Eurolygos mūšyje „Olimpia“ surado lyderį, kuris privertė kapituliuoti „Panathinaikos“

[[ge:lrytas:lrytas:13199297]]

Artūras Gudaitis<br>G.Bitvinsko nuotr.

Jan 9, 2020, 9:41 PM, atnaujinta Jan 10, 2020, 12:40 AM

Eurolygoje startavo antrasis varžybų ratas, o ketvirtadienį buvo žaidžiamos ketverios dvikovos. Milane Artūro Gudaičio „Olimpia“ itin svarbiame mače grūmėsi su Atėnų „Panathinaikos“ komanda ir sugebėjo palaužti svečius 96:87 (19:18, 25:16, 29:23, 23:30).

Jau antrame kėlinyje Milanas turėjo dviženklę persvarą 44:34, tačiau po didžiosios pertraukos prabėgus 6 minutėms „Panathinaikos“ sugebėjo priartėti – 55:60.

„Olimpia“ neaprimo ir surado galimybių pabėgti 11:0 bei atitrūko – 71:55. Nors graikai dar bandė perlaužti įvykių eigą, Italijos ekipos žvaigždė Sergio Rodriguezas to padaryti neleido.

Jis iš viso įmetė 22 taškus (4/8 tritaškiai), Keiferis Sykesas – 17 (15 min., 3/6 tritaškiai), Riccardo Moraschini – 12 (5 atk. kam., 18 naud. bal.), Vladimiras Micovas – 11 (3/5 tritaškiai), Michaelas Rollas pridėjo 9 taškus.

12 minučių žaidęs A.Gudaitis pelnė 8 taškus (3/3 dvitaškiai, 2/3 baudos metimai), sugriebė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, išprovokavo 3 pražangas, sykį suklydo, 4 kartus prasižengė ir surinko 9 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems 28 taškus (5/8 tritaškiai) surinko Jimmeras Fredette‘as, 15 – DeShaunas Thomasas, 10 – Konstantinos Mitoglou, 7 – Benjamino Bentilo sąskaitoje.

Šįkart nematomas buvo Nickas Calathesas, kuris per 28 minutes pasižymėjo vos 4 taškais (1/10 metimai), bet atliko 11 rezultatyvių perdavimų.

Sėkmingai Eurolygą pradėję italai gruodį buksavo penkiomis nesėkmėmis iš eilės, tačiau praėjusią savaitę šiaip ne taip sugebėjo įveikti turnyro autsaiderį Sankt Peterburgo „Zenit“ 73:72 ir laviravo tarp geriausių 8 komandų.

Tuo tarpu „Panathinaikos“, po sėkmingos atkarpos, kai iškovojo 4 laimėjimus iš eilės, dabar kovoja banguotai. Praėjusiame turi Atėnų komanda po pratęsimo 106:102 palaužė Eurolygos čempionus Maskvos CSKA krepšininkus.

Pirmoje dvikovoje Milano krepšininkai paskutinę sekundę išplėšė pergalę prieš Atėnų atstovus 79:78.