Prieš dvikovą su „Žalgiriu“ – R. Kurtinaičio nepasitenkinimas tvarkaraščiu ir neigiamomis žaidėjų emocijomis

„Galiu pasakyti vau“, – po pergalės 109:98 prieš Rimo Kurtinaičio Maskvos „Chimki“ kalbėjo Pirėjo „Olympiakos“ treneris Kęstutis Kemzūra.

Rimas Kurtinaitis pamatė daug rezultatyvių atakų.<br>bckhimki.ru nuotr.
Strategas R.Kurtinaitis užsiminė apie laukiantį mūšį Kaune.<br>Twitter nuotr.
Strategas R.Kurtinaitis užsiminė apie laukiantį mūšį Kaune.<br>Imago/Scanpix nuotr.
Strategas R.Kurtinaitis užsiminė apie laukiantį mūšį Kaune.<br>„Chimki“ nuotr.
Strategas R.Kurtinaitis užsiminė apie laukiantį mūšį Kaune.<br>M.Patašiaus nuotr.
Strategas R.Kurtinaitis užsiminė apie laukiantį mūšį Kaune.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (10)

Dec 19, 2019, 11:03 AM, atnaujinta Dec 19, 2019, 11:51 AM

Pergalę trečiadienį „Olympiakos“ garantavo fantastiškai sužaistas pratęsimas, kurį Graikijos klubas laimėjo 13:2.

K.Kemzūros auklėtiniai užtikrinčiau pradėjo rungtynes ir po pirmųjų dviejų kėlinių pirmavo 49:42. Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojomis po pertraukos. Aleksejaus Švedo tempiamas „Chimki“ perėmė iniciatyvą ir ketvirto kėlinio pabaigoje pirmavo 96:87.

„Manau, kad didžiąją rungtynių dalį pirmavome, nes buvome to verti. Žaidėme laikydamiesi plano, bet krepšinis, ypatingai šiandien, prieš tokią komandą kaip „Chimki“, yra nenuspėjamas. Prarastas susikaupimas, keli taiklūs varžovų tritaškiai ir turėtas pranašumas dingsta“, – kalbėjo K.Kemzūra.

Vis dėlto „Olympiakos“ per mažiau nei dvi minutes pelnė 9 taškus be atsako ir išplėšė pratęsimą. Jame Graikijos klubas tiesiog dominavo ir R.Kurtinaičio auklėtiniams leido pelnyti vos 2 taškus.

„Keitėme gynybos schemas, didelį dėmesį skyrėmė Aleksejaus Švedo priežiūrai. Jis pelnė 36 taškus, tačiau atliko daugybę sudėtingų metimų.

Manau, kad mano auklėtiniai parodė, kad turi dideles širdis. Mes nepasidavėme, žaidėme agresyviai. Bandėme išprovokuoti varžovų blogus sprendimus, perimti kamuolius, žinojau, kad A.Švedas anksčiau ar vėliau pavargs“, – dėstė K.Kemzūra.

„Tikiu, kad ši pergalė mus pastūmės labiau tikėti savo jėgomis. Žinoma, tai buvo visos komandos pergalė, tačiau norėčiau išskirti Vassilio Spanuolio indėlį – jis buvo nuostabus: metė tritaškius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Be to, Georgiosas Printezis buvo puikus, tačiau noriu išskirti ir Kostą Papanikolaou, kurio noras, energija ir komandos sutelkimas buvo puikus. Po rungtynių jam sakiau, kad jei jis taip žais visada, tada „Olympiakos“ klubą bus sunku įveikti“, – teigė lietuvis.

Tuo metu „Chimki“ strategas R.Kurtinaitis užsiminė apie laukiantį mūšį su Kauno klubu.

„Turėjome gerą šansą laimėti, bet pratęsimo metu praradome kontrolę, ypatingai paskutinę minutę. Tai didelė mūsų komandos problema. Jei nori laimėti Eurolygos rungtynes išvykoje, negalima daryti 17 klaidų ir pralaimėti kovą po krepšiais.

Sunku žaisti dvejas rungtynes iš eilės, dabar mes turime keliauti ir žaisti. Į Maskvą grįšime 7 val., o tada žaisime su Kauno „Žalgiriu“, bus sunku“, – teigė R.Kurtinaitis.

Treneris pripažino, kad nuotaikos komandoje nėra pačios geriausios.

„Po pralaimėjimo emocijos komandos viduje nėra teigiamos. Bet mes esame profesionalai, tad privalome atsigauti, pamiršti šį pralaimėjimą.

Penktadienį „Olympiakos“ išvykoje žais su Beldrado „Crvena zvezda“, o „Chimki“ namuose priims „Žalgirį“. Kauniečiai rungtynes žaidė antradienį, tad turės daugiau poilsio.