[[ge:lrytas:lrytas:13829829]]

„Pieno žvaigždžių“ krepšininkai klauso trenerių nurodymų.<br> LKL/BNS nuotr.
 Petaras Rakicevičius rengia „Dzūkijos“ ataką.<br> LKL/BNS nuotr.

Feb 29, 2020, 4:27 PM, atnaujinta Mar 1, 2020, 11:58 AM

Po dviejų savaičių pertraukos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate vėl tęsėsi reguliariojo sezono kovos. Pauzė buvo padaryta dėl karaliaus Mindaugo taurės turnyro (KMT) finalo ketverto ir dėl Lietuvos rinktinės mūšių 2021 metų Europos čempionato atrankos „lange“. Šeštadienį LKL batalijas pirmieji pratęsė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkai. Pergalę iškovojo „Pieno žvaigždės“ 96:74 (26:25, 24:16, 21:15, 25:18).

Tai buvo 23-iojo turo mačas.

Pasvaliečių sąskaitoje 7 pergalės ir 16, o alytiškių – 6 pergalės ir 17 nesėkmių.

Prieš tai vykusiose dvejose tarpusavio rungtynėse šiame LKL sezone sėkmė taip pat lydėjo „Pieno žvaigždes“ (79:75 ir 75:74).

Tokiu būdu Pasvalio ekipa savo varžovus nugalėjo jau trečiąsyk sezone, o tuo tarpu alytiškiams tai LKL čempionate – šeštasis pralaimėjimas iš eilės.

„Pieno žvaigždės“ savo grėsmę varžovams rodė nuo mačo pradžios, kuomet atitrūko (12:4), tačiau „Dzūkija“ greitai grįžo į kovą ir rezultatą persvėrė (19:18).

Penki tolimi metimai, kuriuos pasvališkiai pataikė antrajame kėlinyje, leido vėl pakreipti rungtynes į savo pusę ir įgyti dviženklę persvarą (50:35).

Svečiams iš Alytaus priartėti pavyko (43:50), bet Dominykas Domarkas, Justas Tamulis ir Arvydas Šikšnius rinko svarbius taškus „Pieno žvaigždėms“ (71:54).

Gabe DeVoe buvo „Dzūkijos“ lyderis, tačiau ir jo, ir Artūro Jomanto pataikyti tritaškiai viltį gaivino tik trumpam.

Johnas Gillonas, pelnęs 24 taškus, sužaidė rezultatyviausias savo sezono rungtynes. Jis pataikė 6 iš 7 tolimų metimų.

Taip pat laimėtojams 18 taškų surinko ir 8 kamuolius atkovojo Paulius Petrilevičius, kurio +27 naudingumo balai – geriausias sezono pasirodymas.

Pasvalio komanda šiame mače iš viso pataikė 18 tritaškių iš 31 (58 proc.), o dvitaškius metė 62 proc. tikslumu (18 iš 29). Baudų metimų būta tik 6, jie visi pasiekė tikslą (100 proc.).

Alytaus ekipa pasižymėjo gerokai laimėta kova po krepšiais – 39 atkovoti kamuoliai prieš 24.

Rezultatas:

„Pieno žvaigždės“ (7/16) – „Dzūkija“ (6/17) – 96:74 (26:25, 24:16, 21:15, 25:18).

„Pieno žvaigždės“: Johnas Gillonas 24, Paulius Petrilevičius 18, Arvydas Šikšnius 14, Dominykas Domarkas 13, Miha Lapornikas 9, Michaelas Bruesewitzas ir Justas Tamulis po 8, Edgaras Lasenbergas 2 taškai. Laurynas Balkūnas (1:22 min.) ir Redas Venclovas (1:22) taškų nesurinko. Laimonas Kisielius ir Danielius Amigo nežaidė.

„Dzūkija“: Gabe DeVoe 22, Artūras Jomantas 11, Chauncey Collinsas 10, Gediminas Žalalis ir Egidijus Dimša po 9, Petaras Rakicevičius 7, Paulius Danisevičius 3, Tautvydas Lydeka 2, Martynas Pocevičius 1 taškas. Kemalis Canbolatas (4:54 min.) ir Tomas Pačėsas (1:22) taškų nesurinko.