Eurolygos lietuviai: juodžiausia R. Giedraičio diena ir namie nelaimintis „Žalgiris“

Ketvirtadienį dešimtajame Eurolygos ture tarp nugalėtojų nebuvo nė vieno Lietuvos krepšininko.

Kauno komanda namuose pralaimėjo Belgrado klubui.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Rokas Giedraitis sužaidė prasčiausias sezono rungtynes.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Kauno komanda namuose siekia pergalės.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Nov 22, 2019, 6:34 AM

Nesėkmes patyrė ir pralaimėjimų seriją savo aikštėje tęsiantis Kauno „Žalgiris“, ir Berlyno ALBA, kurios lyderiui Rokui Giedraičiui buvo juoda diena, ir be traumuoto Artūro Gudaičio žaidžianti Milano „Olimpia“.

„Žalgiris“

Nors Belgrado „Crvena Zvezda“ atvyko be dviejų pagrindinio penketo žaidėjų Jameso Gisto ir Strato Perperoglou, ir ši komanda Kauno „Žalgiriui“ buvo per stipri. „Žalgirio“ arenoje stebint 14 tūkst. sirgalių Lietuvos čempionai ketvirtadienį pralaimėjo Serbijos čempionams 59:61.

Šeimininkai darniai žaidė tik pirmosiomis minutėmis. Bet vos tik treneris Šarūnas Jasikevičius atliko pirmuosius keitimus, žaidimas išsiderino, o į giliausią duobę „Žalgiris“ įkrito antrojo kėlinio viduryje. 14-ąją min. kauniečiai įgijo didžiausią rungtynėse 7 taškų persvarą 25:18, bet po to per 9 min. įmetė vos 6 taškus ir trečiojo kėlinio pradžioje jau „Crvena Zvezda“ įgijo didžiausią 6 taškų persvarą 37:31.

Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose pirmaujanti komanda keitėsi net aštuonis kartus, bet klaidų ir netaiklių metimų („Žalgiris“ pataikė tik 3 iš 21 tritaškio, „Crvena Zvezda“ – 3 iš 24 tritaškių) kupino mačo paskutinėmis akimirkomis rečiau klydo svečiai iš Serbijos sostinės.

„Žalgirio“ dvyliktukas buvo toks pat, kaip per antradienį vykusias rungtynes su Atėnų „Panathinaikos“ klubu. Į paraišką pateko aštuoni lietuviai, bet Karolis Lukošiūnas antrą kartą paeiliui tenkinosi stebėtojo vaidmeniu, o Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis žaidė trumpai ir taškų nepelnė.

Kiti penki lietuviai surinko 36 iš 59 komandos taškų. Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis įmetė po 11 taškų, Lukas Lekavičius – 9, Artūras Milaknis – 3, Paulius Jankūnas – 2.

„Žalgiris“ antrą kartą šį sezoną nepelnė 60 taškų. Kauno krepšininkai prasčiau puolė tik per pirmąsias sezono rungtynes, kuriose namie pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ komandai 58:70.

Kauno ekipa žaisdama namuose pralaimėjo jau ketvirtą kartą iš eilės. Trys iš šių keturių pralaimėjimų patirti po pratęsimo (Sankt Peterburgo „Zenit“ klubui) arba vieno metimo skirtumu („Panathinaikos“ – 1 tašku, „Crvena Zvezda“ – 2 taškais).

Beje, „Žalgiris“ yra lankomiausia Eurolygos komanda. Į Kauno areną šį rudenį ateina vidutiniškai 14650 sirgalių. Tiesa, sezono rekordas priklauso „Crvena Zvezda“ komandai, kurios dvikova su Stambulo „Fenerbahçe“ klubu sudomino 16879 žiūrovus.

Po dešimties turų „Žalgirio“ sąskaitoje liko trys pergalės. Kauniečiai lenkia tik Stambulo „Fenerbahçe“ ir „Zenit“ komandas, kurios laimėjo po du kartus, bet dar nežaidė dešimtojo turo rungtynių.

„Žalgiris“ kito turo rungtynes žais ketvirtadienį (lapkričio 28 d.). Kauno komanda keliaus į Vokietijos sostinę ir susitiks su turnyro lentelės kaimyne Berlyno ALBA.

ALBA irgi turi tris pergales, o šį ketvirtadienį namie pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ klubui 80:99.

Legionieriai

Rokas Giedraitis ir jo komandos draugai iš ALBA ketvirtadienį kovodami su Kęstučio Kemzūros treniruojamais „Olympiakos“ krepšininkais neturėjo jokių šansų. Berlyniečiai jau pirmajame kėlinyje atsiliko dviženkliu skirtumu (11:25 – 8-ąją min.) ir jokių atsakomųjų argumentų nepateikė.

Varžovų niekuo nenustebino ir ALBA puolimo lyderis R.Giedraitis. Jis pelnė tik 4 taškus.

Be riešo traumą besigydančio Artūro Gudaičio žaidžianti Milano „Olimpia“ savo aikštėje po lygios kovos pripažino Stambulo „Anadolu Efes“ pranašumą 76:81. Šioje Eurolygos lyderių dvikovoje skirtumas nė karto nebuvo dviženklis, o pirmaujanti komanda keitėsi aštuonis kartus. Vis dėlto daug ilgiau pirmavo „Anadolu Efes“. Tuo tarpu „Olimpia“ į priekį paprastai išsiverždavo tik trumpoms atkarpėlėms.

Aštuntąją pergalę iškovojęs „Anadolu Efes“ bent dienai (kol dešimtojo turo rungtynes sužais kitos komandos) tapo vienvaldžiu Eurolygos lyderiu. „Olimpia“ atsilieka labai nežymiai – Milano komanda turi septynias pergales.

Rimo Kurtinaičio treniruojamas „Chimki“ išvykoje pralaimėjo „Valencia“ komandai 84:89. Pirmojo kėlinio viduryje svečiai iš Chimkų pirmavo net 16 taškų skirtumu 20:4, tačiau Valensijos krepšininkų prasta pradžia nesutrikdė. Antrojo kėlinio pabaigoje „Valencia“ persvėrė rezultatą, o visą antrą pusę žaidė solidžiau nei varžovai.

Šią savaitę per išvyką į Ispaniją dukart pralaimėjusio „Chimki“ sąskaitoje yra šešios pergalės.

Lietuviai

Edgaras Ulanovas. E.Ulanovas buvo pirmųjų „Žalgirio“ atakų konstruktorius. Vėliau jo individualios pastangos vis dažniau atsimušdavo į varžovų gynybą, bet nuo trečiojo kėlinio vidurio E.Ulanovas vėl buvo svarbiausias kauniečių puolimo ginklas ir per paskutines 14 min. pelnė 8 iš 19 komandos taškų.

Dauguma iš šių taškų buvo jo individualių veiksmų pasekmė. E.Ulanovas žaidė 29,5 min., pelnė 11 taškų (4/7 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 3/3 baudų), atkovojo 5 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas. Pataikyti iš trijų taškų zonos kauniečių puolėjui nepavyko jau ketvirtose iš eilės rungtynėse (per jas E.Ulanovas metė 5 tritaškius). Šį sezoną E.Ulanovas pelno vidutiniškai 6,6 taško

Marius Grigonis. M.Grigonis aktyviai pradėjo rungtynes, pirmajame kėlinyje pridarė nemažai bėdų varžovams keistai sulėtintais, bet sėkmingais prasiveržimais ir iki pirmojo keitimo 7-ąją min. pelnė 6 taškus. Vėliau gynėjas gana ilgai buvo beveik nepastebimas puolant, tačiau gindamasis keliskart pergudravo varžovus ir, pridėjęs truputį vaidybos, išprovokavo porą pražangų.

Likus 6 sek. iki sirenos M.Grigonis galėjo išlyginti rezultatą, bet nepataikė pirmojo iš dviejų baudos metimų. „Žalgirio“ gynėjas žaidė 26 min., pelnė 11 taškų (4/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 3/4 baudų) ir išprovokavo 5 pražangas. M.Grigonis pirmą kartą šį sezoną rungtynes baigė nepataikęs nė vieno tritaškio. Jo vidurkis yra 11,5 taško.

Lukas Lekavičius. 5-ąją min. nuo suolo pakilęs L.Lekavičius labai tiksliai ir aktyviai žaidė pirmojo kėlinio antroje pusėje, per kurią pelnė 5 taškus. Tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje gynėjas atrodė sutrikęs ir sugadino kelias komandos atakas. Nors trumpa kelionė atgal ant suolo padėjo nusiraminti, lemiamu metu L.Lekavičiaus metimai buvo netaiklūs.

Jis žaidė 23,5 min., pelnė 9 taškus (3/6 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 3/4 baudų) ir neatliko nė vieno rezultatyvaus perdavimo (pirmą kartą šį sezoną). L.Lekavičiaus vidurkis – 8,2 taško.

Paulius Jankūnas. P.Jankūnas antrą kartą pateko į starto penketą ir žaidė ilgiausiai šį sezoną (20,5 min.; jo vidurkis iki ketvirtadienio buvo 9,5 min.). Rungtynių pradžioje jis tiksliai vykdė visas užduotis abiejose aikštės pusėse, bet paskui pradėjo vis dažniau vėluoti tiek gindamasis, tiek puldamas. P.Jankūnas pelnė 2 taškus (1/3 dvitaškių) ir atkovojo 7 kamuolius. Jo vidurkiai – 3,7 taško ir 2,6 atkovoto kamuolio.

Rokas Giedraitis. R.Giedraitis pataikė dvitaškį jau pirmoje ALBA atakoje, bet paskui nė karto nepataikė į krepšį nei iš dviejų, nei iš trijų taškų zonos. Lietuvis aikštėje praleido 21,5 min., pelnė 4 taškus (1/6 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 2/2 baudų) ir išprovokavo 4 pražangas. Tai buvo prasčiausios R.Giedraičio rungtynės Eurolygoje. Iki šio turo jis per kiekvieną mačą pelnydavo bent 9 taškus. ALBA puolėjo vidurkis smuktelėjo iki 13,7 taško.

Artūras Milaknis. Gindamasis A.Milaknis nuolat kaišiojo rankas, kur nereikėjo, ir sparčiai rinko beprasmes pražangas, o vienintelį tritaškį pataikė 36-ąją min. Visi kiti jo metimai tikslo nepasiekė, o po vieno tolimo šūvio kamuolys net nelietė lanko. A.Milaknis žaidė 16,5 min. ir pelnė 3 taškus (1/5 tritaškių). Jo vidurkis – 6,1 taško.

Martinas Gebenas. Vos įėjęs į aikštę pirmojo kėlinio viduryje, M.Gebenas po kartą šiurkščiai suklydo gindamasis ir puldamas. Nusiraminęs vidurio puolėjas žaidė patikimiau, bet buvo silpnoji komandos grandis ir per 5 min. taškų nepelnė (0/1 dvitaškio). Kituose kėliniuose treneris M.Gebeno į aikštę neleido. M.Gebenas šį sezoną žaidė šešeriose rungtynėse, bet taškus pelnė tik trejose.

Rokas Jokubaitis. Jauniausias žalgirietis į aikštę buvo įleistas antrojo kėlinio viduryje, bet taip pat iškart padarė po šiurkščią klaidą abiejose aikštės pusėse ir visam laikui buvo grąžintas ant atsarginių suolo. R.Jokubaitis žaidė tik 1 min. ir nė karto nemetė į krepšį.