Šaltu vandeniu Prienuose perlietas „Rytas“ įkaito tik ketvirtajame kėlinyje

[[ge:lrytas:lrytas:16431281]]

Per pirmąsias rungtynes „Rytas“ namuose 106:77 sutriuškino Utenos „Juventus“.<br>V.Skaraičio nuotr.

Sep 22, 2020, 6:21 PM, atnaujinta Sep 22, 2020, 9:16 PM

LKL čempionate antradienį buvo žaidžiamos pirmosios antrojo turo rungtynės, kuriose Prienų „CBet“ po įspūdingos pradžios turėjo 15 taškų persvarą, bet galiausiai neatsilaikė prieš Vilniaus „Rytą“ ir pralaimėjo 80:90 (30:18, 13:17, 18:25, 19:30). Antrąją pergalę iškovoję vilniečiai tapo vienvaldžiais lyderiais.

Abi komandos savaitgalį laimėjo laimėjo pirmąsias dvikovas: prieniškiai svečiuose 87:84 įveikė Panevėžio „Lietkabelį“, o „Rytas“ namuose 106:77 sutriuškino Utenos „Juventus“.

Mačas Prienuose prasidėjo netikėtai: atsainiai gynęsi vilniečiai praleido per pirmąsias 10 minučių net 30 taškų ir vijosi „CBet“ ekipą iki pat ketvirtojo kėlinio. O tada jau visiškai palaužė prieniškius, kurie antrajame kėlinyje buvo įgyję net 15 taškų persvarą (36:21).

Rungtynės. Prienų ekipa uždavė gerą toną mačui, kai po spurto 12:0 pirmavo prieš „Rytą“ jau 27:13. Taškų badą vilniečiai nutraukė, tačiau ketvirtį šeimininkai vis tiek laimėjo tvirtai (30:18).

Tuo metu antrąjį kėlinį abi ekipos pradėjo strigusiu puolimu, bet tai leido šeimininkams pirmauti 36:21.

Vis dėlto Roko Gusčio ir Mindaugo Girdžiūno taškai „Ryto“ atsilikimą sumažino (41:31), o „CBet“ neišnaudojo progų – nepataikė ir klydo, kas lėmė, jog po antrojo kėlinio persvara sumažėjo iki 8 taškų – 43:35.

Po pertraukos šeimininkai buvo susigrąžinę dviženklę persvarą (61:50), tačiau neilgam. „Rytas“ pataikė 8 baudos metimus iš eilės, o R.Gustys ketvirtį baigė dvitaškiu – po jo svečiai atsiliko tik minimaliai – 61:60.

Paskutiniame kėlinyje „Rytas“ visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas, kai po tritaškį pridėjo Mindaugas Girdžiūnas, Augustas Marčiulionis ir Gytis Radzevičius. Spurtas tęsėsi iki 15:0, kol rezultatas tapo 79:68. Taip buvo padėtas pagrindas pergalei, kurią „Rytas“ pasiėmė gerokai sunkiau nei tikėjosi.