LKL lyderio ir autsaiderio akistatoje „Žalgiris“ vos išnešė sveiką kailį iš Pasvalio

[[ge:lrytas:lrytas:13475587]]

„Žalgirio“ krepšininkai nuo atsarginių suolo skatina kolegas. <br> zalgiris.lt nuotr.
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sustojo pasitarti.<br>M.Patašiaus nuotr.

Feb 1, 2020, 4:55 PM, atnaujinta Feb 2, 2020, 11:12 AM

LKL čempionato vienvaldis lyderis ir sezono favoritas Kauno „Žalgiris“ šeštadienį svečiuose žaidė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komanda ir išplėšė pergalę 77:74 (27:24, 14:22, 13:14, 23:14). Kauniečių kraityje yra 19 pergalių ir 2 pralaimėjimai. Pasvaliečiai yra laimėję 6 kartus ir pralaimėję 15 sykių. Tai buvo 21-ojo turo dvikova.

Abi ekipos gera nuotaika pasitiko šią akistatą. Žalgiriečiai Eurolygos fronte ketvirtadienį įspūdingai išplėšė pergalę prieš Vilerbano ASVEL (Prancūzija) krepšininkus (79:75), o „Pieno žvaigždės“ LKL pirmenybėse prieš savaitę pranoko „Šiaulius“ (80:73).

Šio LKL sezono dvejas ankstesnes tarpusavio rungtynes triuškinamai laimėjo „Žalgiris“ (rugsėjo mėnesį – 81:47, o lapkritį – 108:64).

„Žalgiris“ ir toliau lieka vienvaldžiu LKL lyderiu, o „Pieno žvaigždės“ nusileido į paskutinę 10-ąją poziciją.

Pirmoji rungtynių dalis „Žalgiriui“ klostėsi ne taip, kaip tikėtasi. Antrajame kėlinyje 8 taškų pranašumą įgiję kauniečiai nesugebėjo užsikurti, o „Pieno žvaigždės“ tuo pasinaudojo. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė gan netikėtas rezultatas – 46:41 pasvaliečių naudai.

Prie to stipriai prisidėjo namų komandos užsieniečių Edgaro Lasenbergo ir Mike‘o Bruesewitzo duetas. Pastarasis per pirmuosius du kėlinius realizavo visus 4 mestus tritaškius, o E.Lasenbergas atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“, kaip ir visą sezoną, pirmojoje rungtynių dalyje rėmėsi neįprasta rotacija. Aikštėje spėjo pasirodyti visi rungtynėms registruoti krepšininkai, o jaunasis žalgirietis Rokas Jokubaitis pirmąjį kėlinį sužaidė be keitimų.

R.Jokubaitis ir K.C.Riversas buvo naudingiausi „Žalgirio“ žaidėjai iki pertraukos – atitinkamai 10 ir 12 naudingumo balų.

Po pertraukos „Pieno žvaigždės“ ir toliau stebino. Tapo įprasta, jog „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje palaužia varžovų viltis, tačiau namų komanda trečiajame kėlinyje turėjo 9 taškų pranašumą. Vis gi pradėjus tiksėti ketvirtojo kėlinio laikui „Žalgiris“ susiėmė.

Artūro Milaknio tritaškis ir Thomo Walkupo dvitaškis persvėrė rezultatą (68:67). Minimalus skirtumas laikėsi iki pat rungtynių pabaigos, tačiau „Pieno žvaigždės“ retu šansu išplėšti pergalę nepasinaudojo.

Likus 24 sekundėms iki rungtynių pabaigos pasvališkiai atsiliko 2 taškų skirtumu, tačiau Johnas Gillonas apmaudžiai paleido kamuolį į užribį.

T.Walkupas prametė vieną baudos metimą, tačiau pasvališkiai ir šia galimybe nepasinaudojo, o Miha Lapornikas nepataikė tritaškio.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse koją kišo prastas pataikymas iš toli. Kauniečiai realizavo 11 iš 31 tritaškio, o prastą pataikymą iliustravo tritaškių aso A.Milaknio tritaškių grafa (1/6 tritaškiai).

„Pieno žvaigždės“ šeštadienį vertėsi be Laimono Kisieliaus. „Žalgirio“ rotacijoje vis dar trūksta Mariaus Grigonio.

Rezultatas:

„Pieno žvaigždės“ (6/15) – „Žalgiris“ (19/2) – 74:77 (24:27, 22:14, 14:13, 14:23).

„Pieno žvaigždės“: Miha Lapornikas 20, Michaelas Bruesewitzas 17, Paulius Petrilevičius 12, Johnas Gillonas 11, Edgaras Lasenbergas 10, Trevoras Thompsonas 4 taškai. Dominykas Domarkas (17:41), Redas Venclovas (4:36) ir Laurynas Balkūnas (1:07) taškų nesurinko. Arvydas Šikšnius nežaidė.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 15, K.C.Riversas 13, Thomas Walkupas ir Zachas LeDay po 10, Lukas Lekavičius 9, Martinas Gebenas 8, Rokas Jokubaitis 7, Artūras Milaknis 3, Paulius Jankūnas 2 taškai. Edgaras Ulanovas (15:44 min.), Karolis Lukošiūnas (3:19) ir Jockas Landale'as (3:19) taškų nesurinko.