Krūptelėjo ir Slovėnija, ir Dalasas: Luka Dončičius patyrė traumą

Luka Dončičius NBA rungtynėse sužaidė vos 100 sekundžių ir paliko aikštę šlubuodamas, kai patyrė čiurnos traumą. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį slovėno atstovaujamas „Dallas Mavericks“ (17/8) klubas po pratęsimo namuose 118:122 (23:37, 27:36, 31:18, 31:21; 6:10) pralaimėjo „Miami Heat“ (19/7) ekipai.

Luka Dončičius rungtynių pradžioje patyrė traumą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Dec 15, 2019, 8:57 AM, atnaujinta Dec 15, 2019, 9:32 AM

20-metis vunderkindas šį sezoną vadinamas vienu ryškiausių pretendentų į naudingiausio NBA žaidėjo titulą, o nuo jo žaidimo labiausiai priklauso ne tik „Mavericks“ sėkmė.

Slovėnas jau yra pažadėjęs, kad kitų metų birželį padės savo šalies rinktinei Kaune per olimpinį atrankos turnyrą ir yra gavęs klubo leidimą.

Bet dabar iškilo daug klausimų: kokio rimtumo trauma ir kiek teks gydytis?

Pirminiai duomenys prieštaringi: vieni tai vadina nedidele trauma, kiti – vidutinio sunkumo. Bet svarbiausia, kad rentgenas neparodė lūžio.

L.Dončičius patyrė traumą, kai veržėsi link krepšio ir užmynė ant „Heat“ gynėjo Kendricko Nunno kojos. Slovėno čiurna tiesiog sulinko, jo veidą iškreipė skausmas.

L.Dončičius pašokinėjo ant sveikosios kojos ir atsigulė prie žiūrovų. Netrukus teisėjai sustabdė rungtynes, o L.Dončičius nuėjo į drabužinę.

Jis per šias rungtynes pelnė 2 taškus ir nutraukė daugybę įspūdingų serijų.

Latvis Kristapas Porzingis pelnė 22 taškus ir atkovojo 14 kamuolių, bet per pratęsimą jam dukart nepavyko užbaigti svarbių atakų.

Tačiau jis pataikė iš aikštės vidurio su sirena pirmojo kėlinio pabaigoje.

„Mavericks“ treneris Rickas Carlisle'as po pralaimėtų rungtynių paskelbė, kad nesitiki L.Dončičiaus pagalbos per kitas rungtynes pirmadienį.

Iki šeštadienio rungtynių slovėnas rinko po 30,4 taško, 9,9 atkovoto kamuolio ir 9,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Jis 20 rungtynių iš eilės buvo pelnęs mažiausiai 20 taškų, atkovojęs 5 kamuolius ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.