Grupės lyderių riešutas „Rytui“ – per kietas: nusileido ir išvykoje

[[ge:lrytas:lrytas:12970009]]

Vilniaus komanda išvykoje pralaimėjo Venecijos klubui.<br>R.Danisevičiaus nuotr.

Dec 18, 2019, 8:53 PM, atnaujinta Dec 19, 2019, 6:24 AM

Sostinės komanda nesėkmingai užbaigė Europos taurės pirmąjį etapą ir išvykoje 74:76 (13:21, 23:17, 18:25, 13:20) nusileido Venecijos „Umana Reyer“ krepšininkams.

Šis pralaimėjimas buvo šeštasis „Rytui“ ir jis neleido B grupėje pakilti į trečiąją vietą. Venecijos komanda laimėjo ir primąją tarpusavio dvikovą Vilniuje bei B grupėje užėmė pirmąją vietą.

Rungtynių pradžioje „Rytas“ alsavo varžovams į nugarą, kuomet du tritaškius pataikė Eimantas Bendžius. Vis tik vėliau D.Adomaičio kariauna pateko į duobę ir po pirmųjų 10-ies minučių atsiliko 13:21.

Antrajame kėlinyje sostinės komanda sunkiai stabdė varžovų greitą puolimą, tačiau įpusėjus ketvirčiui po fantastiško Dovio Bičkauskio dvitaškio su pražanga pasivijo Venecijos komandą (26:27). Ilsėtis komandos išėjo „Umana Reyer“ pirmaujant 38:36.

Vilniečiai aktyviau žaidė po pertraukos ir kelis kartus pirmavo 2 taškais, tačiau vėliau iniciatyvą vėl perėmė Venecijos komanda ir pabėgo 53:48. Kėlinio pabaigoje Italijos klubas sužaidė sėkmingiau ir lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaudamas 63:54.

„Rytas“ neketino pasiduoti ir Deivido Sirvydžio pastangų dėka per tris minutes sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 62:65.

Vėliau sostinės komanda dar buvo priartėjusi iki dviejų taškų, tačiau šeimininkai taikliais metimais atsakydavo į „Ryto“ bandymus mažinti atsilikimą ir savo sirgalius pradžiugino pergale.

„Rytas“: Martynas Echodas 13, Deividas Sirvydis 12, Eimantas Bendžius 10, Evaldas Kairys, Marekas Blaževičius ir Pako Cruzas po 8, Arnas Butkevičius 5, Karolis Giedraitis ir MIndaugas Girdžiūnas po 3, Tu Holloway ir Dovis Bičkauskis po 2 taškus.

„Umana Reyer“: Stefano Tonutas 14, Arielis Filloy 13, IKe Udanohas 10, Austinas Daye 9 taškai.​

Rezultatas:

Venecijos „Umana Reyer“ (8/2) – Vilniaus „Rytas“ (4/6) 74:76 (13:21, 23:17, 18:25, 13:20)

Dvitaškiai: 29/49 (59,2 proc.) – 22/50 (44 proc.)

Tritaškiai: 5/19 (27,8 proc.) – 5/20 (25 proc.)

Baudų metimai: 3/4 (75 proc.) – 15/22 (68,2 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 33 (9) – 41 (16)

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 14

Klaidos: 14 – 12

Perimti kamuoliai: 8 – 5

Blokai: 4 – 2