Eurolygos rekordininke tapusiai J. Jocytei – išskirtinis krepšinio legendos T. Parkerio dėmesys

Praėjusį trečiadienį vienerios moterų Eurolygos rungtynės sulaukė padidinto susidomėjimo, nes svarbiausiame žemyno moterų turnyre debiutavo 14-metė Vilerbano ASVEL naujokė Justė Jocytė.

Justė Jocytė ir toliau stebina visus savo sugebėjimais.<br> Lrytas.lt montažas
Justė Jocytė ir toliau stebina visus savo sugebėjimais.<br>musukrepsinis.lt nuotr.
Justė Jocytė ir toliau stebina visus savo sugebėjimais.<br>Twitter nuotr.
Justė Jocytė ir toliau stebina visus savo sugebėjimais.<br> G.Šiupario nuotr.
Justė Jocytė ir toliau stebina visus savo sugebėjimais.<br>FIBA com.
Daugiau nuotraukų (6)

Dec 26, 2019, 10:02 AM, atnaujinta Dec 26, 2019, 10:09 AM

ASVEL aštuntojo turo rungtynėse namie nugalėjo Kursko „Dinamo“ komandą 84:59. Nors Prancūzijos čempionės laimėjo dideliu skirtumu, šios komandos sirgaliams pirmosiomis minutėmis teko pasijaudinti – ASVEL pralaimėjo pirmąjį kėlinį 10:20. Vis dėlto jau antrajame ketvirtyje viskas apsivertė aukštyn kojomis, o paskutiniajame kėlinyje šeimininkių persvara buvo peršokusi 30 taškų.

J.Jocytė į aikštę buvo įleista iki sirenos likus 2 min. 24 sek. ASVEL tuo metu pirmavo 82:51, tad šios ekipos treneris Valery Demory galėjo būti ramus ne tik dėl pergalės, bet ir dėl to, kad pavyks atsirevanšuoti didesniu nei 15 taškų skirtumu (tokiu skirtumu „Dinamo“ pirmajame rate nugalėjo savo aikštėje).

Jaunoji puolėja kartą metė į krepšį iš trijų taškų zonos, bet taškų nepelnė. ASVEL per 8 turus iškovojo 3 pergales ir B grupėje su dar dviem komandomis dalijasi šeštąją vietą.

Lietuvos krepšininkė tapo jauniausia moterų Eurolygoje debiutavusia krepšininke. Aikštėje ji pasirodė būdama 14 metų ir 29 dienų.

Ne paslaptis, kad J.Jocytę persikelti į Prancūziją prisiviliojo legendinis NBA krepšininkas Tony Parkeris. Po šių istorinių rungtynių T.Parkeris socialiniuose tinkluose pasidalino ir nuotrauka, kurioje jis kartu su lietuve žiūri rungtynių vaizdo įrašą.

Lietuvė prie Prancūzijos komandos prisijungė lapkričio mėnesį. Prieš išvykdama į svečią šalį, J.Jocytė vilkėjo Klaipėdos „Neptūno“ moterų komandos marškinėlius.

Mergina spėjo sužaisti 4 rungtynes, per kurias pelnydavo po 11,8 taško, atkovodavo 4,5 kamuolio ir atlikdavo 3,3 rezultatyvaus perdavimo.

Be to, dar būdama 13-os metų lapkričio viduryje ji debiutavo ir moterų rinktinėje, kuomet pasirodė aikštėje dvikovoje su Albanija.

J.Jocytei šios rungtynės buvo ypatingos, nes ji tapo jauniausia krepšininke debiutavusia moterų rinktinėje.