Galingai startavęs J. Valančiūnas rinko pražangas, o „Grizzlies“ krito prieš konkurentus

Jonas Valančiūnas ir „Memphis Grizzlies“ komanda penktadienio naktį nesėkmingai pradėjo atnaujintą NBA čempionatą ir suklupo prieš pagrindinius konkurentus kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Orlando burbule vykstančiame turnyre „Grizzlies“ (32 pergalės/34 pralaimėjimai) po pratęsimo nusileido „Portland Trail Blazers“ (30/37) ekipai 135:140 (30:35, 30:33, 36:25, 28:31, 11:16).

Jonas Valančiūnas pelnė 16 taškų, bet lietuvį stabdė pražangos.<br> Reuters/Scanpix nuotr.

2020-08-01 07:46, atnaujinta 2020-08-01 08:15

28 metų 213 cm ūgio lietuvis sėkmingai pradėjo rungtynes, tačiau paskui dėl pražangų naštos sustojo, o jo komanda paleido svarbią pergalę, kuri suteikė vilčių pagrindiniams konkurentams – jie dabar atsilieka nuo aštuntoje vietoje esančios „Grizzlies“ ekipos dviem pergalėmis.

Visos komandos NBA burbule sužais po 8 rungtynes. Jeigu aštuntąją vietą nuo devintosios skirs 3 ar mažiau pergalės, komandos žais papildomą seriją dėl teisės žaisti atkrintamosiose varžybose.

Rungtynes starto penkete pradėjęs J.Valančiūnas žaidė 14 minučių, per jas pelnė 16 taškų (3/3 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 7/8 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir 5 sykius prasižengė.

Lietuvis visus taškus pelnė per pirmąsias 15 minučių. Ketvirtojo kėlinio pradžioje jis gavo penktąją pražangą ir daugiau aikštėje nepasirodė.

„Grizzlies“ ketvirtojo kėlinio viduryje pirmavo 112:103, tačiau „Blazers“ po Carmelo Anthony tritaškio persvėrė rezultatą 119:118. Memfio ekipa galėjo laimėti, tačiau ketvirtojo kėlinio pabaigoje esant rezultatui 124:124 Ja Morantas greitoje atakoje suklydo ir teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą „Blazers“ pradėjo spurtu 11:0 ir jau nepaleido pergalės, nors „Grizzlies“ buvo sumažinę skirtumą iki 3 taškų (132:135).

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 33 (6/15 tritaškių), Ja Morantas 22 (11 rez. perd.), Brandonas Clarke’as 21, Jonas Valančiūnas 16, Dillonas Brooksas 15.

„Trail Blazers“: C.J.McCollumas 33 (11/15 dvitaškių), Damianas Lillardas 29, Carmelo Anthony 21, Jusufas Nurkičius 18 (9 atk. kam.), Gary Trentas 17.