„Rockets“ ir „Mavericks“ taškų lenktynėse J. Hardenas nustelbė Europos žvaižgdes

NBA čempionate naktį iš penktadienio į šeštadienį Orlando burbule buvo sužaisti šeši mačai. Tarp jų neįtikėtinu rezultatyvumu išsiskyrė „Houston Rockets“ ir „Dallas Mavericks“ rungtynės, kuriose buvo įmesta daugiau nei 300 taškų, o nugalėtojus lėmė pratęsimas. Galiausiai „Rockets“ (41 pergalė/24 pralaimėjimai) palaukė „Mavericks“ (40/28) ekipą 153:149 (42:42, 33:43, 33:34, 31:20; 14:10).

Jamesas Hardenas pelnė 49 taškus.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Kristapas Porzingis surinko 39 taškus.<br> AP/Scanpix nuotr.

Aug 1, 2020, 10:19 AM, atnaujinta Aug 1, 2020, 10:41 AM

Po dviejų kėlinių „Mavericks“ pirmavo 85:75. Abi ekipos buvo surinkusios 160 taškų ir tai yra šio sezono NBA rekordas. Dalaso ekipa pakartojo klubo pelnytų taškų rekordą per pirmąją rungtynių pusę.

Vis dėlto latvio Kristapo Porzingio ir slovėno Lukos Dončičiaus vedama Dalaso komanda paleido pergalę ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai likus 45 sek. dar pirmavo 138:131.

Bet tada „Rockets“ lyderis Jamesas Hardenas pataikė tritaškį, o Robertas Covingtonas sumetė baudas ir beliko du taškai – 138:136. „Mavericks“ likus 5,2 sek. pataikė tik vieną baudą, o likus 3,9 sek. baudas metė J.Hardenas. Jis pataikė pirmąją, o antrąją prametė ir R.Covingtonas išlygino rezultatą pataisęs kamuolį.

Pratęsime išryškėjo „Rockets“ emocinis pranašumas, užtikrinęs dramatišką pergalę.

Nugalėtojams J.Hardenas per 43 min. surinko net 49 taškus. Jis pataikė visus 11 dvitaškių, 3 iš 9 tritaškių ir 18 iš 21 baudos.

NBA superžvaigždė pranoko „Mavericks“ lyderius europiečius, nors K.Porzingis sužaidė vieną geriausių karjeros mačų.

Latvis per 39 min. pelnė 39 taškus ir atkovojo 16 kamuolių.

„Mavericks“: Kristapas Porzingis 39 (16 atk. kam.), Trey Burke’as 31, Luka Dončičius 28 (13 atk. kam., 10 rez. perd.), Timas Hardaway 24.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 49 (9 atk. kam., 8 rez. perd.), Russellas Westbrookas 31 (11 atk. kam., 8 rez. perd.), Danuelis House’as 20, Benas McLemore’as ir Robertas Covingtonas po 13.