Eurolygos drama Maskvoje: „Žalgiris“ tik po pratęsimo ir lemiamo metimo krito nuo CSKA

CSKA komandos vadovas Andrejus Vatutinas<br> cskabasket.com nuotr.
CSKA komandos treneris Dimitris Itoudis<br> cskabasket.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (27)

Dec 5, 2019, 6:27 PM, atnaujinta Dec 6, 2019, 8:43 AM

Kauno „Žalgirio“ ekipa vis dėlto nesugebėjo Eurolygoje nutraukti CSKA prakeiksmo – įveikti šią komandą jos sienose. Žalgiriečiai ketvirtadienį rodė įspūdingą norą parklupdyti Eurolygos čempioną, laikė varžovus gniaužtuose, tačiau po pratęsimo pralaimėjo maskviečiams 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 18:19, 13:16). Tai jau buvo šeštasis Kauno klubas pralaimėjimas iš eilės Eurolygoje. Kauniečiai galėjo laimėti dvikovą, tačiau ketvirtame kėlinyje likus žaisti 14 sek. ir esant rezultatui 69:69 sužingsniavo Thomasas Walkupas.

Likus kovoti dvi minutes iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Lukas Lekavičius sugebėjo eilinį kartą išlyginti rezultatą 64:64, tačiau CSKA pasinaudojo savo mėgstamiausiu ginklu – tritaškiais ir pabėgo 67:64.

Vis dėlto paskutinė mačo minutė prasidėjo lygiu rezultatu 69:69 ir nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų: kai jau kamuolį perėmė žalgiriečiai, jie galėjo persverti rezultatą, tačiau T.Walkupas sužingsniavo ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Paskutinę pridėto laiko minutę kauniečiai pirmavo 76:75, tačiau Mike'as Jamesas įsūdė dvitaškį, po to dar ir po kauniečių atsako pridėjo du taškus su bauda – 80:78.

Likus 4,7 sek. kauniečiai ir vėl išlygino skirtumą - 82:82. tačiau tuomet savo žodį tarė praėjusio sezono rezultatyviausias krepšininkas amerikietis Mike'as Jamesas, kuris sugebėjo su sirena pelnyti pergalingą tritaškį.

„Žalgiris“ nusileido CSKA klubui jau 21-ąjį kartą dabartinėje Eurolygoje, o Maskvos komandą yra nugalėjęs tik 3 kartus.

Po šio laimėjimo Dimitrio Itoudžio vedamas klubas jau turi 8 laimėjimus, o kauniečiai liko su trimis.

Kadaise daug aistrų kėlusioje „Žalgirio“ ir CSKA akistatoje ketvirtadienį kauniečiai daugiau kaip pusantro kėlinio diktavo savo sąlygas.

Esant rezultatui 6:2, „Žalgiris“ spurtavo 15:0 ir buvo pabėgęs net 17:6.

Maža to – antrame kėlinyje Šarūno Jasikevičiaus kariauna net buvo padidinusi skirtumą iki 12 taškų – 27:15, tačiau Eurolygos čempionai po to atsikvošėjo ir ne tik pasivijo svečius, bet ir persvėrė rezultatą – su sirena CSKA įmetė savo pirmąjį tritaškį ir ilsėtis išėjo pirmaudami 32:31.

Trečiame ketvirtyje CSKA turėjo ir 7 taškų pranašumą – 44:37, tačiau kauniečiai dar nenuleido rankų ir po 12 netaiklių tritaškių A.Milakniui vis dėlto jį įsūdžius atsiliko tik 44:46, o po Luko Lekavičiaus baudos metimo – 45:46.

Ketvirtame kėlinyje šeimininkai ir vėl atitrūko 58:52, tačiau Thomaso Walkupo tritaškių dėka rezultatas ir vėl tapo 58:58. Baigiantis mačui rezultatas ir vėl buvo 69:69.

Pratęsimas kauniečiams baigėsi tragiškai - lemiamu tolimu metimu, kuris nubraukė visas pastangas.

CSKA: Janis Strelniekas 20, Mike’as Jamesas 19, Ronas Bakeris 13, Joelis Bolomboy’us 12, Danielis Hackettas 11.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 19 (5/10 dvit., 3/4 trit., 7 atk. kam., 7 kld.), Lukas Lekavičius 15 (6/9 dvit.), Jockas Landale‘as 12 (5/9 dvit., 11 atk. kam.), Zachas LeDay'us 11 (4/12 dvit., 9 atk. kam.), Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas – po 8, Nigelis Hayesas 5,  KC Riversas ir Edgaras Ulanovas po 2.

CSKA – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 22/41 (53,7 proc.) – 24/51 (47,1 proc.)

Tritaškiai: 9/27 (33,3 proc.) – 6/18 (33,3 proc.)

Baudų metimai: 14/20 (70 proc.) – 16/20 (80 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 27 (4) – 43 (13)

Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 12

Klaidos: 8 – 15

Perimti kamuoliai: 6 – 1

Blokai: 2 – 5

Pražangos: 20 – 24

Naudingumas: 83 – 81

Maskviečiai praėjusiame ture išvykoje netikėtai triuškinamu skirtumu 96:67 nušlavė vieną iš lyderių „Barcelona“ komandą. Tuo tarpu Šarūno Jasikevičiaus kariauna nusileido Berlyne ALBA klubui 62:69.

CSKA vertėsi be vieno savo lyderių Willo Clyburno, kuris dėl sunkios traumos šį sezoną neberungtyniaus. „Žalgiriui“ maždaug tris mėnesius neatstovaus Marius Grigonis. Jam atlikta pėdos operacija.