CSKA gelbėtojas M. Jamesas paskandino Eurolygos čempionus – „Panathinaikos“ triumfavo Maskvoje

[[ge:lrytas:lrytas:13129086]]

Mike'as Jamesas<br>cskabasket.com nuotr.

Jan 3, 2020, 7:01 PM, atnaujinta Jan 3, 2020, 10:07 PM

Maskvos CSKA klubas penktadienį galėjo ramiai iškovoti pergalę prieš Atėnų „Panathinaikos“ ekipą, tačiau galutinį tašką leido padėti kelis kartus klubą gelbėjusiam Mike'ui Jamesui. Šis pirmaujant CSKA nepataikė tritaškio, gavo tolimą atsakymą nuo Nicko Calatheso ir ekipos žaidė pratęsimą. O per jį graikai jau palaužė Eurolygos čempionus 106:102 (17:22, 32:23, 20:24, 20:20, 17:13). M.Jamesas iš viso įmetė 30 taškų, N.Calathesas įmetė 22 taškus ir atliko 17 rezultatyvių perdavimų.

Sėkmingai mačą pradėjęs CSKA pirmavo, tačiau „Panathinaikos“ labai greitai apsiprato su šeimininkų tempu, išsiveržė į priekį, vis dėlto maskviečiai laimėjo pirmąjį ketvirtį 22:17.

Antrame kėlinyje graikai spurtavo 41:34, bet po dviejų tritaškių Dimitrio Itoudžio kariauna sumažino atsilikimą iki 1 taško.

Perlaužti įvykių aikštėje CSKA niekaip negalėjo – „Panathinaikos“ ramiai pirmavo ir po didžiosios pertraukos, susikrovę net 11 taškų persvarą – 60:49.

Bet tuomet ir įvyko rimtas lūžis – maskviečiai laimėjo atkarpą 13:2 ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo 69:69.

Ketvirtame kėlinyje maskviečiai turėjo 5 taškų pranašumą, o tiksint paskutiniosioms kėlinio sekundėms pirmavo 89:86. Kaip visada iniciatyvos ėmėsi Mike'as Jamesas, tačiau jo tritaškis nebuvo tikslus, o Nickas Calathesas, likus kovoti 6 sek. , buvo tikslus – 89:89.

Per pratęsimą N.Calatheso pastangomis „Panathinaikos“ pabėgo 98:93, 102:95. Rusijos ekipa po pergalę patikėjusios Graikijos ekipos dar sumažino atsilikimą iki 103:100, 104:102, bet tuo viskas ir baigėsi.

Karjeros mačą sužaidė Konstantinos Mitoglou, kuris per 40 minučių įmetė 25 taškus (11/25 dvitaškiai), sugriebė 16 kamuolių ir surinko net 34 naudingumo balus.

Ne mažiau įspūdingą pasirodymą surengė N.Calathesas, kuris žaidė 39 minutes, pelnė 22 taškus (3/8 tritaškiai), sugriebė 6 kamuolius, atliko net 17 rezultatyvių perdavimų ir surinko 40 naudingumo balų.

Graikui pristigo 1 rezultatyvaus perdavimo iki karjeros rekordo pakartojimo ir 2 naudingumo balų, kad pakartotų šį 2017 m. savo užfiksuotą pasiekimą.

CSKA: Mike‘as Jamesas 30 (4/11 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.), Danielis Hackettas 24 (5/8 tritaškiai), Kyle‘as Hinesas 14 (7 atk. kam.), Janis Strelniekas 9.

„Panathinaikos“: Konstantinos Mitoglou 25 (11/15 dvitaškiai, 16 atk. kam., 34 naud. bal.), Nickas Calathesas 22 (6 atk. kam., 17 rez. perd., 9 išprov. praž., 40 naud. bal.), Jimmeras Fredette‘as 15 (7/7 baudos metimai), Ioannis Papapetrou 14 (6 atk. kam.), DeShaunas Thomasas 12.

CSKA turėjo trijų pergalių iš eilės seriją, o prieš savaitę ji buvo įveikusi namie Milano „Olimpia“ 78:75.

Tuo tarpu „Panathinaikos“ buvo patekęs į nesėkmių ruožą, nusileidęs du mačus iš eilės: praėjusią savaitę savo žiūrovų akivaizdoje graikus įveikė Madrido „Real“ 87:75. "Panathinakos" dabar turi 10 pergalių.