Viltys auga: Jonas Valančiūnas ir „Grizzlies“ jaunimas įžengė į atkrintamųjų varžybų zoną

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį Jonas Valančiūnas su „Memphis Grizzies“ (17 pergalių ir 22 pralaimėjimai) ekipa namuose 134:121 (37:32, 26:25, 37:41, 34:23) įveikė „San Antonijo Spurs“ (16/21) komandą ir iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės. Tai ilgiausia „Grizzlies“ pergalių serija šį sezoną, leidusi komandai aplenkti „Spurs“ ir pakilti į 8-ąją vietą Vakarų konferencijoje.

J.Valančiūnas pelnė 21 tašką.<br> AP/Scanpix nuotr.
„Memphis Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas (dešinėje) ir jo asistentas Bradas Jonesas patenkinti komanda.<br> AP/Scanpix nuotr.

2020-01-11 07:50, atnaujinta 2020-01-11 08:38

„Mūsų tikslas – atkrintamosios varžybos, – sakė 27 metų 213 cm ūgio „Grizzlies“ centras J.Valančiūnas, kuris sužaidė vienas geresnių sezono rungtynių.

Lietuvis per 30 min. surinko 21 tašką (6/8 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 6/6 baudų), sugriebė 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, kartą suklydo ir 4 kartus prasižengė.

„Mes kasdien žaidžiame vis geriau, todėl teisinga galvoti apie atkrintamąsias varžybas, ar ne?“ – svarstė J.Valančiūnas.

Kitas rungtynes „Grizzlies“ žais irgi namuose sekmadienį su stringančia „Golden State Warriors“ ekipa (9/30), kuri yra paskutinė Vakarų konferencijoje.

Rezultatyviau už J.Valančiūną rungtyniavo net trys šeimininkų žaidėjai – 24 taškus įmetęs Jarenas Jacksonas, po 22 taškus pridėję Dillonas Brooksas ir Ja Morantas, kuris pasiekė savo sezono rekordą atlikdamas 14 rezultatyvių perdavimų.

„Spurs“ komanda neseniai įveikė Rytų konferencijos lyderius „Milwaukee Bucks“ ir „Boston Celtics“, bet šįkart buvo blanki.

„Grizzlies“ atsirevanšavo San Antonijo ekipai už skaudų pralaimėjimą gruodžio 23 dieną 115:145.

Jau pirmajame kėlinyje Memfio ekipa atitrūko 15 taškų, bet iki pertraukos daug ką iššvaistė (63:57). O po trijų kėlinių beliko du taškai (100:98), tačiau po trijų iš eilės tritaškių „Grizzlies“ atitrūko 125:113 ir nepaleido pergalės.

„Abi komandos žaidė aukšto lygio krepšinį“, – sakė „Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas.

Memfio komanda turi puikių galimybių dar pagerinti savo padėtį, nes dabar žais ilgiausią šį sezoną namų rungtynių seriją – net šešerias. Šis mačas buvo tik antrasis.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 24, Ja Morantas (14 rez. perd.) ir Dillonas Brooksas po 22, Jonas Valančiūnas 21 (9 atk. kam.).

„Spurs“: DeMaras DeRozanas 36 (9 atk. kam., 9 rez. perd.), LaMarcus Aldridge'as (9 atk. kam.) ir Brynas Forbesas po 21.