„Lakers“ iki titulo liko tik žingsnis: „Heat“ komandos neišgelbėjo net sugrįžęs B. Adebayo

NBA finalas artėja kulminacijos link. Antradienį „Los Angeles Lakers“ klubas 102:96 (27:22, 22:25, 26:23, 27:26) įveikė „Miami Heat“ ekipą bei serijoje iki keturių pergalių padidino savo pranašumą 3:1.

L.Jamesui iki čempionų titulo liko tik vienas žingsnis.<br>Scanpix nuotr.

Oct 7, 2020, 6:46 AM, atnaujinta Oct 7, 2020, 12:42 PM

Ši dvikova buvo pati atkakliausia per visas ketverias žaistas abiejų ekipų rungtynes. Visos akistatos metu nei vienai iš komandų nebuvo pavykę įgyti dviženklio pranašumo.

Pirmajame kėlinyje sėkmė kiek labiau šypsojosi „Lakers“ komandai, kuri vienu metu pirmavo septyniais taškais (27:20). Majamio ekipa atsitiesė antrajame kėlinyje. „Heat“ klubas ištirpdė turimą deficitą ir antrojo ketvirčio metu kurį laiką džiaugėsi nežymiu pranašumu.

Tačiau kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidusi „Lakers“ į ilgąją pertrauką išėjo turėdama dviejų taškų persvarą (49:47).

Po pertraukos LeBronas Jamesas kartu su savo bičiuliais neketino atiduoti pirmaujančios komandos vaidmens. Nors visos antros rungtynių dalies metu „Lakers“ neįgijo didesnio nei devynių taškų pranašumo, tačiau nuo aštuntosios trečiojo kėlinio minutės iki pat dvikovos pradžios pirmavo tik Los Andželo klubas.

Likus žaisti vos trims minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos komandas skyrė vos du taškai (90:88), tačiau tada Los Andželo komandą į priekį truktelėjo du taiklūs iš eilės Kentaviouso Caldwell-Pope'o metimai ir komandas vėl skyrė septynių taškų skirtumas (95:88).

Lemiamą vinį į „Heat“ karstą po taiklaus tolimo metimo likus žaisti 40 sekundžių įkalė Anthony Davisas (100:91).

Šioje dvikovoje Majamio komandai padėjo po traumos sugrįžęs Bamas Adebayo. Jis per 33 ant parketo praleistas minutes pelnė 15 taškų bei atkovojo 7 kamuolius.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje sužaidė L.Jamesas, kuris pelnė 28 taškus. Karalius taip pat pridėjo 12 atkovotų kamuolių bei 8 rezultatyvius perdavimus.

„Heat“ komandoje klube rezultatyviausias buvo Jimmy Butleris – jo sąskaitoje 22 taškai, 10 atkovotų kamuolių bei 9 rezultatyvūs perdavimai.

Per visą NBA istoriją tik vienam klubui yra pavykę atsitiesti finalo serijoje iki keturių pergalių atsiliekant 1:3.

2016-ais metais tai padarė L.Jameso vedama „Cleveland Cavaliers“ ekipa, kuri palaužė „Golden State Warriors“ komandą bei įsirašė į istorijos metraščius.

Penktosios finalo serijos rungtynės naktį iš penktadienio į šeštadienį. Jei dvikovoje triumfuos „Lakers“, ji taps naująja NBA čempione.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 28 (12 atk. kam., 8 rez. perd.), Anthony Davisas 22 (9 atk. kam.), Kentaviousas Caldwellas-Pope‘as 15, Danny Greenas 10.

„Heat“: Jimmy Butleris 22 (10 atk. kam., 9 rez. perd.), Tyleris Herro 21, Duncanas Robinsonas 17.