Moterų Eurolygoje – J. Jocytės debiutas ir triuškinami rezultatai

Trečiadienį visos trejos Eurolygos rungtynės, kuriose žaidė Lietuvos krepšininkės, baigėsi triuškinamais rezultatais. Vienas iš šių mačų sulaukė padidinto susidomėjimo, nes svarbiausiame žemyno moterų turnyre debiutavo 14-metė Liono ASVEL naujokė Justė Jocytė.

Jaunoji puolėja kartą metė į krepšį iš trijų taškų zonos, bet taškų nepelnė.<br>Twitter nuotr.

Dec 19, 2019, 8:38 AM, atnaujinta Dec 19, 2019, 8:40 AM

ASVEL aštuntojo turo rungtynėse namie nugalėjo Kursko „Dinamo“ komandą 84:59. Nors Prancūzijos čempionės laimėjo dideliu skirtumu, šios komandos sirgaliams pirmosiomis minutėmis teko pasijaudinti – ASVEL pralaimėjo pirmąjį kėlinį 10:20.

Vis dėlto jau antrajame ketvirtyje viskas apsivertė aukštyn kojomis, o paskutiniajame kėlinyje šeimininkių persvara buvo peršokusi 30 taškų.

J.Jocytė į aikštę buvo įleista iki sirenos likus 2 min. 24 sek. ASVEL tuo metu pirmavo 82:51, tad šios ekipos treneris Valery Demory galėjo būti ramus ne tik dėl pergalės, bet ir dėl to, kad pavyks atsirevanšuoti didesniu nei 15 taškų skirtumu (tokiu skirtumu „Dinamo“ pirmajame rate nugalėjo savo aikštėje).

Jaunoji puolėja kartą metė į krepšį iš trijų taškų zonos, bet taškų nepelnė.

ASVEL per 8 turus iškovojo 3 pergales ir B grupėje su dar dviem komandomis dalijasi šeštąją vietą. Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos, o ketvirtąją vietą užimanti „Dinamo“ turi 4 pergales.

A grupėje triuškinamus pralaimėjimus patyrė Breno „Castors“ su Egle Šikšniūte ir Venecijos „Reyer“ su Gintare Petronyte.

„Castors“ krepšininkės nesukėlė jokių sunkumų čempionės vardą ginančiai Jekaterinburgo UGMK komandai. UGMK savo aikštėje sutriuškino viešnias iš Belgijos 101:73.

E.Šikšniūtė per 28,5 min. pelnė 12 taškų (4/9 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 1/1 baudos) ir atkovojo 9 kamuolius. E.Šikšniūtė pasiekė asmeninius rezultatyvumo ir atkovotų kamuolių rekordus Eurolygoje. Jos vidurkiai yra 6,6 taško ir 5,4 atkovoto kamuolio.

„Reyer“ išvykoje pralaimėjo Buržo „Tango“ klubui 45:68. G.Petronytė per 25,5 min. pelnė 9 taškus (3/3 dvitaškių, 3/6 baudų) ir atkovojo 6 kamuolius. Jos sezono vidurkiai – 12 taškų ir 6,9 atkovoto kamuolio.

„Castors“ iškovojo 3 pergales ir užima penktąją vietą, „Reyer“ laimėjo 2 kartus ir dalijasi šeštąją vietą.

Kitas moterų krepšinio Eurolygos turas bus žaidžiamas sausio 8 dieną.

Eurolyga. 8 turas.

A grupė

Jekaterinburgo UGMK – Breno „Castors“ (E.Šikšniūtė 12, 9 atk.kam.) 101:73,

Buržo „Tango“ – Venecijos „Reyer“ (G.Petronytė 9, 6 atk.kam.) 68:45,

Orenburgo „Nadežda“ – Mersino „Cukurova“ 74:64, Prahos USK – Rygos TTT 98:48.

Lentelė: UGMK ir USK – po 7, „Tango“ ir „Nadežda“ – po 5, „Castors“ – 3, „Cukurova“ ir „Reyer“ – po 2, TTT – 1.

B grupė

Liono ASVEL (J.Jocytė 0) – Kursko „Dinamo“ 84:59,

Gdynės „Arka“ – Skijaus „Famila“ 47:74, „Sopron“ – „Lattes-Montpellier“ 70:77,

Žeronos „Spar“ – Stambulo „Fenerbahçe“ žais ketvirtadienį.

Lentelė: „Fenerbahçe“, „Famila“ ir „Lattes-Montpellier“ – po 5, „Dinamo“ – 4, „Spar“, „Arka“, ASVEL ir „Sopron“.

Europos taurė. Atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo pirmosios rungtynės.

Minsko „Cmoki“ – Gernikos „Bizkaia“ (G.Mažionytė 0, 0/5 metimų) 52:57,

Sfentu Georgės „Sepsi“ – Bydgoščiaus „Artego“ (L.Miškinienė 21, 20 atk.kam.) 61:70,

Gožuvo AZS (L.Juškaitė) – Krasnojarsko „Jenisej“ ketvirtadienį.