Ispanijos krepšinio lygos finale – dramatiškas „Baskonia“ triumfas ACB čempionu tapo ir į aikštę nežengęs T. Sedekerskis

2019-2020 metų Ispanijos krepšinio lygos čempione tapo Vitorijos „Baskonia“, dramatiškose finalo rungtynėse antradienį įveikusi favoritę „Barcelona“ ekipą 69:67 (17:16, 16:23, 18:12, 18:16). Pergalingas buvo argentiniečio Lucos Vildozos dvitaškis likus 3 sek.

Luca Vildoza nuvedė Vitorijos ekipą į pergalę finale.<br> Scanpix nuotr.
Svetislavo Pešičiaus treniruojama „Barcelona“ liko be titulo.<br> Scanpix nuotr.

Jun 30, 2020, 10:46 PM, atnaujinta Jun 30, 2020, 11:30 PM

„Baskonia“ klubui priklausantis lietuvis Tadas Sedekerskis buvo registruotas finalui, tačiau į aikštę taip ir nežengė.

Dėl koronaviruso pandemijos sutrumpinto čempionato finale buvo žaidžiamos vienos rungtynės.

Vitorijos klubas anksčiau ACB titulą iškovojo 2002, 2008 ir 2010 metais.

Duško Ivanovičiaus treniruojamus baskus į triumfą vedė 17 taškų pelnęs L.Vildoza, 14 taškų pridėjo Tornike Šengelija, 10 – Ilimane Diopas.

„Barcelona“ ekipai 21 tašką pelnė Thomas Heurtelis, 14 – Cory Higginsas, po 8 – Kyle'as Kuricas ir brangiausias ekipos žaidėjas Nikola Mirotičius, kuris nebaigė mačo dėl penkių pražangų ir ir surinko minus 10 naudingumo balų.

Nors „Barcelona“ pralaimėjo pirmąjį kėlinį vienu tašku, po antrojo turėjo šešių taškų persvarą ir patvirtino favoritės statusą. Tačiau po pertraukos viskas ėmė verstis aukštyn kojomis, ir po trijų kėlinių švieslentėje žibėjo lygybę skelbiantys skaičiai 51:51.

Netrukus favoritai jau atsidūrė jau besivejančiųjų vaidmenyje 51:55, kol Cory Higginsas metimu su bauda persvėrė rezultatą 60:58. Tačiau „Baskonia“ nenurimo ir Luca Vildoza vėl išvedė komandą į priekį 62:64. Thomas Heurtelis išlygino rezultatą, bet likus pustrečios minutės Achille Polonara smeigė galingą tritaškį – 64:67.

„Barcelona“ atakos toliau strigo, bet ir „Baskonia“ šaudė tritaškius pro šalį.

Vis dėlto likus 10 sek. po Tornike Šengelijos pražangos Pierre'as Oriola baudų metimais išlygino rezultatą – 67:67.

Tačiau pratęsimo neprireikė – likus 3 sek. L.Vildoza pelnė dvitaškį po A.Polonaros perdavimo ir „Barcelona“ jau neišsigelbėjo. C.Higginsas metė tritaškį, bet jis tikslo nepasiekė.