Per 8 minutes vos 2 taškus pelnęs „Lietkabelis“ jau gali laidoti Čempionų lygos sezoną

[[ge:lrytas:lrytas:13263524]]

„Lietkabelio“ komanda žaidžia lemiamus Čempionų lygos mačus<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jan 14, 2020, 6:55 PM, atnaujinta Jan 14, 2020, 10:53 PM

Per 8 minutes – vos 2 pelnyti taškai ir 21 praleistas taškas. Į tokią situaciją save antradienį trečiame kėlinyje įstūmė Panevėžio „Lietkabelis“, kuris FIBA Čempionų lygos mače privalėjo įveikti belgų „Ostende“. Tragiškas ketvirtis lėmė, kad „Lietkabelis“ krito 68:76 (17:16, 22:18, 9:26, 20:16).

Per pirmuosius du kėlinius nosį svečiams šluostę Panevėžio krepšininkai ilsėtis išėjo geros nuotaikos – pirmavo 39:34 ir net svarstė apie revanšą Ostendės ekipai už 15 taškų nesėkmę Belgijoje.

Tačiau trečiasis ketvirtis tapo „Lietkabeliui“ tragiškas – per 8 minutes šeimininkai įmetė vos 2 taškus, svečiai atsakė net 21 ir pabėgo 55:41. Panevėžiečiams nesisekė net pataikyti iš po krepšio, teko komandos draugams kartoti metimus ir prieš lemiamą kėlinį jie atsiliko 48:60.

Per ketvirtame kėlinyje „Ostende“ laikė saugų 12 taškų atotrūkį, panevėžiečių bandymai perlaužti įvykių eigą atsitrenkė į jų pačių daromas klaidas, tad intriga į dvikovą taip ir negrįžo. Svečiai išsivežė pergalę 76:68.

„Lietkabelis“ iš toli atakavo 18 proc. taiklumu (4/22), dvitaškius metė 45 proc. tikslumu (17/38). Tiesa, varžovų tolimi metimai buvo menkai geresni – 4 iš 21.

Tad šios rungtynės iš esmės palaidojo „Lietkabelio“ sezoną Čempionų lygos A grupėje – klubas tik stebuklo dėka gali prasibrauti į kitą etapą.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes „Ostende“ laimėjo prieš panevėžiečius 80:66.

Mat Čempionų lygoje „Lietkabelis“ per 11 turų yra iškovojęs 4 pergales ir A grupėje dalijasi penktąją vietą su Holono „Hapoel“ ir Strasbūro SIG klubais.

Į atkrintamąsias varžybas patenka keturios geriausios grupės komandos, o ketvirtąją vietą kaip tik ir užima 5 pergales turinti „Ostende“.

Šioje grupėje gana ramiai jaučiasi trys lyderės „Manresa“, Ankaros „Türk Telekom“ ir Sasario „Dinamo“, kurių sąskaitose yra po 7 pergales, o autsaideris Torūnės „Polski Cukier“, laimėjęs tik 2 kartus, jau beveik neturi galimybės patekti į kitą etapą.

Panevėžiečiai, likus vos trims turams iki grupės varžybų pabaigos, nuo ketvirtosios vietos jau atsilieka dviem taškais ir dar turi neigiamą tarpusavio mačų santykį su persekiojama Ostendės ekipa.

Tad jiems reikia laukti tik stebuklo – Lietuvos komanda turi ne tik laimėti visas likusias rungtynes, bet ir laukti „Ostende“ trijų pralaimėjimų serijos.