„Ryto“ puolimo uragano užtemdytos „Pieno žvaigždės“ po pertraukos tik trumpai sublyksėjo Vilniečiai pataikė 18 tritaškių

[[ge:lrytas:lrytas:16476761]]

Vilniečiai čempionatą pradėjo pergalėmis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Sep 26, 2020, 5:09 PM, atnaujinta Sep 26, 2020, 8:30 PM

LKL čempionate šeštadienį sužaistose trečiojo turo rungtynėse Vilniuje „Rytas“ (3/0) po galingos pradžios įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (1/2) 106:82 (36:19, 29:22, 15:22, 26:19) ir iškovojo trečiąją iš eilės pergalę. Vilniečiai iki sekmadienio tapo vienvaldžiais čempionato lyderiais.

Po dviejų kėlinių „Rytas“ pirmavo net 65:41, bet po pertraukos leido svečiams priartėti, tačiau intriga mačo pabaigoje net nekvepėjo.

Likus 80 sek. šimto taškų ribą peržengė Andrew Goudelockas.

Vilniečiai pataikė net 18 tritaškių (iš 31) ir pagerino dviejų sezonų rekordą.

Sostinės ekipą į pergalę vedė Kristjano Kitsingo, Andrew Goudelocko ir Luko Ulecko trejetas – snaiperiai pelnė po 18 taškų.

Vilniečiai čempionatą pradėjo namuose sutriuškindami Utenos „Juventus“ 106:77 ir svečiuose po permainingos kovos įveikdami Prienų „CBet“ 90:80.

Pasvaliečiai per pirmąsias rungtynes namuose 72:82 nusileido Kėdainių „Nevėžiui“, o per antrąsias svečiuose 81:80 palaužė „Šiaulius“ po taiklaus paskutinio tritaškio metimo.

Tačiau Pasvalio ekipą treniruojančiam 35-erių Gediminui Petrauskui svarbesnis buvo asmeninio gyvenimo įvykis – jis su žmona Alvyda šią savaitę susilaukė sūnaus, kuriam davė Ąžuolo vardą.

Įspūdingai taikliai atakavusi Vilniaus ekipa jau pirmosiomis minutėmis atitrūko 16:5, o dar net neįpusėjus antrajam kėliniui jau triuškino varžovus dvigubai 52:26.

Pirmoje mačo pusėje siautėję šeimininkai iš toli atakavo net 77 proc. taiklumu (10/13).

Svečiai iš Pasvalio rankų nenuleido ir po pertraukos bandė grąžinti intrigą.

Gedimino Petrausko auklėtiniai pristabdė vilniečių puolimą ir priartėjo iki 76:61. Lemiamame ketvirtyje „Pieno žvaigždės“ prisivijo dar labiau (86:75), tačiau tai buvo viskas, ką šiai komandai pavyko padaryti. Paskutinėmis minutėmis atsilaikęs „Rytas“ šventė pergalę.

„Pasirodo, mes esame snaiperių komanda. Jei proga sukurta teisingai, mums visi metimai geri – tritaškiai taip pat. Žaidėjai turi žalią šviesą mesti tiek, kiek nori. Su kai kuriomis sąlygomis“, – po mačo teigė vilniečių treneris Donaldas  Kairys.

„Nepavyko rungtynių pradžia, ypač gynyboje. „Ryto“ puolimą mato visi, jie laiko labai aukštą tempą. Varžovai turi atstovėti, visi žaidėjai turi įdėti energijos, ypač gynyboje. Šiandien to nebuvo“, – apgailestavo svečių strategas G.Petrauskas.

Rungtynių statistika.

Vilniaus „Rytas“ (3/0) - Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (1/2) 106:82 (36:19, 29:22, 15:22, 26:19).

„Rytas“: Kristjanas Kitsingas, Andrew Goudelockas ir Lukas Uleckas po 18, Arnas Butkevičius 16, Martynas Echodas 13 (10 atk. kam.), Demetriusas Jacksonas 8 (9 rez. perd.).

„Pieno žvaigždės“: Andreja Milutinovičius 18, Paulius Petrilevičius 14, Danielis Amigo ir Arvydas Šikšnius po 10.