27-asis J. Valančiūno dvigubas dviženklis laimės neatnešė – „Grizzlies“ buvo sutaršytas Hjustone

Russellas Westbrookas ir Jamesas Hardenas kaip tikri dirigentai vadovavo savo „Houston Rockets“ (38/20) orkestrui, kartu pelnė net 63 taškus ir tiesios sumindžiojo Joną Valančiūną ir „Memphis Grizzlies“ (28/30) klubą 140:112 (35:17, 38:30, 38:41, 29:24).

Jonas Valančiūnas<br>AP/Scanpix nuotr.

Feb 27, 2020, 6:49 AM, atnaujinta Feb 27, 2020, 10:52 AM

Tai jau buvo ketvirtoji iš eilės „Rockets“ pergalių serija, prasidėjusi dar prieš „Visų žvaigždžių“ savaitgalį. Ir visoms komandoms – „Utah Jazz“, „Golden State Warriors“ bei „New York Knicks“ – Hjustonas įmetė daugiau nei 120 taškų.

Jonas Valančiūnas per 23 minutes svečiams pelnė 16 taškų (6/9 dvit., 4/5 baud.) ir atkovojo 10 kamuolių.

Tai buvo 27-asis lietuvio dvigubas dviženklis šiame sezone ir pirmasis po dviejų savaičių pertraukos, tačiau sėkmės jis neatnešė.

J.Hardenas jau ramiai stebėjo rungtynės ketvirtame kėlinyje nuo atsarginių žaidėjų suolo su 30-ties taškų kraičiu, o R. Westbrookas prie jo prisijungė likus kovoti dar 6 minutes mače – tuomet jo sąskaitoje buvo 33 taškai.

J.Hardenas pelnė 7 tritaškius, o „Rockets“ iš viso įmetė jų net 23 iš 50 bandymų.

Šis „Rockets“ duetas per pirmuosius du kėlinius kartu surinko 46 taškus, o namie kovojęs Hjustonas daužė Memfį 73:47.

Didžiausią persvarą – 35 taškų skirtumą – „Rockets“ trečiadienį įgijo trečiame ketvirtyje, kai po sausos atkarpos 9:0 pirmavo 82:47. Tiesa, „Grizzlies“ atsakė taip pat spurtu 13:0 ir aptirpdė skirtumą, tačiau tai buvo menka paguoda svečiams.

Dillonas Brooksas „Grizzlies“ ekipai įmetė 22 taškus, tačiau Mempfis iš ilgiausios savo išvykų serijos sugrįžta su tragišku pasirodymu – 0:4.

„Rockets“: Russellas Westbrookas 33 (14/22 dvit., 9 atk. kam., 8 rez. perd.), Jamesas Hardenas 30 (7/12 trit.), Austinas Riversas 23, Jeffas Greenas, Benas McLemore'as ir P.J. Tuckeris po 11, Robertas Covingtonas 10.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 22 (5/16 dvit.), Jonas Valančiūnas 16 (6/9 dvit., 10 atk. kam.), Ja Morantas 12 (9 rez. perd.), Gorgui Diengas 10.