„Lietkabelis“ sukūrė išprotėjusią istoriją: Čempionų lyga tokio patekimo į kitą etapą nematė

[[ge:lrytas:lrytas:13529825]]

„Lietkabelio“ ekipa žaidžia lemiamas Čempionų lygos rungtynes su Halono UNET.<br> championsleague.basketball.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Feb 5, 2020, 9:08 PM, atnaujinta Feb 6, 2020, 10:28 AM

Panevėžio „Lietkabelis“ lyg iš fantastikos knygų prasibrovė į FIBA Čempionų lygos atkrintamuosius mačus. A grupėje keturiais pralaimėjimais turnyrą pradėję panevėžiečiai sugebėjo pasiekti pirmojo etapo finišą neprarasdami šanso žengti į kitą etapą. Tačiau tam reikėjo visiškai neįtikėtinų dalykų: laimėti savo mačą su Izraelio Holono UNET ir tikėtis, kad kitų dviejų mačų baigtys būtų dėkingos. Ir taip įvyko. Lemiamas tris baudas pataikęs likus kovoti 0,9 sek. Paulius Valinskas išplėšė pergalę „Lietkabeliui“ 69:68 (15:16, 17:20, 22:19, 15:13), o prasimušti lietuviams padėjo ir Ostendės ir Sasario klubai.

Patekimui į kitą etapą Nenado Čanako auklėtiniams reikėjo Manresos „Baxi“ nesėkmės prieš Sasario „Dinamo“ ir Ostendės „Filou“ pergalės prieš Torunės „Polskis Cukier“. Abu susitikimai baigėsi palankiai, tad Lietuvos klubas žengė į aštuntfinalį: „Baxi“ krito 61:64, o „Filou“ nugalėjo 75:70

Nuo pat dvikovos pradžios abi komandos žaidė itin nerezultatyviai, bet „Lietkabelis“ buvo visą laiką priekyje – 11:8 sužaidus 7 minutes. Čia pat UNET surengė kelias sėkmingas atakas iš eilės ir ėmė pirmauti – 12:11. Nuo tada pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvieno sėkmingo išpuolio, o Izraelio klubas turėjo minimalų pranašumą sužaidus 10 minučių – 16:15.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo 6 taškais be atsako ir taip atsiplėšė – 22:15. Čia pat svečiai atsakė savo 5 taškais iš eilės – 20:22. UNET daugiau artėti neleido ir 15-ąją minutę vėl pirmavo 7 taškais – 29:22. „Lietkabelis“ atlaikė varžovų bandymus atitrūkti ir pirmąją mačo dalį baigė atsilikdamas vos 4 taškais – 32:36.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiai po truputį karpė varžovų pranašumą ir sužaidus 4 minutes išlygino rezultatą – 40:40. Nors UNET baudos metimas leido pirmauti (41:40), bet Tomo Dimšos du tritaškiai iš eilės truktelėjo į priekį „Lietkabelį“ – 46:41. Dar už techninę pražangą Željko Šakičius pridėjo baudos metimą (47:41), bet Holono komanda laimėjo atkarpą 7:0 ir vėl išsiveržė į priekį – 48:47. Situacija nepasikeitė ir sužaidus tris kėlinius – 55:54.

Ketvirtajame ketvirtyje sužaidus 4 minutes UNET sugebėjo nutolti daugiau nei per vieną tikslų metimą – 61:56. Dar po kelių minučių Holono ekipa turėjo 4 taškų persvarą (62:58), bet „Lietkabelio“ 5 taškai leido išsiveržti į priekį – 63:62. Čia ir vėl gerą atkarpą sužaidė UNET krepšininkai, kurie likus 2 minutėms susigrąžino iniciatyvą – 68:63.

T.Dimšos dvitaškis ir tiksli bauda vėl priartino panevėžiečius – 66:68. Netrukus „Lietkabelis“ turėjo šansą ir išsiveržti į priekį, bet Vytenio Lipkevičiaus tritaškis skriejo pro šalį. Dar kartą UNET išpuolis buvo netikslus ir sulig sirena metant tritaškį buvo pažeistos taisyklės prieš Paulių Valinską, kuris sumetė baudas ir išplėšė pergalę – 69:68.

UNET: Marcusas Fosteris 17 (0/5 tritaškiai), Troy‘us Caupainas (5 atk. kam.) ir Yogevas Ohayonas po 9.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 17 (9 atk. kam.), Tomas Dimša 16 (3/7 tritaškiai), Paulius Valinskas 10, Martynas Sajus 7 (7 atk. kam.).