.

***

Lietuvos rinktinė iki šiol dalyvavo vienuolikoje Europos čempionatų. 1938 m. surengtame pirmajame čempionate lietuvės užėmė antrąją vietą, o 1997 m. iškovojo aukso medalius.

Atkūrus Nepriklausomybę ir Lietuvai grįžus į FIBA, mūsų šalies moterų rinktinė praleido trejas pirmenybes. Pirmąjį kartą už atrankos kliūties lietuvės užkliuvo prieš 2003 m. Europos čempionatą, o paskui patyrė nesėkmes 2017 ir 2019 m. atrankos turnyruose.

***

38-asis Europos čempionatas vyks 2021 metų birželį dviejose moterų krepšinio madas diktuojančiose valstybėse Ispanijoje ir Prancūzijoje.

Abiem šeimininkių komandoms nereikės žaisti Europos čempionato atrankos turnyre, o dėl 14 kelialapių kovoja 33 šalių rinktinės, suskirstytos į devynias grupes.

Šešiose grupėse žaidžia po keturias, trijose grupėse – po tris komandas.

Į baigiamąjį turnyrą pateks devynios grupių nugalėtojos ir penkios geriausios antrąją vietą užimsiančios komandos.

Rikiuojant antrąsias vietas užimsiančias komandas nebus skaičiuojami rezultatai, pasiekti žaidžiant su ketvirtąją vietą užimsiančiomis ekipomis.