Karaliaus Mindaugo taurė: Šakių krepšininkai netikėtai iškaršė kailį Kėdainių „Nevėžiui“ Marijampolės ir Utenos ekipų rungtynės baigėsi lygiosiomis

Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro pirmojo etapo pirmosiose rungtynėse antradienį užfiksuotas netikėtumas: NKL rungtyniaujantis Šakių „Vytis“ namuose solidžiai 81:66 (12:19, 27:17, 18:18, 24:12) patiesė Kėdainių „Nevėžį“.

Šakių „Vytis“ įgijo 15 taškų persvarą.<br>„Vyčio" nuotr.
Šakių „Vytis“ įgijo 15 taškų persvarą.<br>NKL nuotr.

Oct 6, 2020, 7:39 PM, atnaujinta Oct 6, 2020, 9:36 PM

LKL atstovams per atsakomąsias rungtynes spalio 27 d. namuose reikės panaikinti 15 taškų skirtumą ir tai tikrai nebus lengva.

Kėdainių ekipos šįkart Marius Kiltinavičius netreniravo dėl ligos, jį pavadavo Šarūnas Ciparis.

„Nevėžio“ ekipa pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo įgavusi persvarą (19:10), tačiau ji labai greitai ištirpo. Darjušas Lavrinovičius ir Paulius Semaška skirtumą mažino, o Aurelijaus Pukelio tritaškis išvedė į priekį „Vytį“ – 24:23.

Tolimų metimų dėka šakiškiai toliau liko priekyje ir į pertrauką iškeliavo pirmaudami – 39:36. Tiesa, P. Semaška užsidirbo ketvirtą pražangą, kas reiškė, jog lyderį gali tekti tausoti antroje mačo dalyje.

Tai nė kiek nekišo kojos – „Vytis“ išliko priekyje ir toliau, o „Nevėžiui“ sunkiai sekėsi įrodyti savo pranašumą. Prabėgus trims ketvirtojo kėlinio minutėms šeimininkai buvo priekyje 65:59, bet tritaškiu atsakė Domantas Vilys. Tuo pačiu atsakė ir Marijus Užupis, o Š. Vingelis skirtumą didino iki aštuonių – 72:64.

Maža to, techninę pražangą gavo Vaidas Čepukaitis ir „Nevėžis“ ėmė skęsti. Per likusį laiką svečiai klydo, neužpuolė, rinko pražangas, tad „Vytis“ įtvirtino pergalę.

Antradienį vyko dar du mačai.

Kauno „Žalgiris-2“ savo arenoje priėmė Prienų „CBet“ komandą ir nusileido trimis taškais 84:87 (25:16, 13:26, 29:19, 17:26). Atsakomosios ekipų rungtynės vyks Prienuose spalio 27 dieną. Kauniečiams išvykoje reikalinga pergalė bent 4 taškų pranašumu.

Įspūdingą formą toliau demonstruoja Regimantas Miniotas. Aukštaūgis antradienį Kaune lietuvis pelnė 16 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus. Svarbiu metu iniciatyvos ėmėsi „Žalgirio–2“ talentas Karolis Babušis. Jis pelnė 23 taškus, pataikė 5 tritaškius ir surinko 23 naudingumo balus.

Rungtynės prasidėjo kiek netikėtu įvykių posūkiu. Spurtu 12:3 rungtynes pradėjęs Kauno „Žalgirio–2“ jaunimas nustebino kiek pasimetusius Prienų krepšininkus. Jaunieji žalgiriečiai pažadino liūtus. Prieniškiai antrajame kėlinyje spurtavo net 19:0 ir nubraukė „Žalgirio–2“ turėtą 12 taškų pranašumą (37:30). Tiesa, iki pertraukos jaunieji žalgiriečiai vėl priartėjo (38:42).

Solo šou trečiajame kėlinyje surengė žalgirietis Paulius Murauskas. 16–metis įsiliepsnojęs svilino padus „CBet“, o Kauno ekipa vėl išsiveržė į priekį (60:55). Prienų gyvybė laikėsi ant Regimanto Minioto pečių, kuris žaidė dvigubo dubliu ritmu. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris–2“ užstrigo. Pilną keitimasi dengiamaisiais taikęs Prienų klubas eliminavo varžovų puolimą, o kitoje aikštelės pusėje Mindaugo Sušinsko ir Marquiso Wrighto metimai išvedė „CBet“ į priekį (68:67).

Likus mažiau nei 3 minutėms iki rungtynių pabaigos Karolis Babušis smeigė tolimą metimą ir prieniškių pranašumas vėl sumenko (78:76). Dar kartą nutolti bandžiusį „CBet“ pristabdė vėl K. Babušis. 20–metis smeigė tritaškį su pražanga, realizavo baudos metimą, kitoje atakoje pridėjo sunkų dvitaškį ir kauniečiai išsiveržė į priekį (81:82). R.Miniotas išprovokavo pražangą ir sumetė baudos metimus. Tritaškius pro šalį metę kauniečiai ėmėsi pražangų taktikos, tačiau M. Wrightas buvo tikslus (87:84). Vitalijaus Kozio desperatiškas tritaškis tikslo nepasiekė ir „CBet“ šventė pergalę.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ žaidė su Utenos „Juventus“ krepšininkais ir pabaigoje išplėšė lygiąsias 74:74 (12:20, 22:24, 18:7, 22:23).

Atsakomosios ekipų rungtynės vyks Utenoje spalio 20 dieną. Tai reiškia, kad bent vieno taško pranašumą Utenoje sukaupsianti komanda pateks į tolimesnį etapą.

Rungtynės vyko atkakliai iki pat paskutinių akimirkų. Kai jau atrodė, kad „Juventus“ nutolo pergalingu atstumu, iškart prabilo „Sūduvos-Mantingios“ snaiperiai. Likus 40 sekundžių Marijampolės klubas sumažino atsilikimą iki vieno taško (72:73) ir turėjo kamuolį savo rankose, tačiau užpulti šeimininkams nepavyko.

Netrukus marijampoliečiai per vieną sekundę prasižengė prieš Igną Vaitkų, jis pataikė vieną baudos metimą (72:74) ir šeimininkų atakai liko 4,7 sekundės. „Sūduvos-Mantingos“ komanda po minutės pertraukėlės spėjo išmesti dvitaškį, o besileidžiantį kamuolį palietė Žygimantas Skučas, todėl teisėjai įskaitė du taškus. Rezultatas tapo lygus (74:74) ir uteniškių metimas per visą aikštelę tikslo nepasiekė.

Solidžią rungtynių pabaigą sužaidė Martynas Gecevičius. „Juventus“ snaiperis ketvirtajame kėlinyje smeigė du itin svarbius tritaškius, pridėjo rezultatyvų perdavimą ir savo pasirodymą baigė su 15 taškų.

Neblogą pasirodymą nugalėtojų gretose surengė Gintautas Matulis, kuris praėjusiame sezone atstovavo būtent „Mantingos-Sūduvos“ komandai. Gynėjas pelnė 11 taškų.

„Juventus“ visą pirmą rungtynių pusę dėsningai tolo nuo varžovų ir per ilgąją pertrauką turėjo 10 taškų pranašumą, tačiau reikalai apsivertė aukštyn kojomis antroje rungtynių pusėje.

Trečiajame kėlinyje „Juventus“ per pirmas penkias minutes pelnė vos du taškus, o bendrai per visą kėlinį sukrapštė 7 ir jį pralaimėjo 7:18. Prieš lemiamą ketvirtį priekyje 52:51 buvo marijampoliečiai.

Solidžiausiai šeimininkų gretose rungtyniavo Rokas Stankevičius, pelnęs 16 taškų ir pridėjęs 6 atkovotus kamuolius, taip pat Šarūnas Beniušis, surinkęs 11 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius. Abu jie surinko po 15 naudingumo balų.

Kas pateks į ketvirtfinalį?

Pirmasis KMT etapas vyks visą spalio mėnesį.

Dvi pirmojo etapo porų nugalėtojos automatiškai pateks į turnyro ketvirtfinalį. Tai bus komandos, praėjusį sezoną užėmusios aukščiausias pozicijas.

Likusios keturios komandos, laimėjusios pirmajame etape, tarpusavyje žais antrajame etape. Keturios komandos bus suporuotos burtų keliu ir žais dvejas rungtynes namie ir išvykoje.

Ketvirtfinalyje prie keturių atranką įveikusių komandų prisijungs keturi stipriausi praėjusio LKL sezono klubai: Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

KMT finalo ketvertas vyks 2021 m. vasario 13-14 d.

Pirmasis etapas

Šakių „Vytis“ – Kėdainių „Nevėžis“ 81:66 (12:19, 27:17, 18:18, 24:12).

„Vytis“: Aurelijus Pukelis 22 (9 atk. kam., 33 naud. bal.), Darjušas Lavrinovičius 14, Paulius Semaška ir Laurynas Samėnas po 10, Šarūnas Vingelis 7.

„Nevėžis“: Vaidas Kariniauskas 15, Domantas Vilys 12 (3/4 trit.), Ignas Lukošius 11, Vaidas Čepukaitis 9, Martynas Pocevičius 7, Panagiotis Kalaitzakis 6 (8 atk. kam.).

Kauno „Žalgiris-2“ – Prienų „CBet“ 84:87 (25:16, 13:26, 29:19, 17:26).

„Žalgiris–2“: Karolis Babušis 23 (3/3 dvit., 5/8 trit., 23 naud. bal.), Paulius Murauskas 17 (8 atk. kam.), Vitalijus Kozys ir Giedrius Bergaudas po 8 taškus.

„CBet“: Marquis Wrightas 18 (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Regimantas Miniotas 16 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.), Mindaugas Sušinskas 12, Justinas Jogminas 10 taškų.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ – Utenos „Juventus“ 74:74 (12:20. 22:24, 18:7, 22:23).

„Sūduva-Mantinga“: Rokas Stankevičius 16 (6 atk. kam.), Žygimantas Šimonis 13 (5 klaidos), Šarūnas Beniušis 11 (6 atk. kam.), Tautvydas Kliučinykas 10.

„Juventus“: Martynas Gecevičius 15 (3/6 tritaškių), Bryantas Crawfordas 12 (6 rez. perd.), Ignas Vaitkus 12 (7 atk. kam.), Gintautas Matulis 11, Julius Jucikas ir Žygimantas Skučas po 8.

„Šilutė“ – Alytaus „Dzūkija“ žais trečiadienį.