Niekas nenorėjo būti autsaideriu: „Pieno žvaigždės“ įveikė „Šiaulius“ ir nutraukė šešių nesėkmių seriją

[[ge:lrytas:lrytas:13392605]]

Paulius Petrilevičius atakuoja krepšį.<br> LKL/BNS nuotr.
Kevinas Hardy prasiveržė po varžovų krepšiu.<br>bcsiauliai.lt nuotr.

Jan 25, 2020, 4:28 PM, atnaujinta Jan 26, 2020, 12:03 PM

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmenybių 20-ojo turo rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ savo aikštėje susitiko su Šiaulių „Šiauliais“, įveikė varžovus 80:73 (17:13, 23:29, 21:19, 19:12) ir nutraukė savo šešių nesėkmių iš eilės seriją.

Ši pergalė leido pasvaliečiams bent laikinai išsikrapštyti iš turnyro lentelės dugno.

Aikštės šeimininkai nuo antrojo kėlinio pabaigos žaidė be iš aikštės išvyto vyriausiojo trenerio Gedimino Petrausko.

Pasvaliečių kraityje dabar yra 6 pergalės ir 14 pralaimėjimų, o šiauliečių taupyklėje taip pat yra 6 pergalės ir 14 nesėkmių.

Anksteniajame ture „Pieno žvaigždės“ apmaudžiai pralaimėjo Prienų „Cbet“ (65:67), o „Šiauliai“ rimtai pasipriešino Kauno „Žalgiriui“ (79:85).

Sausio 10 d. abi komandos jau žaidė tarpusavyje ir tada sėkmė lydėjo Antano Sireikos auklėtinius (97:84). Pirmojo turo mače rugsėjį laimėjo Pasvalio ekipa (88:84).

Nors šiauliečiai turėjo 6 taškų pranašumą, tačiau pasvaliečiai greitai sugrįžo į rungtynes, o antrojo kėlinio pradžioje jau didino pranašumą iki 7 taškų. Tada sekė rungtynių tėkmę pakeitęs veiksmo trileris.

Mike‘as Bruesewitzas užsidirbo trečiąją asmeninę pražangą, o už ginčus su teisėjais gavo ir techninę nuobaudą. Taip aukštaūgis buvo priverstas sėstis ant suolo labai ilgam laikui. Neištvėręs tiradą į teisėjus paleido ir „Pieno žvaigždžių“ vyriausiasis treneris G.Petrauskas.

Technine pražanga nubaustas namų komandos treneris vėliau spyrė į reklaminį stendą ir teisėjai G.Petrausko vėl negailėjo bei nubaudė antrąją technine pražanga ir išvarė iš aikštės. Nuo antrojo kėlinio vidurio Pasvalio ekipai vadovavo Virginijus Sirvydis.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos ekipos žaidė taškas į tašką. Dažniausiai besivejančių vaidmenyje buvusios „Pieno žvaigždės“ lemiamu metu kilo į šturmą. 10:0 spurtas ir triuškinantys Pauliaus Petrilevičiaus ir Trevoro Thompsono judesiai po krepšiu žlugdė „Šiaulius“.

Negana to, 5 asmenines pražangas užsidirbo saulės miesto lyderis Evaldas Šaulys ir Keronas DeShieldsas.

Likus 90 sekundžių iki rungtynių pabaigos „Pieno žvaigždės“ turėjo 4 taškų pranašumą, kurio neišbarstė iki finalo švilpuko.

Įspūdingus pasirodymus surengė pasvaliečių aukštaūgiai P.Petrilevičius ir T.Thompsonas. Jie abu pelnė po 16 taškų, o T.Thompsonas pasižymėjo ir dvigubu dviženkliu – dar atkovojo 12 kamuolių. T.Thompsonui tai buvo naudingiausios sezono rungtynės (29 naud. bal.)

Šiaulių gretose išsiskyrė Benas Griciūnas. Vidurio puolėjas pelnė 7 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 12 naudingumo balų.

„Pieno žvaigždės“ šeštadienį aikštėje pasirodė stipriai nukraujavusios. Komandai negalėjo padėti du svarbūs rotacijos žaidėjai Arvydas Šikšnius ir Laimonas Kisielius.

Rezultatas:

„Pieno žvaigždės“ (6/14) – „Šiauliai“ (6/14) – 80:73 (17:13, 23:29, 21:19, 19:12).

„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius (8 atk. kam.) ir Trevoras Thompsonas (12 atk. kam., +29 naud. bal.) po 16, Edgaras Lasenbergas ir Johnas Gillonas po 13, Miha Lapornikas 11, Michaelas Bruesewitzas ir Malcolmas Grantas po 4, Dominykas Domarkas 3 taškai. Redas Venclovas (01:37 min.) taškų nesurinko. Laurynas Balkūnas nežaidė.

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 16, Akeemas Wrightas 14 (4/14 tritaškiai), Keronas DeShieldsas 10, Aurimas Urbonas ir Antanas Udras po 8, Benas Griciūnas 7, Rokas Gustys 5, Kevinas Hardy 4, Justas Furmanavičius 1 taškas. Mantvydas Žukauskas (01:00) taškų nesurinko. Aistis Pilauskas nežaidė.