LKL rungtynėse „Dzūkija“ iššvaistė dviženklę persvarą ir nusileido „Lietkabeliui“

[[ge:lrytas:lrytas:12917107]]

Željko Šakičius.<br> FIBA.com nuotr.
 Margiris Normantas.<br> FIBA.com nuotr.

2019-12-14 18:32, atnaujinta 2019-12-15 14:07

Alytaus „Dzūkija“ šeštadienį namuose priėmė Panevėžio „Lietkabelį“. Tai buvo LKL čempionato 14-ojo turo rungtynės. Alytiškiai nusiledo varžovams 54:63 (21:9, 4:12, 13:18, 16:24) ir dabar yra iškovoję 4 pergales ir patyrę 9 pralaimėjimus. Panevėžiečių taupyklėje yra 8 laimėjimai ir 5 nesėkmės.

Paskutiniai mačai abiems komandoms susiklostė panašiai nesėkmingai. Dzūkai LKL pirmenybėse pralaimėjo Pasvalio „Pieno žvaigždėms“ (74:75), o „Lietkabelis“ FIBA Čempionų lygos turnyre nusileido italų Sasario „Dinamo“ ekipai (82:86).

Po pastarųjų penkių tarpusavio dvikovų pergalių balansas yra Aukštaitijos klubo naudai (4:1).

Pirmąjį šių komandų susitikimą spalį Panevėžyje 91:73 taip pat laimėjo „Lietkabelio“ komanda.

Šiuo laimėjimu „Lietkabelis“ nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją, o Panevėžio ekipai tai buvo vos antroji pergalė išvykoje iš septynių galimų.

Alytaus komandoje visus taškus pelnė tik starto penkete žaidę žaidėjai, o atsarginių krepšininkų rezultatyvumas buvo nulinis.

Svečiai mačą pradėjo itin blankiai, o tuo naudojęsi ir pakiliai dvikovą pradėję alytiškiai netruko susikurti 17 taškų pranašumą dar pirmajame kėlinyje (21:4).

Panevėžiečiai trečiojo kėlinio viduryje įjungė aukštesnę pavarą ir po Tomo Lekūno dviejų taškų su pražanga ir Gabrieliaus Maldūno dvitaškio pirmąjį kartą išsiveržė į priekį (37:36).

Kėlinio pabaigoje metimą su sirena pataikė Margiris Normantas ir prieš paskutines dešimt minučių panevėžiečiai turėjo taško persvarą (39:38).

Alytiškiai ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo išsiveržę į priekį, tačiau penkis taškus paeiliui pelnė iki tol tylėjęs Željko Šakičius ir rezultatas tapo lygus (44:44).

Tada iniciatyvos ėmėsi T.Lekūnas. Rezultatyviausias rungtynes su „Lietkabelio“ marškinėliais žaidęs puolėjas, taip pat pelnė penkis taškus iš eilės ir padėjo savo komandai atsiplėšti (51:46).

Kai jau atrodė, kad alytiškiams pradės stigti jėgų, dar vieną tolimą metimą pataikė eilines rezultatyvias rungtynes žaidęs Chauncey Collinsas ir rezultatas vėl tapo lygus (51:51).

Tačiau tada vėl spurtavo svečiai ir, likus žaisti dvi minutes, Panevėžio komanda pirmavo (58:54).

Per likusį laiką alytiškius dar bandė tempti Ch.Collinsas, tačiau jo metimai skriejo pro šalį ir panevėžiečiai išlaikė pergalingą persvarą.

„Lietkabelio“ pirmąjį tolimą metimą tik trečiajame kėlinyje pataikė M.Normantas. Tai jis padarė net 16-uoju komandos bandymu.

Rezultatas:

„Dzūkija“ (4/10) – „Lietkabelis“ (8/5) – 54:63 (21:9, 4:12, 13:18, 16:24).

„Dzūkija“: Chauncey Collinsas 22 (5 klaid.), Adrianas Bowie 12, Egidijus Dimša ir Artūras Jomantas po 8, Gediminas Žalalis 4 taškai.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 14, Tomas Lekūnas 13 (7 atk. kam.), Margiris Normantas ir Tomas Dimša po 9, Gabrielius Maldūnas 6, Olufemi Olujobi 5, Martynas Sajus 4, Vytenis Lipkevičius 3 taškai.