A. Milaknis – apie negirdėtą L. Lekavičiaus balsą, pergalės faktorių ir įvertinimą Šaro pavaduotojui specialiai lrytas.lt, Lionas (Prancūzija)

„Jei atvirai, tai net nežinau, kaip jo balsas skamba“, – juokaudamas po Eurolygos rungtynių Prancūzijoje kalbėjo Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Artūras Milaknis.

Artūras Milaknis po pergalės Prancūzijoje džiaugėsi Luko Lekavičiaus emocijomis.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Artūras Milaknis<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Jan 31, 2020, 9:18 AM, atnaujinta Jan 31, 2020, 2:28 PM

Krepšininką išties nustebino mažylio Luko Lekavičiaus emocijos po pergalingo tritaškio metimo ir džiaugėsi, kad tokios akimirkos priverčia parodyti emocijas.

Lietuvos čempionai svarbiausiu metu pasitikėjo savo įžaidėjo taiklia ranka ir Prancūzijoje laimėjo 79:74 (16:16, 14:11, 25:23, 24:24) įveikdami Vilerbano ASVEL krepšininkus. Tai buvo 8-oji „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje, kuri leido palypėti turnyro lentelėje į viršų.

Dvikovą „Žalgiris“ pradėjo tempiami veteranų A.Milaknio ir Pauliaus Jankūno. Jie abu kartu pelnė 9 taškus iš 16 pirmajame kėlinyje, tačiau ASVEL krepšininkai taip pat atsakė sėkmingu žaidimu. Po pirmųjų 10-ies minučių švieslentėje degė lygybė – 16:16.

Antrąjį kėlinį keturiais taškais iš eilės pradėjo Lukas Lekavičius, kurio energijos dėka „Žalgiris“ sugebėjo pabėgti nuo varžovų 29:21. Dvikovoje toliau dominavo gynyba, tačiau iki pertraukos varžovai spėjo sumažinti atsilikimą iki 3 taškų – 30:27.

Po pertraukos scenarijus klostėsi labai panašiai, kaip ir pirmoje rungtynių dalyje. „Žalgiris“ po truputį didino savo persvarą ir kelis kartus pirmavo 11 taškų skirtumu, tačiau kėlinio pabaigoje sirgalių vedami ASVEL krepšininkai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 5 taškų – 55:50.

Tačiau lemiamas ketvirtis priklausė ASVEL krepšininkams. Sužaidus keturias minutes Jordano Tayloro tritaškis metimas susprogdino žiūrovų triukšmo bombą arenoje ir išlygino rezultatą 61:61. Jau kitos atakos metu A.Milaknis sužigsniavo lygioje vietoje, o ASVEL įsiveržė į priekį.

Rungtynių pabaigoje įtampa pasiekė aukščiausią lygį, o ASVEL treneris gavęs antrąją techninę pražangą turėjo palikti dvikovą ir keliauti į rūbinę. Tuo metu „Žalgiris“ sugebėjo atsitiesti ir likus žaisti mažiau nei dvi minutes turėjo 3 taškų persvarą (71:68).

Paskutinės minutės įvykiai privertė už galvų griebtis ne vieną „Žalgirio“ gerbėją. ASVEL turėtą 3 taškų deficitą vienos atakos metu ne tik, kad panaikino, bet ir persvėrė rezultatą 74:73. Tačiau tuomet L.Lekavičius smeigė tritaškį metimą ir „Žalgiris“ išgyveno nervų karą bei šventė pergalę.

A.Milaknis pergalingose rungtynėse spėjo surinkti 12 taškų (3/4 dvit., 2/3 trit. 0/1 baud. met.), po kartą atkovojo ir perėmė kamuolį bei surinko 8 naudingumo balus.

– Rungtynių pabaiga susiklostė itin nervingai. Kaip pavyko išgyventi ją?, – buvo paklausta A.Milaknio.

– Manau, kad visas rungtynes neblogai žaidėme. Buvo tada duobė trečiame kėlinyje, kuomet praleidome labai lengvus taškus. Mum tai labai skaudžiai kirto, jie užsivedė, tada pradėjo pataikyti. Smagu, kad vėl pabaigoje vėl išėjome, susigrąžinome persvarą.

Kai lieka kelios minutės, tai kiekviena ataka tampa labai svarbi, ne tik puolime, bet ir gynyboje. Kiekvienas atkovotas kamuolys, gera pagalba, priversti juos mesti iš sudėtingos situacijos. Manau, kad dvikovos pabaigoje šituos visus dalykus labai gražiai viską išpildėme ir šventėme pergalę.

– Kiek buvo svarbus L.Lekavičiaus faktorius, kuomet trečiajame kėlinyje jis pelnė tuos 9 taškus?

– Jis visada bus ir yra svarbus faktorius. Gerai žaidžia, žino, kaip tą turi daryti ir kaip atakuoti. Nėra jis pats aukščiausias žaidėjas, bet jis puikiai išnaudoja tą greitį prieš didesnius, lėtesnius varžovų aukštaūgius.

– Kiek nustebino L.Lekavičiaus emocijos po pataikyto tritaškio metimo?

– Jei atvirai, tai net nežinau, kaip jo balsas skamba. Viskas su juo gerai, kai jis nori būti, tai yra linksmas vyrukas. Toks jau yra žmogus. Džiugu, kad tokios akimirkos priverčia parodyti emocijas. Jos automatiškai mums visiems persiduoda.

– Paskutinė minutės pertraukėlė buvo patikėta Evaldui Beržininkaičiui. Kaip jam pavyko susitvarkyti?

– Mūsų Evaldas yra analizuoja ir žino derinius, kurie galbūt naudojami tik paskutinėse atakose. Šarūnas Jasikevičiaus nenorėdamas gaišti laiko užleido jam savo vietą. Evaldas nubraižė derinį, kurį ASVEL galimai galėjo daryti paskutinėmis sekundėmis. Manau, kad puikiai susitvarkė.