Koronaviruso grimasos Eurolygoje: „Žalgiris“ privargo su vos septyniese žaidusiais „Chimki“ žaidėjais

[[ge:lrytas:lrytas:16648128]]

Kauniečiai iškovojo pergalę Rusijoje.<br> TASS/Scanpix nuotr.

2020-10-10 19:39, atnaujinta 2020-10-10 23:14

Kauno „Žalgiris“ (2/0) lieka viena iš penkių Eurolygos komandų dar nepatyrusių pralaimėjimo jausmo. Martino Schillerio auklėtiniai nukeltose rungtynėse 84:70 (17:20, 24:12, 26:16, 17:22) nugalėjo nukraujavusią Maskvos srities „Chimki“ (0/2) komandą. Tiesa, pergalė buvo kur kas sunkesnė, nei buvo galima pagalvoti rungtynėms įpusėjus.

Rusijos klubui tai buvo antrasis pralaimėjimas paeiliui.

Šiose rungtynėse Rimas Kurtinaitis registravo minimalų skaičių žaidėjų – 8. Tačiau jų tarpe aikštėje taip ir nepasirodė latvis Dairis Bertanis. Tad „Chimki“ visų rungtynių metu vertėsi vos 7 žaidėjais, o tarp jų buvo ir vienas visiškai jaunas žaidėjas Vladislavas Odinokovas, kuriam tai buvo debiutas Eurolygoje.

Deja, bet kitoje barikadų pusėje M.Schilleris Marekui Blaževičiui nesuteikė progos išbėgti ant parketo, kuris pakeitė Kaune dėl koronaviruso likusį Joffrey Lauvergne'ą.

„Chimki“ komandoje negalėjo padėti net 5 koronaviruso užsikrėtę krepšininkai, Errickas McCollumas vis dar leidžia laiką saviizoliacijoje, o Aleksejus Švedas ir Stefanas Jovičius yra traumuoti.

Nepaisant visų negandų „Chimki“ startavo dvikovoje itin galingai. Antrojo kėlinio pradžioje po 6 Jono Jerebko taškų iš eilės šeimininkai pirmavo 26:17. Tačiau ties tuo jų baterijos ir baigėsi. „Žalgiris“ ėmė pataikyti vieną po kito tritaškius metimus ir prieš pertrauką nutolo 41:32.

Per pirmuosius kėlinius „Chimki“ gretose bei keitimų žaidė J.Jerebko. Tą patį būtų daręs ir Devinas Bookeris, tačiau jį ant suolo teko sodinti dėl 3 asmeninių pražangų.

Po pertraukos R.Kurtinaičio auklėtiniai toliau strigo, o „Žalgiris“ didino savo pranašumą. Trečiojo kėlinio viduryje buvo susikrovę ir didesnį nei 20 taškų pranašumą, o lemiamą ketvirtį pasitiko pirmaudami 67:48.

Antroje rungtynių dalyje buvo jaučiamas žalgiriečių atsipalaidavimas ir juos nuo didesnių bėdų gelbėjo tik „Chimki“ krepšininkų nuovargis. Galiausiai R.Kurtinaičio kariauna aptirpdė atsilikimą iki 7 taškų – 63:70.

Tiesa, keli „Žalgirio“ tritaškiai atvėsino „Chimki“ komandą, kuri rimčiau pasipriešinti jau nepajėgė.

„Chimki“: Jonas Jerebko 23, Devinas Bookeris 14, Vladislavas Odinokovas 11, Viačeslavas Zaicevas 10 taškų.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 21, Nigelis Hayesas 15, Artūras Milaknis 14, Augustine'as Rubitas 12, Thomas Walkupas 5, Paulius Jankūnas, Rokas Jokubaitis ir Lukas Lekavičius po 4, Steve'as Vasturia 3, Martinas Gebenas 2 taškai.