Savo vardo krepšinio stovykloje M. Kuzminskas turi atsakinėti, kodėl jis ne su rinktine

2020 m. liepos 16 d. 14:25
Interviu
„Ech, buvo šansas, tačiau pritrūko taiklaus metimo“, – juokėsi vienas iš Mindaugo Kuzminsko vardo krepšinio stovyklos narių, kovojusiu karuselės žaidime. Dvylikamečiui jaunam krepšininkui pritrūko vos vieno taiklaus metimo, kad galėtų iš žaidimo išmesti stovyklos rengėją Lietuvos krepšinio rinktinės narį 30-metį M.Kuzminską.
Daugiau nuotraukų (39)
Šeštus metus iš eilės M.Kuzminskas su draugais rengia savo vardo krepšinio stovyklą – šįkart pasirinkta vieta yra Druskininkai, o jaunuosius talentus treniruoja ir jiems patarimus be Mindaugo dalina brolis Saulius Kuzminskas bei Povilas Čiukinas.
 Mindaugo Kuzminsko vardo vaikų krepšinio stovykla Druskininkuose<br> R.Danisevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų (39)
 Mindaugo Kuzminsko vardo vaikų krepšinio stovykla Druskininkuose
 R.Danisevičiaus nuotr.
Stovyklos jaunieji krepšininkai, kurių amžius yra nuo 10 iki 14 metų, turi galimybę pabendrauti ir su garsiais žaidėjais: į svečius buvo atvykę dabar NBA „Denver Nuggets“ klubo skautas Martynas Pocius, viešėjo Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai.
„Jau turime tradiciją, kad surenkame tik ribotą skaičių vaikų. Aštuoniolika yra optimalus skaičius, kad jaunieji talentai galėtų pasisemti krepšinio žinių.
Taip susidėliojome prioritetus, kad vienas treneris turėtų 6 vaikus ir su jais intensyviau dirbtų. Pagal tiek, kiek kaskart siekia registruotis, tai galima būtų ir penkias grupes sudaryti, tačiau labiau akcentuojame į kokybę“, – kalbėjo M.Kuzminskas.
Praėjusią savaitę vyko dešimtmečių stovykla, o šią savaitę Druskininkų „Ryto“ gimnazijoje pluša 12-14 metų vaikai, tarp kurių yra ir Kšištofo Lavrinovičiaus sūnus Danielius.
Danielius Lavrinovičius<br> R.Danisevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų (39)
Danielius Lavrinovičius
 R.Danisevičiaus nuotr.
„Ką besakysi, vis tiek gauti genai duoda žinoti – Danielius imlus krepšiniui“, – juokėsi M.Kuzminskas, kuris vis gaunantis klausimų, kodėl Lietuvos krepšinio rinktinės stovyklą Palangoje iškeitė į treniruotes su vaikais.
Praėjusią savaitę D.Maskoliūnas sukvietė į Lietuvos krepšinio rinktinės stovyklą Palangoje 13 žaidėjų, kurie treniruosis dvi savaites, o ją užbaigs dvejomis rungtynėms Estijoje su šios šalies ir Latvijos nacionalinėmis ekipomis.
„Tai juk manęs nebuvo kviečiamų žaidėjų į stovyklą sąraše. Šįkart treneris Darius Maskoliūnas pakvietė jaunimą, labiau rezervą. Tad ne tik aš negavau kvietimo, jo negavo ir kiti žinomi krepšininkai“, – sakė 30-metis Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipos narys M.Kuzminskas.
– Kokio amžiaus vaikus yra lengviau treniruoti – dešimtmečius ar keturiolikmečius?, – lrytas.lt paklausė M.Kuzminsko.
- Mažesni yra kur kas drąsesni – jie labiau siekia sugerti duodamų žinių, informacijos. Kai vyksta pokalbiai su dešimtmečiais apie krepšinį, tai tik spėk atsakinėti.
Jei galėtų, tai kokias šešias valandas klausinėtų (juokiasi). Tuo tarpu vyresni yra šiek tiek labiau pasinėrę į patį treniruočių procesą.
– Jau ne vienerius metus rengiate savo vardo stovyklas. Kokias problemas vaikų krepšinyje įžvelgėte?
– Žinote, dabartiniu metu sunku atsispirti technologijoms. Jų nereikia ir negalima ignoruoti, tačiau stovykloje mokome, jog vienoje pusėje yra krepšinis, o kitoje – technologijos, mobilieji telefonai. Tad jaunimą be krepšinio subtilybių mokome ir drausmės, kuri būtina krepšinyje.
– Tikite, kad iš šių vaikų užaugs nevienas žinomas krepšininkas?
– Taip. Turiu pavyzdžių. Sakysime, dvejus metus iš eilės stovyklavo savo laiku Marekas Blaževičius, jis buvo renkamas geriausiu stovyklos nariu. Šiandien matome, kad jis kyla karjeros laiptais – turi sutartį su Kauno „Žalgiriu“. Man tikrai malonu tai žinoti.
Stovykla^InstantMindaugas Kuzminskas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.