Krepšinio pirmadienis: lietuvių kirtis R. Kurtinaičiui ir trileris „Maccabi“ mače

Rezultatyviai žaidę Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis pirmadienį svariai prisidėjo prie Krasnodaro „Lokomotiv“ pergalės prieš Rimo Kurtinaičio treniruojamą „Chimki“ komandą. „Chimki“ nebuvo vienintelė šią dieną nacionalinėse ar regioninėse varžybose pralaimėjusi Eurolygos komanda – pirmąją nesėkmę taip pat patyrė Vilerbano ASVEL. Nedaug trūko, kad toks pat likimas ištiktų Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus, bet jie palaužė varžovus per antrąjį pratęsimą. Tuo tarpu Stambulo „Anadolu Efes“, Belgrado „Crvena zvezda“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ komandos laimėjo daug lengviau.

Mindaugas Kuzminskas<br>VTB league. nuotr.
Rimas Kurtinaitis ir Aleksejus<br>VTB league. nuotr.

Dec 24, 2019, 12:19 AM, atnaujinta Dec 24, 2019, 12:21 AM

Prancūzijos lyga

15 turas. Dižono JDA (S.Kulvietis 6) – Po-Lako-Ortezo „Elan Bearnais“ (J.Dentmonas 7, 0/7 tritaškių) 96:57,

Le Mano „Sarthe“ – Vilerbano ASVEL 81:72, Limožo CSP – Strasbūro SIG 77:61, „Monaco“ (D.Bostas 16) – Burgo „Jeunesse Laique“ 94:89.

Pirmauja: ASVEL – 14/15, „Monaco“ – 13/15, JDA – 13/16, „Boulogne-Levallois“ ir „Cholet“ – po 11/16.

Rusijos lyga

„Chimki“ – Krasnodaro „Lokomotiv“ (M.Kuzminskas 18, 7 atk.kam., M.Kalnietis 12, 9 rez.perd.) 89:94,

Saratovo „Avtodor“ – Sankt Peterburgo „Zenit“ (W.Thomasas 30) 66:109.

Pirmauja: „Chimki“ – 11/12, Maskvos CSKA – 9/12, „Lokomotiv“ – 7/11, Kazanės „Uniks“ – 6/10, Krasnojarsko „Jenisej“ – 5/9, „Zenit“ – 5/11.

Rimo Kurtinaičio treniruojami Chimkų krepšininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą Vieningoje lygoje. Juos po permainingos kovos sustabdė Krasnodaro komanda, kurioje žaidžia Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis.

Pirmoje mačo pusėje geriau žaidė „Lokomotiv“, bet trečiojo kėlinio viduryje „Chimki“ surengė spurtą 17:3 ir išsiveržė į priekį 61:52, o po kelių minučių padidino persvarą iki dviženklės.

Ketvirtajame kėlinyje atrodė, kad „Chimki“ artėja prie dar vienos pergalės – 37-ąją min. šeimininkai pirmavo 83:73. Tačiau svečius į lemiamą šturmą pakėlė amerikietis Willas Cummingsas, o likus žaisti 1 min. 1 sek. du baudos metimus pataikęs M.Kalnietis vėl išvedė į priekį svečius 86:85.

Varžovams atsitiesus, Chimkų krepšininkai sutriko: paskutinę minutę jų metimai skriejo pro šalį ir likus žaisti 15 sek. Krasnodaro komanda jau pirmavo 93:85.

M.Kuzminskas per 28 min. pelnė 18 taškų (5/6 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 5/6 baudų) ir atkovojo 7 kamuolius, M.Kalnietis per 26 min. įmetė 12 taškų (2/4 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 2/2 baudų) ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

M.Kuzminsko vidurkiai yra 16,2 taško ir 5 atkovoti kamuoliai, M.Kalniečio – 7,7 taško ir 5,3 rezultatyvaus perdavimo.

Turkijos lyga

13 turas. Bursos „Tofaş“ – Stambulo „Anadolu Efes“ (Sh.Larkinas 2, 1/6 metimų) 72:83.

Pirmauja: „Anadolu Efes“ – 12, Izmyro „Karşıyaka“ – 11, Stambulo „Fenerbahçe“ – 10, „Tofaş“ ir Stambulo „Galatasaray“ – po 9.

Adrijos lyga

12 turas. Koperio „Primorska“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 78:90.

Pirmauja: Podgoricos „Budućnost“, Belgrado „Partizan“ ir Liublianos „Olimpija“ – po 9, Belgrado FMP ir „Primorska“ – po 8, „Crvena Zvezda“ ir Baro „Mornar“ – po 7.

Izraelio lyga

11 turas. „Gilboa Galil“ – Tel Avivo „Maccabi“ 110:112 (po 2 pratęsimų).

Pirmauja: Tel Avivo „Maccabi“ – 11/11, Jeruzalės „Hapoel“ – 8/9, Rišono „Maccabi“ – 7/10, „Nes Ziona“ – 6/11, Holono „Hapoel“ – 5/10.

„Maccabi“ labai ilgai vijosi varžovus, bet iki ketvirtojo kėlinio sirenos likus 4 sek. dvitaškį pataikęs Scottie Wilbekinas išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą. Pirmojo pratęsimo pabaigoje panašiai išsigelbėjo „Gilboa Galil“ – dvikovą dar penkioms minutėms pratęsė likus 4 sek. tritaškį pataikęs šios komandos gynėjas Edgaras Sosa.

Vis dėlto per antrąjį pratęsimą „Maccabi“ sugebėjo įrodyti, kad yra stipresnis.

Tel Avivo komandoje per šias rungtynes buvo registruoti devyni, o žaidė tik septyni krepšininkai. Net keturi žaidėjai aikštėje praleido daugiau nei 40 min. Labiausiai pasižymėjo S.Wilbekinas (35 taškai per 46 min.) ir Jake‘as Cohenas (33 taškai per 47,5 min.).

„Gilboa Galil“ komandai 34 taškus pelnė Jemmeras Gali.